سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 3 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 از مجموع 34

موضوع: بک اپ گیری از ویندوز 7

ناظم سابق انجمن
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    18,057
    تشکر تشکر شده 
    11,900
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط غروب نمایش پست ها
    آقا جون خودتون يكي كمكم كنه!!!اعصابم خورد شد!!!
    با برنامه ي خود ويندوز 7 از لپ تاپ شروع به بكاپ گيري كردم.بيشتر از 5 ساعته داره بكاپ مي گيره.7 تا دي وي دي تا الان مصرف كرده.جلو هم نميره.هنوز كلي مونده ازش!!!
    با اينكه ويندوز رو كامل پاك سازي و بهينه كرده بودم و جز your uninstaller و tuneup و winrar چيزي رو اون نصب نيست بازم اين همه داره طول ميكشه
    دوستان دليلش چيه؟؟؟؟؟؟
    راستي بگم.وقتي رايت يك دي وي دي تموم ميشه و درخواست بعدي رو ميده اون دي وي دي كه رايت كرده انگار خيلي كم ازش استفاده شده.يعني انگار حدود چند مگابايت فقط از اون 4.7 دي وي دي رايت شده!!!!!
    خوب به جای دی وی دی سی دی بزار از اکرونیس استفاده کنید ، اون خیلیی خوبه ، بیخیال بکاپ ویندوز بشید.(یا میتونید بکاپ رو تو یه دریاو دیگه ذخیره کنید بعد بریزید تو دی ویدی .)
    .

2. تشکرها از این نوشته :

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    39
    تشکر تشکر شده 
    50
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط غروب نمایش پست ها
    آقا جون خودتون يكي كمكم كنه!!!اعصابم خورد شد!!!
    با برنامه ي خود ويندوز 7 از لپ تاپ شروع به بكاپ گيري كردم.بيشتر از 5 ساعته داره بكاپ مي گيره.7 تا دي وي دي تا الان مصرف كرده.جلو هم نميره.هنوز كلي مونده ازش!!!
    با اينكه ويندوز رو كامل پاك سازي و بهينه كرده بودم و جز your uninstaller و tuneup و winrar چيزي رو اون نصب نيست بازم اين همه داره طول ميكشه
    دوستان دليلش چيه؟؟؟؟؟؟
    راستي بگم.وقتي رايت يك دي وي دي تموم ميشه و درخواست بعدي رو ميده اون دي وي دي كه رايت كرده انگار خيلي كم ازش استفاده شده.يعني انگار حدود چند مگابايت فقط از اون 4.7 دي وي دي رايت شده!!!!!

یکی از دوستام 5 تا دی وی دی بکاپ گرفت اخرشم نتونستیم از بکاپ استفاده کنیم و فکر کنم ساعت 10 شب که این کار رو انجام داد شاید ساعت 5 یا 6 صبح تمام شد خیلی زمان بر هست
    به نظر من از اکرونیس استفاده کنید به نظر من رضایت شما رو جلب کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط the king نمایش پست ها
    وقتی من از c بک آپ بگیرم از نرم افزار هام هم میگیره ، و من نمیخوام ازنرم افزار ها بکاپ بگیره.
    اپدیت ها حجم می گیره و به همین خاطر قبل اپدیت ویندوز من بکاپ می گیرم ولی برنامه های خودم رو از قبل نصب می کنم موقع بکاپ گرفتن البته سلیقه ای هست من به خاطر زمان بر بودن نصب برنامه ها این روش رو انجام میدم

4. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما m0hseni برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    تشکر تشکر کرده 
    2,505
    تشکر تشکر شده 
    4,295
    اعتبار کاربر
    1

بهترین برنامه های بک اپ acronis - norton ghost هستند
    بی برو برگرد

6. تشکرها از این نوشته :

عضو حرفه ای
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    1,120
    تشکر تشکر شده 
    1,508
    اعتبار کاربر
    1

Arrow

آقا من از اکرونیس استفاده کردم
    حدود 1 ساعت بک آپ کامل گرفت.6 تا دی وی دی هم شد چون یه چند تا برنامه هم ور ویندوز نصب شد
    آکرونیس حرف نداره!!!!
    کاش گل هاتو می سوزوندم
    کاش می رفتم نمی موندم
    اما موندم ...
    کاش یکم بارون بگیره
    کاش فراموشت کنم من
    اما دیره ...

عضو متخصص
    تشکر تشکر کرده 
    2,505
    تشکر تشکر شده 
    4,295
    اعتبار کاربر
    1

ولی من ترجیح میدم این 30 - 40 گیگ رو تو یکی از درایو هام نگه دارم

9. تشکرها از این نوشته :

ناظم سابق انجمن
    سیستم عامل
    macOS Sierra
    تشکر تشکر کرده 
    1,256
    تشکر تشکر شده 
    5,148
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط mr king نمایش پست ها
    اون وقت اگر به دلیلی مثل ویروس کل درایو آسیب دید و همه ی فایل ها حذف شد چی؟
    من از هارد اکسترنال استفاده می کنم و به بقیه هم برای نگهداری بکاپ همین را پیشنهاد می کنم

11. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Cyrus برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    18,057
    تشکر تشکر شده 
    11,900
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط cyrus نمایش پست ها
    من از هارد اکسترنال استفاده می کنم و به بقیه هم برای نگهداری بکاپ همین را پیشنهاد می کنم
    من هم با این نظر موافقم ، ولی بهترین مورد ذخیره در هارد اکسترنال و دی ویدی است ، چون احتمال مشکل به صفر میرسه. (البته واسه کسانی که خیلی حوصله دارند )
    .

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,809
    اعتبار کاربر
    1

Post آماده سازی سیستم قبل از گرفتن بکاپ

آماده سازی سیستم قبل از گرفتن بکاپ

دوستان سلام عرض شد .

من تمامی تاپیک رو تا به اینجا مطالعه کردم و متوجه شدم خیلی از دوستان برای گرفتن بکاپ نگرانی حجم رو دارند بخصوص در ویندوز 7 ، گفتم چند تجربه رو که می دانستم عرض کنم خدمتتان :

چند مقدمه کوچک :
    ابتدا این نکته رو به یاد داشته باشید که همیشه قبل از تعویض ویندوز ، سیستم خودتون رو با یک آنتی ویروس به روز اسکن نمایید و از سلامت آن اطمینان حاصل بفرمایید.
    سپس ویندوز جدید خود را نصب نمایید و بعد از آن به سراغ درایورها بروید و سعی کنید برای مواردی مانند کارت گرافیک از جدید ترین درایور موجود استفاده نمایید . حال به سراغ برنامه هایی بروید که حالت Runtime دارند و پیش نیاز اکثر برنامه های کاربردی دیگر هستند . مانند Net framework نسخه ی 3.5 سرویس پک یک و نسخه ی 4 درکنار هم در ویندوز هفت . تمامی ورژن های microsoft visual c++ runtime libraries رو هم که در سایت سافتگذر در کنار هم موجود است نصب نمایید . حال اگر تصمیم به آپدیت ویندوز دارید من نظری نخواهم داشت زیرا این امر را امتحان نکرده ام .
    حال توصیه بنده این است که از همین جا بکاپ تهیه نمایید و نرم افزار های اضافی را که پس از مدتی قدیمی خواهند شد در داخل بکاپ خود جای ندهید . اگر هم صرف زمان برای نصب نرم افزار های کاربردی را دوست ندارید توصیه بنده استفاده از نسخه نرم افزارهای پرتابل است و اینجانب نیز به آن عمل می کنم و بیشترین درصد نرم افزار های موجود در Program Files اینجانب پرتابل می باشد .
    ترجیحاً برای ویندوزی که می خواهید از آن بکاپ تهیه نمایید پسورد قرار ندهید .
    نرم افزار های نیمه سیستمی مانند نرم افزارهای مدیریت بر درایو های USB و نرم افزارهایی مانند teracopy و Winrar (یا نرم افزار مشابه و دلخواه خودتان که البته کم حجم است ) رو هم توصیه می کنم نصب کنید . بهینه ساز ها رو نصب نکنید بهتر است .

حال دقیقاً قبل از گرفتن بکاپ (توسط هر نرم افزاری ، برای مثال Acronis یا نرم افزار بکاپ خود ویندوز ) این مراحل رو طی بفرمایید که عرض می کنم .

ابتدا محل قرارگیری Pagefile سیستم رو که بصورت پیشفرض در درایو ویندوز قرار دارد و بطور معمول حدود بیش از 4 گیگ رو به خودش اختصاص می دهد و بودنش در بکاپ هیچ فایده ای ندارد رو تغییر می دهیم . البته درصورتی که سیستم شما بیش از یک پارتیشن داشته باشد .

برای این منظور ابتدا در منوی استارت بر روی Computer کلیک راست و Properties را نتخاب نمایید . از پنجره ی باز شده گزینه ها را به ترتیب از بالا انتخاب نمایید .

حال در عکس زیر ابتدا مقداری حجم برای Pagefile در یک پارتیشن دیگر در نظر می گیریم . در اینجا درایو E رو انتخاب نمودیم و بین 6 تا 7 گیگابایت برای آن درنظر گرفتیم .

سپس درایو C (درایو ویندوز) رو انتخاب می کنیم و مقدار حافظه (هارد) تخصیص داده شده برای Pagefile را بر روی No تنظیم می کنیم . در عکس زیر .

حال همه ی پنجره های را تایید کرده و سیستم را از نو راه اندازی بفرمایید .

مرحله دوم استفاده از بهینه ساز Tuneup Utilities است که به خوبی می تواند کار را برای ما تکمیل کند . نسخه ی پرتابل آنرا که دانلود کرده اید اجرا نمایید و پس از باز شدن صفحه ی اصلی تمامی قسمت های مشخص شده را اعمال بفرمایید .
    بعنوان نمونه قابلیت hibernate رو که در بکاپ کاربردی ندارد و معمولاً دو گیگابایت حجم اضافی اشغال می کند را خاموش کردیم . system restore هایی قدیمی رو که بصورت خودکار گرفته شده است رو پاک کردیم و فایل های Temp و غیر ضروری و ... . حتماً با دقت انجام بدهید .

حال مجدداً سیستم را از نو راه اندازی بفرمایید و دیگر هنگام آن است که به گرفتن بکاپ اقدام نمایید .
    تفاوت حجم را خودتان مشاهده خواهید نمود . اینجانب کاملاً مراحل بالا را امتحان نموده ام .

توجه : عکس های آموزش رو داخل پیوست ها نیز قرار داده ام تا همیشه در دسترس باشند .

موفق باشید .
    بک اپ گیری از ویندوز 7 فایل های پیوست شده
    :)

14. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

ناظم ارشد
    تشکر تشکر کرده 
    14,259
    تشکر تشکر شده 
    10,962
    id تلگرام
    mostafa_sefidi
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط mr king نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط cyrus نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط the king نمایش پست ها
    من هم با این نظر موافقم ، ولی بهترین مورد ذخیره در هارد اکسترنال و دی ویدی است ، چون احتمال مشکل به صفر میرسه. (البته واسه کسانی که خیلی حوصله دارند )
    دوستان عزیز

اینجانب با توجه به این که همیشه از آخرین نسخه درایور ها و نرم افزار ها استفاده می کنم به همین دلیل گرفتن بکاپ همراه نرم افزار ها و حتی درایور ها رو مناسب ندیدم برای همین فقط از خود ویندوز بدون نرم افزار و بدون درایور یک بکاپ تهیه کرده ام که در زمان بروز مشکل آن را ریکاوری می کنم و بقیه مراحل رو از اول ادامه می دهم.

و اما بکاپ رو در درایو دیگری نگهداری می کنم و با توجه به این که ویروس ها به ندرت می توانند به فایل بکاپ آسیب برسانند هیچ نگرانی در این زمینه ندارم علاوه بر این ها با توجه به این که آنتی ویروس آپدیت شده دارم فکر نمی کنم سیستم ویروسی شود اما در هر حال در صورتی که چنین اتفاقی هم بیفتد باز مشکلی نیست چرا که نصب ویندوز مجدد بیش از 20 دقیقه طول نمی کشد.

البته این موارد و زمانی که صرف این کارها می کنم به این دلیل برای اینجانب مشکلی ایجاد نمی کند که این کارها رو بر روی سیستمی شخصی خودم انجام می دهم وگرنه برای سیستم هایی مانند دانشگاه ها و اداره ها و کلا مکان هایی که با تعداد بیش تری سیستم سر و کار دارد بهترین گزینه همین بکاپ می باشد چرا که نصب ویندوز به تعداد زیاد حوصله و صبر زیادی رو می طلبد و وقت زیادی رو می گیرد.

16. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما opera برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    6
    تشکر تشکر شده 
    2
    اعتبار کاربر
    1

من از backup که خود win7 ultimate میگیره استفاده میکنم. چند تا سوال داشتم:

1- وقتی back up در حالت ( let windows choose (recommended قرار داره بصورت اتومات system image هم میگیره. آیا این image شامل (ویندوز+برنامه های نصب شده) است؟
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    نقل قول نوشته اصلی توسط opera نمایش پست ها
    دوستان عزیز
    اینجانب با توجه به این که همیشه از آخرین نسخه درایور ها و نرم افزار ها استفاده می کنم به همین دلیل گرفتن بکاپ همراه نرم افزار ها و حتی درایور ها رو مناسب ندیدم
    2-دوست عزیز در صورت گرفتن image هفته ای یک بار(schedule) و جایگزین کردن نرم افزارهاو درایورها با نسخه جدید به مشکل بر میخورم؟ (درصورت نگه داشتن فقط آخرین image)
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نقل قول نوشته اصلی توسط opera نمایش پست ها
    بکاپ رو در درایو دیگری نگهداری می کنم و با توجه به این که ویروس ها به ندرت می توانند به فایل بکاپ آسیب برسانند هیچ نگرانی در این زمینه ندارم علاوه بر این ها با توجه به این که آنتی ویروس آپدیت شده دارم فکر نمی کنم سیستم ویروسی شود
    3-با فرض اینکه فایل image آسیب نبینه و فقط ویندوز دچار مشکل شده باشه , آیا ریختن فایل image رو هارد اکسترنال مزیتی داره نسبت به درایو داخلی دیگر؟

4- image که توسط خود ویندوز7 گرفته میشود چه ایراداتی دارد که توصیه به استفاده از نرم افزارهای دیگری مثل Acronis میشود؟

5- وقتی روی create a system repair disc کلیک میکنم پیغام خطا میده :(dvd خام قرار داده شده)
    system repair disc could not be created ( the parameter is incorrect 0*80070057

آیا روشی برای ساخت آن وجود داره یا باید از cd نصب ویندوز بجای آن استفاده کرد؟

صفحه 3 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •