سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8

موضوع: انکود صدای TrueHD-Atmos

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    61
    تشکر تشکر شده 
    187
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض انکود صدای TrueHD-Atmos

سلام دوستان
    اخیرا با دو نمونه صدای TrueHD-Atmos برخورد داشتم،اولی حجم قابل قبولی در حد 700 مگابایت داشت و به همین دلیل بهش دست نزده و مستقیم با استریم ویدئو mux کردم.
    نمونه دوم که به تازگی باهاش برخورد داشتم و مشخصات متفاوت و حجم بالایی در حد 4 گیگ داشت،به همین خاطر اقدام به انکود صدا به دالبی AC3 کردم که عملیات ناموفق و انکودر هنگ کرد،گفته شده که در آخرین نسخه ffmpeg این مشکل فیکس شده که برای من اینگونه نبود.روی Aften AC-3 هم مشکل مشابهی مشاهده شد.
    بعد از شکست این دو تلاش،مستقیما از این دستور استفاده کردم که باز هم ناموفق بود:
    کد:
    ffmpeg.exe -i C:\Users\Administrator\Desktop\1.thd -map 0:1 -acodec ac3 -ac 6 -ab 640000 C:\Users\Administrator\Desktop\1.ac3
    اگر راه کاری برای انکود صدای Atmos دارید لطفا بفرمایید.

این هم مطلبی که این تکنولوژی جدید را شرح می دهد:
    کد:
    Dolby has extended the Dolby TrueHD format, used in Blu-ray discs, to allow the format to carry Dolby Atmos content. Before Dolby Atmos, Dolby TrueHD included lossless support for channel-based audio, such as 5.1 and 7.1. We have added a fourth substream for Dolby Atmos sound. This substream represents a losslessly encoded fully object-based mix. Dolby Atmos in Dolby TrueHD can be transmitted from a Blu-ray player to your AVR in the same way it is accomplished today. If your AVR supports Dolby Atmos, when the Dolby TrueHD signal is decoded, the object-based audio and object audio metadata will be decoded for further processing. Dolby Atmos audio can be encoded with Dolby TrueHD at multiple sampling rates (including 48 and 96 kHz) and bit depths (16- and 24-bit). Dolby Atmos enabled receivers will also support legacy Dolby TrueHD bitstreams at multiple sampling rates (including 48, 96, and 192 kHz) and bit depths (16-, 20-, and 24-bit) to provide full backward compatibility with legacy Blu-ray Disc media and Dolby TrueHD music files.

2. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما D00m برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    61
    تشکر تشکر شده 
    187
    اعتبار کاربر
    1

سلام مجدد
    روی آخرین کامپایل ffmpeg با این دستور موفق به انکود این صدا شدم:
    کد:
    ffmpeg.exe -i C:\Users\Administrator\Desktop\1.thd -acodec ac3 -ac 6 -ab 640000 C:\Users\Administrator\Desktop\1.ac3
    مشکل حل شد،تاپیک را می توانید حذف بفرمایید یا برای کمک به کاربران آینده همینجوری بذارید بمونه.
    ممنون

4. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما D00m برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,809
    اعتبار کاربر
    1

سلام و ادب

با اجازه D00m گرامی برای سایر کاربران که این تاپیک رو در آینده می بینن اضافه می کنم که:
    اگه اشتباه نکنم توی دستوری که در پست اول استفاده شده، یک دستور map 0:1- استفاده شده که با توجه به فایل ورودی در اینجا، اشتباه هست.
    چون تا جایی که می دانم فایلی که اینجا بعنوان ورودی معرفی شده خودش یک استریم هست. در صورتی که در دستور map اعلام شده که از اولین فایل ورودی (0)، دومین استریم (1) را انتخاب کن. احتمالا اون دستور اولی قبلا برای فایلی بوده که علاوه بر استریم صدا، استریم ویدئو هم داشته.

و اینکه کار با FFmpeg از طریق فایل های بچ خیلی راحت تر هست. مثلا اگر دستور پست 2# رو به این شکل توی notepad ویندوز بنویسیم:
    کد:
    SET FFmpeg=...path...\ffmpeg.exe
    ::
    "%FFmpeg%" -i %1 -map 0:a:0 -codec:a ac3 -b:a 640k -ac 6 -y "%~dpn1_encoded.ac3"
    pause
    فقط کافی هست تا یکبار بجای ...path... آدرس دقیق فایل FFmpeg.exe رو بنویسیم. مثلا SET FFmpeg=C:\Users\Mohammad Reza\Converting\_Tools_\FFmpeg Latest\ffmpeg.exe
    بعد بصورت یک فایل با پسوند bat. ذخیره کنیم. حال کافیه فایل صدای ورودی رو بکشیم و روی آیکون فایل bat که ساختیم رها کنیم تا فایل خروجی در کنار فایل ورودی ایجاد بشه (اگه اروری رخ نده). یعنی نه دیگه نیاز هست نام فایل ورودی و خروجی رو وارد کنیم، نه دیگه نیاز هست فایل ورودی یا FFmpeg رو در مسیری قرار بدیم که توشون از کارکتر فاصله استفاده نشده باشه و نه دیگه نیاز هست FFmpeg در کنار فایل بچ باشه.
    البته ارتباط آنچنانی با سوال تاپیک نداشت و بیشتر در مورد FFmpeg بود;)
    :)

6. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو معمولی
    تشکر تشکر کرده 
    3
    تشکر تشکر شده 
    5
    اعتبار کاربر
    0

سلام دوستان
    فایل صوتی TrueHD-Atmos رو چه طوری با FFMPEG باید خارج کنیم؟
    هم حجمش خیلی زیاده ، هم اینکه تلویزیون قادر به پخشش نیست.
    میخام به کمک FFMPEG ابتدا از ویدیو جداش کنم و سپس به ac3 تبدیلش کنم.محبت کنید راهنمایی بفرمائید.
    با اموزشهای داخل سایت نتونستم صوتو از ویدیو جدا کنم ، ارور میده.

2017-06-20_085157.png
    مشخصه استریم صوتی داخل ویدئو

با این خط فرمان توسط بچ فایل اقدام به خارج کردن استریم صوت میکنم
    "E:\ffmpeg\ffmpeg.exe" -i "Game.of.Thrones.S03E01.1080p.Bluray.10bit.x265.Tr ueHD.Atmos.7.1-UTR-HD.mkv" -map 0:1 -c copy -y "audio.truehd"
    pause
    بعد این ظاهر میشه (که من متوجه نمیشم)
    2017-06-20_091142.png

8. تشکرها از این نوشته :

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,809
    اعتبار کاربر
    1

سلام و ادب
    ارور قرمز رنگی که در تصویر داده به این معنی هست که نتونسته از پسوند انتخاب شده، muxer صحیح رو انتخاب کنه و جریان خروجی رو توی اون ماکس کنه. در این مورد یا پسوند فایل رو بذارید thd یا با سوییچ -f که قبل از نام فایل خروجی قرارش می دید تعیین کنید چه ماکسری مدنظرتون هست به اینصورت:
    کد:
    ... -f truehd -y ".\audio.truehd"
    همچنین دستوری که من در پست شماره 3 قرار دادم توی یه مرحله هم استخراج و هم به ac3 تبدیل می کنه. نیازی به دادن نام فایل هم نداره.
    و اگه می خواید بعد از اینکه ac3 شد جایگزین truehd بشه در فایل نهایی خروجی (یعنی تصویر فایل ورودی + صدای ac3)اینکار به کمک mkvtoolnix بعنوان مرحله دوم انجام میشه. اما خب باز می تونید با FFmpeg هم توی یه مرحله انجامش بدید کل کارو که اگه منظورتون اینه بگید batchش رو بنویسم یا بنویسن سایر دوستان.

10. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو معمولی
    تشکر تشکر کرده 
    3
    تشکر تشکر شده 
    5
    اعتبار کاربر
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط M-AUDIO نمایش پست ها
    سلام و ادب
    ارور قرمز رنگی که در تصویر داده به این معنی هست که نتونسته از پسوند انتخاب شده، muxer صحیح رو انتخاب کنه و جریان خروجی رو توی اون ماکس کنه. در این مورد یا پسوند فایل رو بذارید thd یا با سوییچ -f که قبل از نام فایل خروجی قرارش می دید تعیین کنید چه ماکسری مدنظرتون هست به اینصورت:
    کد:
    ... -f truehd -y ".\audio.truehd"
    همچنین دستوری که من در پست شماره 3 قرار دادم توی یه مرحله هم استخراج و هم به ac3 تبدیل می کنه. نیازی به دادن نام فایل هم نداره.
    و اگه می خواید بعد از اینکه ac3 شد جایگزین truehd بشه در فایل نهایی خروجی (یعنی تصویر فایل ورودی + صدای ac3)اینکار به کمک mkvtoolnix بعنوان مرحله دوم انجام میشه. اما خب باز می تونید با FFmpeg هم توی یه مرحله انجامش بدید کل کارو که اگه منظورتون اینه بگید batchش رو بنویسم یا بنویسن سایر دوستان.
    سلام خدمت محمد رضا عزیز استاد گرانقدر
    سپاسگذارم جهت راهنمایی ، طبق دستور حضرتعالی با سوئیچ f- براحتی صوت فیلم استخراج شد.
    برادر اگه لطف کنی پچشو بنویسی ممنونت میشم.
    قربانت

12. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما MP3 برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,809
    اعتبار کاربر
    1

دو صد درود بر شما

کد:
    FFmpeg -i %1 -map 0 -codec copy -codec:a ac3 -b:a 640k -ac 6 -y "%~dpn1_encoded.mkv"
    pause
    فیلم ورودی رو می گیره، همه جریاناشو کپی می کنه فقط جریانای صوتیش رو به ac3 انکد می کنه. حامل خروجی هم mkv هست.
    نرخ بیت و تعداد کانال رو اگه لازم شد کم کنید (اینا حداکثر های این انکدر ac3 هست تا جایی که می دونم;).

14. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو معمولی
    تشکر تشکر کرده 
    3
    تشکر تشکر شده 
    5
    اعتبار کاربر
    0

قربونت برادر خیلی لطف کردی ،
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-AUDIO نمایش پست ها
    دو صد درود بر شما

کد:
    FFmpeg -i %1 -map 0 -codec copy -codec:a ac3 -b:a 640k -ac 6 -y "%~dpn1_encoded.mkv"
    pause
    فیلم ورودی رو می گیره، همه جریاناشو کپی می کنه فقط جریانای صوتیش رو به ac3 انکد می کنه. حامل خروجی هم mkv هست.
    نرخ بیت و تعداد کانال رو اگه لازم شد کم کنید (اینا حداکثر های این انکدر ac3 هست تا جایی که می دونم;).
    ویرایش توسط S!RUS : 23-06-2017 در ساعت 00:55

16. تشکرها از این نوشته :

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •