سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 12

موضوع: مشکل در تبدیل استریو به مونو

عضو ثابت
    سیستم عامل
    Windows XP 32Bit
    تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    10
    اعتبار کاربر
    1

Angry مشکل در تبدیل استریو به مونو

سلام
    گونه ای از فایلهای صوتی استریو وقتی حجم آنها را کم میکنم برخی از قسمتهای آن (بعد از تبدیل) موقع اجرا شنیده نمیشود یا خیلی نامفهوم شنیده میشود!
    به عنوان مثال فایل زیر:

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/..._7924_128k.mp3

این فایل را با نرم افزار Xilis تبدیل به MP3 با کیفیت 32 (Sample Rate و Bit Rate) کردم که قسمتهای اولش خیلی خوب تبدیل شده، ولی اواسطش (شروع از حدود ثانیه های 40) یک تکه هایی خیلی خراب شده
    البته روی کامپیوتر تقریبا خوب و واضح اجرا میکنه ولی برای گوشی خودم و هر گوشی دیگه که ریختم خیلی بد اجرا میکنه!
    میتونید تبدیلش کنید و با فایل اصلی مقایسه کنید تا ببینید منظورم چیه
    با هرچی تبدیل بود اینکار رو کردم تا اینکه بالاخره با SoundForge مجبور شدم اینجوری تبدیل کنم:
    فایل که بصورت استریو و با کیفیت بالا هست رو با SoundForge باز کردم
    هر دو لاین صدا رو انتخاب و کپی کردم
    یک فایل جدید بصورت مونو و با تنظیمات مناسب ایجاد کردم (File>New) و محتویات کپی شده رو پیست کردم (پیغام رو تایید کردم)
    حالا از اینجا اگر بخواهیم مونو ذخیره کنیم که کیفیت رو میاریم پایین و ادامه و اگه بخواهیم استریو باشه باید تمام لاین مونوی ایجاد شده را انتخاب و کپی کرد، سپس یک فایل استریو با تنظیمات مناسب ایجاد کرد (File>New) و محتویات کپی شده را در هر دو لاین پیست کرد و بعد ذخیره کرد.
    حالا میخواستم بدونم جریان چیه؟ چرا اینجوری میشه؟ چرا تو گوشی اینجوری اجرا میکنه؟
    از همه مهمتر ... کلی فایل رو میخوام تبدیل کنم که با این روش حدود یکی دوهفته طول میکشه!! نرم افزاری یا راه دیگه ای هست؟
    ممنون
    موفق باشید
    در پناه حق

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,803
    اعتبار کاربر
    1

با سلام و احترام

ابتدا فایل زیر را که نسخه مونو فایل ارسالی شما هست دانلود کرده و بگویید مطابق نظرتان هست یانه (اگر بخواهیم در حالت batch انجام بشود بهتر از این هم نمی شود دراورد).

سپس بگویید همه ی فایل های شما با همین مشخصه ها هستند یانه. از لحاظ اجزای تشکیل دهنده منظورم است. (یعنی مثل همین فایل، یک vocal و یک موسیقی زمینه که از یک فیلم برداشته شده*).
    مشکل در تبدیل استریو به مونو فایل های پیوست شده
    :)

3. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    سیستم عامل
    Windows XP 32Bit
    تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    10
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط M-AUDIO نمایش پست ها
    با سلام و احترام

ابتدا فایل زیر را که نسخه مونو فایل ارسالی شما هست دانلود کرده و بگویید مطابق نظرتان هست یانه (اگر بخواهیم در حالت batch انجام بشود بهتر از این هم نمی شود دراورد).

سپس بگویید همه ی فایل های شما با همین مشخصه ها هستند یانه. از لحاظ اجزای تشکیل دهنده منظورم است. (یعنی مثل همین فایل، یک vocal و یک موسیقی زمینه که از یک فیلم برداشته شده*).
    سلام
    چون دقیقا نمیدونم منظورتون از Vocal چیه با عکس توضیح میدم
    کلی فایل با کیفیت بالا دارم که تعداد قابل توجهی از اونها مثل این فایل چند مشکل دارن
    وقتی فایل اصلی اونها رو روی گوشی کپی میکنم همشون در قسمتی از فایلها موقع پخش بد پخش میکنند
    مثلا بعنوان نمونه فایلی که آدرسش رو دادم در حدود دقیقه40 توی گوشی بد پخش میکنه که تقریبا صدا نامفهوم و خش خش میکنه (عکس زیر فایل اصلی و با کیفیت بالا که محدوده خرابش رو رنگی کردم)
    1-Asli.png
    سعی کردم برای کم شدن حجم (و احتمالا درست شدن پخش) فایل رو به مونو تبدیل کنم که معمولا با این مشخصات تبدیل میکنم (عکس زیر مشخصات تبدیل با SoundForge یا دیگر نرم افزارهای تبدیل)
    2-Tabdil.png
    البته از گزینه های Stereo و Join Stereo هم استفاده کردم ولی نتیجه اش همینه، مخصوصا وقتی به مونو تبدیل میکنم فایل اینجوری میشه (عکس زیر وضعیت فایل هنگام تبدیل به مونو که با تمام نرم افزارهای مبدل نتیجه همین بوده)
    3-Tabdil-Bad.png
    همونطور که میبینید دقیقا همونجاهایی که توی گوشی خوب پخش نمیکنه اینجوری میشه
    کلی گشتم و امتحان کردم تا این راه به ذهنم رسید که هر دو لاین فایل اصلی رو کپی میکردم و یک فایل جدید مشابه فایل اصلی (با این تفاوت که بجای استریو از مونو استفاده میکردم) باز میکردم (عکس زیر مشخصات کپی کردن فایل)
    4-Copy Setting.jpg
    موقع paste کردن محتویات کپی شده این پیغام رو نشون میده (عکس زیر، پیغام موقع Paste کردن محتویات کپی)
    5-Peygham.png
    بعد از اینکه Yes رو میزنم نتیجه این میشه:
    6-Tabdil-Khub.png
    تا اینجای کار درسته، میریزم روی گوشی هم درست کار میکنه (البته ظاهرا با فایل شما تفاوتهایی داره ولی خلاصه هردوتا درست کار میکنند و صدا خوب پخش میشه)
    فقط دو مشکل دارم:
    1- من حدود هزارتا فایل صوتی این شکلی دارم، پس تبدیلشون با این روش یک هفته طول میکشه!
    2- تعداد قابل توجهی فایل مشکل دار وجود داره که نه میشناسمشون و نه میتونم بشینم همشون رو گوش کنم که بدونم کدومها چجوری هستن! و هرکدوم چجوری باید تبدیل بشه!
    3- با این روش وقتی تبدیل میکنم اطلاعات فایل مثل Album و Title مثل عکس زیر به هم میریزه (که البته این یکی زیاد مهم نیست و با TagScaner یا نرم افزارهای مشابه میشه درست کرد)
    7-Tabdile Khub-Bad.png
    حالا باید چکار کنم؟
    یکی اینکه سریعتیرن و دقیقترین و بهترین روش رو میخوام.
    دوم اینکه علتش رو میخوام بدونم که چرا اینجوی میشه چون شاید خودم بزنم تو این خط، نمیخوام مشکلی ایجاد بشه!
    و در آخر هم اگه امکان داره در مورد Vocal که خیلی جاها شنیده میشه یه توضیحی بدید
    ممنون از لطفتون
    موفق باشید
    در پناه حق
    سلام مجدد ... فراموش کردم بپرسم، شما این فایل رو چطوری تبدیل کردید؟ (محض اضافه شدن تجربه)
    ویرایش توسط player : 02-09-2014 در ساعت 11:00 دلیل: دو پست پشت سر هم

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,803
    اعتبار کاربر
    1

با سلام و احترام
    نقل قول نوشته اصلی توسط sambkalah نمایش پست ها
    سلام
    چون دقیقا نمیدونم منظورتون از Vocal چیه..
    در آخر هم اگه امکان داره در مورد Vocal که خیلی جاها شنیده میشه یه توضیحی بدید)
    vocal به صدای گوینده/خواننده گفته می شود.
    سعی کردم برای کم شدن حجم (و احتمالا درست شدن پخش) فایل رو به مونو تبدیل کنم که معمولا با این مشخصات تبدیل میکنم (عکس زیر مشخصات تبدیل با SoundForge یا دیگر نرم افزارهای تبدیل)
    2-Tabdil.png
    ببینید کم کردن حجم با درست شدن پخش رابطه معکوس دارد.
    در مورد قسمت فشرده سازی کار، صدای ورودی دوکاناله و 128کیلوبیت بر ثانیه هست. یعنی به هرکانال 64کیلوبیت بر ثانیه می رسد. پس اگر به یک کاناله تبدیل کنیم حداقل باید 64کیلوبیت بیت ریت بدهیم تا همان~ کیفیت را حفظ کنیم. پس اگر 48 کیلوبیت یا 32 کیلوبیت بدهیم قطعا مقدار بیشتری از داده ها از دست می روند. همچنین چون در بیت ریت های خیلی پائین، استفاده از sample rateهای بالا در اکثر کدک ها باعث بوجود آمدن Artifact (خرابی میشه)، باید sample rate هم بیاریم پائین که باز هم باعث از دست رفتن بیشتر داده ها می شیم. پس فشرده سازی و کم کردن حجم بهاش این هست. در مورد قسمت تبدیل به مونوی کار، خب در هنگام تبدیل یک میکس استریو به مونو قطعا بخشی از داده ها از دست میره که این هم اجتناب ناپذیره. اما قابل کنترل هست. البته در انتها مهم اینه که از حجم فایل و طریقه پخش اون راضی باشید و نکاتی که گفته شد صرفا جهت پاکسازی بود;)
    کلی گشتم و امتحان کردم تا این راه به ذهنم رسید که هر دو لاین فایل اصلی رو کپی میکردم و یک فایل جدید مشابه فایل اصلی (با این تفاوت که بجای استریو از مونو استفاده میکردم) باز میکردم (عکس زیر مشخصات کپی کردن فایل)
    4-Copy Setting.jpg
    موقع paste کردن محتویات کپی شده این پیغام رو نشون میده (عکس زیر، پیغام موقع Paste کردن محتویات کپی)
    5-Peygham.png
    بعد از اینکه Yes رو میزنم نتیجه این میشه:
    6-Tabdil-Khub.png
    تا اینجای کار درسته، میریزم روی گوشی هم درست کار میکنه (البته ظاهرا با فایل شما تفاوتهایی داره ولی خلاصه هردوتا درست کار میکنند و صدا خوب پخش میشه)
    اما در مورد این هنرنمایی شما:)))
    توی اون پیغامی که yes می کنید نوشته شده: "تعداد کانال های منبع بیشتر از تعداد کانال های مقصد است. کانال های اضافی ignore (چشم پوشی) خواهند شد". دقت کنید گفته چشم پوشی نگفته میکس. پس فایلی که میشه خروجی شما و می گویید درسته، ترکیبی از دوکانال ورودی شما نیست بلکه فقط یکی از کانال های ورودی شماست. و در این مورد، اون کانالی هست که قسمت موردنظر شما درونش بوده. (چون در یک میکس استریو، برخی اجزا بیشتر روی یک سمت/کانال قرار می گیرند و برخی دیگه روی اون یکی سمت/کانال. بهش PAN کردن هم می گویند. خب ما که نمی دونیم همه ی فایلهای دیگر شما مثل همین فایل شما هستند یا نه. قطعا باید فرض رو بر این بگذاریم که نیستند.
    راه صحیحش اینه که فایل خروجی از "ترکیب دو کانال ورودی" دربیاد. یعنی همانکاری که با فایلی که گزاشتید انجام دادم. اسم effect صحیحش در soundforge همان channel converter هست.

6. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,803
    اعتبار کاربر
    1

فقط دو مشکل دارم:
    1- من حدود هزارتا فایل صوتی این شکلی دارم، پس تبدیلشون با این روش یک هفته طول میکشه!
    2- تعداد قابل توجهی فایل مشکل دار وجود داره که نه میشناسمشون و نه میتونم بشینم همشون رو گوش کنم که بدونم کدومها چجوری هستن! و هرکدوم چجوری باید تبدیل بشه!
    3- با این روش وقتی تبدیل میکنم اطلاعات فایل مثل Album و Title مثل عکس زیر به هم میریزه (که البته این یکی زیاد مهم نیست و با TagScaner یا نرم افزارهای مشابه میشه درست کرد)
    خب این که شد 3 تا مشکل :))))
    1- در ادامه می گم که چطور با همان soundforge انجام بدهید.
    2-این قسمت مهمی هست که باید گفته می شد. ما همه رو در آخر با یک مشخصات تبدیل خواهیم کرد "که در گوشی" بهتر شنیده بشه و حجم هم کم کنیم که در گوشی بیشتر جا بشه. فرض هم بر اینه که اکثر فایل های شما از لحاظ جزئیات مانند همان فایل اولی شما هستند. برای این کار اول دوکانال رو ترکیب و 1 کانال مونو بدست می اریم. بعد ولوم رو به گونه ای بالا می بریم که باعث بوجود آمد clipping نشود. (با استفاده از یک limiter و سپس normalizer). نتیجه اش رو شنیدید. اما در مورد خود فایل های سورس که پرسیدم و در مورد قسمت بالا بردن صدا، خب این بر می گردد به سورس که میزان بلندی صدای خود سورس چقدر است. و چون قراره مجموعه ای از فایل ها حتی اونهایی رو که گوش ندادید پردازش کنیم باید مقادیری در نظر بگیریم که نه فایل های کم صدا ضرر کنند و نه فایل های با شدت صدای بالا. یعنی وسط رو نشونه بگیریم. در پست بعد می گویم کجاست که باید این تغییر رو اعمال کنید پس حواستان باشد.
    3- تا جایی که من دیدم با فارسی مشکل داشت. امتحان کردم، اونجایی که تنظیمات mp3 رو تغییر می دهیم در پائین یک تب دارد به اسم id3 setting که اگر به اون تب برویم و قسمت encoding رو روی unicode قرار بدیم تگ های فارسی به درستی در فایل خروجی قرار گرفت.
    کی اینکه سریعتیرن و دقیقترین و بهترین روش رو میخوام.
    من به اون "ترین" که به انتهای اون کلمه ها چسباندید به شدت حساسیت دارم:))
    کسی که می خواهد "ترین" رو پیشنهاد بدهد یعنی همه راه های موجود رو امتحان کرده باشه و دانش کامل و عمیقی داشته باشه که به جرات بهتون می گم همچین افرادی به ندرت بصورت رایگان و در انجمن های رایگان (از لحاظ محتوی) فعالیت می کنند. متاسفانه!
    فراموش کردم بپرسم، شما این فایل رو چطوری تبدیل کردید؟ (محض اضافه شدن تجربه)

دقت کنید که قسمت افزایش صدا بیشتر برای فایل هایی مثل همان فایل اولی که قرار دادید هست.
    از اونجایی که عکس ها خیلی بهتر از ما صحبت می کنند بقیه اش رو عکس قرار دادم:

آموزش تبدیل گروهی فایل های mp3 به مونو و افزاریش صدای اونها با SoundForge برای پخش بهتر در گوشی جناب sambkalah

01_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

02_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

03_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

04_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

05_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

06_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

07_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png
    نکته ای که در مورد افزایش شدت صدا گفتم در عکس زیر است. الان 6 دسیبل افزایش دادیم که برای سورس های شما که مثل همین فایل اول شما هستند مناسب است. اما برای فایل های دیگر شاید زیاد باشد شاید کم. برای فایل هایی که شدت صدای بالایی دارند مانند یک موسیقی پاپ، زیاد هست و باید تا زیر 1 دسیبل پائین بیارید. به گزینه های دیگر هم دست نزنید. چون با بالا و پائین کردن چیزی متوجه نخواهید شد. فقط با مطالعه متوجه خواهید شد;)
    08_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

09_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

10_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

11_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

12_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

13_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

14_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

15_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

اگر جایی رو "بعد از اینکه خوب نگاه و دقت کردید" متوجه نشدید بپرسید.
    موفق باشید;)

8. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    سیستم عامل
    Windows XP 32Bit
    تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    10
    اعتبار کاربر
    1

موفق باشید;)
    سلام
    واقعا یکصد دنیا و یکهزار آخرت ممنون از لطفتون ... خیلی لطف نمودید
    یکی از مهمترین دغدغه هام که با چندین ساعت خوندن فایل آموزش درست نمیشد رو بهم یاد دادید
    فقط میخواستم بدونم اینها رو خودتون یاد گرفتید یا از جایی خوندید؟
    موفق باشید
    در پناه حق

آموزش تبدیل گروهی فایل های mp3 به مونو و افزاریش صدای اونها با SoundForge برای پخش بهتر در گوشی جناب sambkalah

01_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

02_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

03_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

04_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

05_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

06_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

07_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png
    نکته ای که در مورد افزایش شدت صدا گفتم در عکس زیر است. الان 6 دسیبل افزایش دادیم که برای سورس های شما که مثل همین فایل اول شما هستند مناسب است. اما برای فایل های دیگر شاید زیاد باشد شاید کم. برای فایل هایی که شدت صدای بالایی دارند مانند یک موسیقی پاپ، زیاد هست و باید تا زیر 1 دسیبل پائین بیارید. به گزینه های دیگر هم دست نزنید. چون با بالا و پائین کردن چیزی متوجه نخواهید شد. فقط با مطالعه متوجه خواهید شد;)
    08_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

09_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

10_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

11_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

12_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

13_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

14_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

15_-_sounforge_-_batch-stereo-to-mono-conversion-with-some-pre-processing.png

موفق باشید;)
    سلام مجدد
    بازم من، مزاحم همیشگی!!
    کارهایی که گفته بودید رو انجام دادم ولی بازهم همون نتیجه قبلی رو داد!
    مراحل رو مو به مو انجام دادم ولی ... ببینید:
    فایل پیوست 15090
    بازهم مثل تبدیلهای قبلی اون قسمت (حدود ثانیه 40) خیلی اومده پایین!
    شما اون فایلی که آپلود کرده بودید رو چطوری تبدیل کرده بودید؟ همون خوب بود
    با نرم افزارهای دیگه مثل Adobe Audition یا FL Studio نمیشه کاری کرد؟
    مشکل از همون قسمت فایله! حدود ثانیه 40 ! بقیه قسمتها خوب تبدیل میشن، فقط اونجاست که اونجوری میشه!
    احساس میکنم اسم این پست رو باید بزاریم "ثانیه 40" !!!
    بازهم ممنون از لطفتون
    موفق باشید
    در پناه حق
    ویرایش توسط player : 07-09-2014 در ساعت 10:37 دلیل: دو پست پشت سر هم

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,803
    اعتبار کاربر
    1

سلام مجدد
    بازم من، مزاحم همیشگی!!
    کارهایی که گفته بودید رو انجام دادم ولی بازهم همون نتیجه قبلی رو داد!
    مراحل رو مو به مو انجام دادم ولی ... ببینید:
    فایل پیوست 15090
    بازهم مثل تبدیلهای قبلی اون قسمت (حدود ثانیه 40) خیلی اومده پایین!
    شما اون فایلی که آپلود کرده بودید رو چطوری تبدیل کرده بودید؟ همون خوب بود
    با نرم افزارهای دیگه مثل Adobe Audition یا FL Studio نمیشه کاری کرد؟
    مشکل از همون قسمت فایله! حدود ثانیه 40 ! بقیه قسمتها خوب تبدیل میشن، فقط اونجاست که اونجوری میشه!
    بازهم ممنون از لطفتون
    موفق باشید
    در پناه حق
    سلام و پوزش بابت تاخیر
    چه مزاحمتی خیلی هم خوشامدید اما اون فایل رو به همین شکل تبدیل کرده بودم. فایل پیوستتون هم که اصلا حذف شده و نیست.

آهاااااااااااااا
    ببینید گفته بودم که ویرایش تک به تک با ویرایش گروهی زمین تا آسمان تفاوت دارد. اگر قرار باشه هر فایل رو تک به تک ویرایش کرد قطعا باید وقت صرف کرد و نتیجه هم کاملا گوشنواز خواهد شد. نمیشه تنظیمات allround تعیین کرد. هرصدا ویژگی خودش رو دارد.
    اون فایلی که آپلود کرده بودم رو پاک کردم ولی تنظیمات channel converter و normalize یکی بوده و اگر تفاوتی بوده در قسمت limiter بوده. (و فکر نمی کنم بوده باشه یا زیاد بوده باشه)

در مورد این فایل خب اول از همه و حال که مجبور شدم باید عرض کنم که از لحاظ میکس کاملا مبتدیانه و بی کیفیت هست. با اینکه vocal در سر تاسر فایل هست اما هرجایی یک میزان بلندی دارد. درسته که از سورس های مختلف برداشته شده اما یک فرد باتجربه بخوبی می تواند همگی رو به یک سطح صدا برساند در زمان میکس و با یک automation ولوم ساده یا یک کمپرسور ساده. پس کسی که این فایل رو میکس کرده یا دانش کافی نداشته یا هزینه کافی برای انجام این کار بهش پرداخت نشده است.
    دلیل اینکه شما روی ثانیه 40 حساسی اینه که قبل از ثانیه 40 و اونجایی که fx عوض کردن موج رادیو میاد صدا تقریبا 2 برابره لحظه بعدی میشه! افت یکهویی صدا باعث میشه که شما حساس بشی.

اگر فقط داریم راجب این فایل صحبت می کنیم و همچنین راجب SoundForge:
    الان یا همان فایل رو بصورت معمولی (نه از طریق batch) باز کن. مراحل رو مثل قبل انجام بده، channel converter و normalize در منوی process هستن و compressor هم از منوی effects سپس dynamics و سپس graphic قابل دسترسی هست. مراحل رو به همان ترتیب بالا انجام بده ولی در مرحله لیمیتر، بجای 6 دسیبل که در عکس ها وارد کردیم، 14 دسیبل لیمیت کنید و سپس به همان میزان که در بالا گفتم normalize کنید. RMS از منفی19 دسیبل به منفی 15 دسیبل افزایش پیدا می کنه.
    یا اینکه می تونید فقط همون تیکه کم صدا رو select کنید و از منوی process یک Volume ساده بدید و چند دسیبل اضافه کنید. فقط مطمئن بشید که از سمت چپ و راست تکه اضافی انتخاب نکنید و همچنین زیادی افزایش نداشته باشید که حالت distortion و clip بوجود نیاد. در کل استفاده از limiter روی کل فایل رو توصیه می کنم چون تغییر یهویی ولوم با توجه به اینکه موسیقی زمینه در حال پخش هست باعث حساسیت شنونده می شه و automation هم در soundforge پیدا نکردم.
    اگر به توضیحات بیشتر یا عکس فیلم نیازی بود بپرسید. قول نمی دهم اما به احتمال زیاد ایندفعه زودتر پاسخ می دهم

11. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    سیستم عامل
    Windows XP 32Bit
    تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    10
    اعتبار کاربر
    1

اگر به توضیحات بیشتر یا عکس فیلم نیازی بود بپرسید. قول نمی دهم اما به احتمال زیاد ایندفعه زودتر پاسخ می دهم
    سلام
    شرمنده، منم یه چند مدتی (جای شما خالی) مشهد بودم، برا همین دیر جواب دادم!
    من مراحل رو به ترتیبی که گفتید رفتم ولی نتیجه من با نتیجه شما فرق داره

1- channel converter
    1.png
    این هم نتیجه اش
    2.png

2- normalize
    3.png
    این هم نتیجه اش
    4.png

3- compressor
    5.png
    این هم نتیجه اش
    6.png
    در آخر هم دیدم صدا خیلی ضعیفه که این کار رو کردم:
    7.png
    8.png
    و با این حالت ذخیره کردم:
    9.png

این هم نتیجه اش
    10.png

که با فایل شما خیلی فرق داره ... این هم فایل شما:
    11.png
    از تمام نظرها خیلی فرق داره ... مخصوصا کیفیت صدا
    نه اینکه کیفیت ذخیره رو آوردم پایین، کیفیت صدا اومده پایین، نه ... قبل از ذخیره هم همینجوری بود!
    مشکل کار از کجاست؟
    یک نرم افزاری یا پلاگینی چیزی نیست بتونه بصورت هوشمندانه(!!) خودش تشخیص بده یا چیزی تو این مایه ها
    من رفتم آخرین ورژنهای Adobe Audition و FL Studio رو با تمام پلاگینهاشون دانلود کردم، با اینها نمیشه کاری کرد؟
    یعنی هیچ راه دیگه ای نداره؟

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,803
    اعتبار کاربر
    1

سلام مجدد. اول از همه، زیارت قبول
    دوم از همه، ترتیب رو اشتباه رفتید اول compressor بوده و بعد normalizer.

سوم از همه من دیدم که یک selection ایجاد کردی. یعنی نتیجه ای که درون این عکس هست اشتباهه و فقط روی یک تکه فایل انجام شده. یعنی روی ثانیه 40 اصلا تغییری انجام نشده انگار. نباید هیچ sellectionیی ایجاد کنید.
    یک نرم افزاری یا پلاگینی چیزی نیست بتونه بصورت هوشمندانه(!!) خودش تشخیص بده یا چیزی تو این مایه ها
    من رفتم آخرین ورژنهای Adobe Audition و FL Studio رو با تمام پلاگینهاشون دانلود کردم، با اینها نمیشه کاری کرد؟
    یعنی هیچ راه دیگه ای نداره؟
    ببینید sambkalah جان، هوشمند ماییم. نرم افزارها بدون ما راه دوری نمی تونند برن. بحث توانستن و نتوانستن یا نشدن و نشدن نیست. من هم کاملا تمایل دارم که شمارو راهنمایی کنم در حد اطلاعات محدودی که دارم و خیالتان راحت. اما زبونم مو دراورد انقدر این سوال رو ازتون پرسیدم، بالاخره پردازش همین یک فایل مشکل شما هست یا پردازش خودکار و گروهی یک عالمه فایل؟ از اونجایی که به ثانیه 40 این فایل گیر دادی ظاهرا مشکل فقط همین یک فایل هست. و وقتی بحث تک فایل مطرحه (نه پرازش گروهی) تا دلتان بخواهد نرم افزار و پلاگین هست و با همه اون نرم افزارها که گفتی دانلود کردی می شود. من یک نمونه پردازش تک فایل رو که انجام دادم برات پیوست کردم. البته زیاد وقت صرفش نکرده ام قطعا چون کیفیت فایل اصلی قابل قبول نیست. اما ببین اونی که می خواهی هست یا نه.
    مشکل در تبدیل استریو به مونو فایل های پیوست شده

14. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    سیستم عامل
    Windows XP 32Bit
    تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    10
    اعتبار کاربر
    1

ترتیب رو اشتباه رفتید اول compressor بوده و بعد normalizer.
    سلام
    بله، ظاهرا مشکل همینجا بوده
    پس ترتیبش اینه: اول channel converter بعد compressor و در آخر هم normalize ... درست گفتم؟
    پس حالا اگه بخوام کل فایلها رو تغییر بدم باید به همین ترتیب انجام بدم.

من دیدم که یک selection ایجاد کردی. یعنی نتیجه ای که درون این عکس هست اشتباهه و فقط روی یک تکه فایل انجام شده. یعنی روی ثانیه 40 اصلا تغییری انجام نشده انگار. نباید هیچ sellectionیی ایجاد کنید.
    بابا دست خوش ... اونقد که دیگه ... ای بابا ... میدونم ... sellection رو بعد از اعمال تغییرات انجام میدادم

بالاخره پردازش همین یک فایل مشکل شما هست یا پردازش خودکار و گروهی یک عالمه فایل؟
    نه، مشکل من کل فایلها هستند ولی گفتم چون روی این یک فایل درست انجام نشده، پس خوم رو به زحمت نندازم و همه فایلها رو تست کنم!!

اسم نرم افزارهای دیگه رو هم آوردم تا شاید اونها امکاناتی داشته باشن که SounForge نداشته باشه! یا دقتشون بالاتر باشه.
    حالا پس اول میرم به ترتیبی که د بالا آوردم اول روی این فایل تست میکنم و در صورت انجام موفقیت آمیز، با همن ترتیب و تنظیمات میانگینی که در نوشته ها قبلی توضیح دادید میزارم ... انشاءالله که درست بشن
    میشه این افکتهایی که اعمال میکنیم (با تغییراتشون) با یک اسمی ذخیره کنیم تا هر بار لازم شد ازشون استفاده کنیم؟
    از الطاف همه جوره شما، پیشاپیش و بیش از حد ممنون و موتوشکریم!!
    التماس دعا
    در پناه حق

16. تشکرها از این نوشته :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •