سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 3 از 5 اولیناولین 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 از مجموع 47

موضوع: بک آپ ویندوز

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    119
    تشکر تشکر شده 
    124
    اعتبار کاربر
    1

دوستان من سی دی بوت آکرونیس رو دانلود کردم حالا سوالام اینه
    1-دقیقا مراحل بک آپ رو چجوری باید طی کنم؟
    2-بک آپ رو توی یکی از درایوها بریزم؟
    3-در آینده با همین سی دی بوت باید مجدد بک آپ رو از محیط بوت برگردونم؟
    4-اگر سیستم ویروسی بشه یا بالا نیاد با Restore کردن همه چیز درست میشه؟
    5-من میخوام به محضی که ویندوز رو نصب کردم بک آپ بگیرم حالا بک آپ رو فقط از درایو c بگیرم؟
    6-بک آپ رو میشه از درایو های دیگه هم گرفت؟مثلا من 10 تا نرم افزار توی F نصب کردم اگر از F بک آپ بگیرم بعد از restore باز هم نرم افزارهام کار میکنند؟

عضو حرفه ای
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    1,120
    تشکر تشکر شده 
    1,508
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط muiacir نمایش پست ها
    دوستان من سی دی بوت آکرونیس رو دانلود کردم حالا سوالام اینه
    1-دقیقا مراحل بک آپ رو چجوری باید طی کنم؟
    2-بک آپ رو توی یکی از درایوها بریزم؟
    3-در آینده با همین سی دی بوت باید مجدد بک آپ رو از محیط بوت برگردونم؟
    4-اگر سیستم ویروسی بشه یا بالا نیاد با Restore کردن همه چیز درست میشه؟
    5-من میخوام به محضی که ویندوز رو نصب کردم بک آپ بگیرم حالا بک آپ رو فقط از درایو c بگیرم؟
    6-بک آپ رو میشه از درایو های دیگه هم گرفت؟مثلا من 10 تا نرم افزار توی F نصب کردم اگر از F بک آپ بگیرم بعد از restore باز هم نرم افزارهام کار میکنند؟
    سلام
    خب سوال 1:خب توصیه اول اینه که نترسید.کار باهاش چندانم سخت نیس.یکم که زبانتون خوب باشه می تونید به راحتی کار کنید.فقط اگر در گزینه ای شک داشتید سوال کنید که یه وقت اطلاعاتتون از بین نره
    برای سوال اولتون می تونید به این لینک مراجعه کنید
    آموزش بك آپ و ريكاوري ويندوز توسط acronis true image 2012 boot

سوال 2:توصیه میشه که روی حافظه های جانبی مثل دی وی دی ذخیره کنید.چون امن تره و هر موقع بخواین راحت استفاده می کنید ولی روی هاردتون هم می تونید ذخیره کنید و مشکلی نداره

سوال 3:بله.از آموزشی هم که گذاشتم می تونید بفهمید!

سوال 4:دوست عزیز سیستم ریستور قادره خیلی از مشکلات رو حل کنه.اما در مورد ویروس باید عرض کنم پوشه ی سیستم ریستور جز اولین جاهایی هستش که توسط ویروس مورد حمله قرار می گیره.پس خیلی نمیشه به این مورد در مورد بازگردانی کامل سیستم به حالت قبل اعتماد کرد.گرچه در مواردی هم ویروس از بین خواهد رفت

سوال 5:بله.اگه هدفتون فقط بک آپ گیری از ویندوزه درایو C کافیه!!

سوال 6:بله.می تونید از هر درایوی که بخواید بک آپ بگیرید!!!

موفق باشید

کاش گل هاتو می سوزوندم
    کاش می رفتم نمی موندم
    اما موندم ...
    کاش یکم بارون بگیره
    کاش فراموشت کنم من
    اما دیره ...

3. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما غروب برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    119
    تشکر تشکر شده 
    124
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط غروب نمایش پست ها
    سلام
    خب سوال 1:خب توصیه اول اینه که نترسید.کار باهاش چندانم سخت نیس.یکم که زبانتون خوب باشه می تونید به راحتی کار کنید.فقط اگر در گزینه ای شک داشتید سوال کنید که یه وقت اطلاعاتتون از بین نره
    برای سوال اولتون می تونید به این لینک مراجعه کنید
    آموزش بك آپ و ريكاوري ويندوز توسط acronis true image 2012 boot

سوال 2:توصیه میشه که روی حافظه های جانبی مثل دی وی دی ذخیره کنید.چون امن تره و هر موقع بخواین راحت استفاده می کنید ولی روی هاردتون هم می تونید ذخیره کنید و مشکلی نداره

سوال 3:بله.از آموزشی هم که گذاشتم می تونید بفهمید!

سوال 4:دوست عزیز سیستم ریستور قادره خیلی از مشکلات رو حل کنه.اما در مورد ویروس باید عرض کنم پوشه ی سیستم ریستور جز اولین جاهایی هستش که توسط ویروس مورد حمله قرار می گیره.پس خیلی نمیشه به این مورد در مورد بازگردانی کامل سیستم به حالت قبل اعتماد کرد.گرچه در مواردی هم ویروس از بین خواهد رفت

سوال 5:بله.اگه هدفتون فقط بک آپ گیری از ویندوزه درایو C کافیه!!

سوال 6:بله.می تونید از هر درایوی که بخواید بک آپ بگیرید!!!

موفق باشید
    تشکر دوست عزیز
    1-منظورم استفاده از همون بک آپ هست ، اگر سیستم ویروسی بشه اون وقت با اکرونیس Recovery کنیم ویروس از بین میره؟
    2-اگر از درایوهای دیگه بک آپ بگیریم اون وقت مثلا چندتا نرم افزار توی اون درایو نصب شده ، اون نرم افزار ها بعد از ریکاوری باز هم کار میکنه و برمیگرده؟
    3-از عکس و موزیک و ... هم میشه بک آپ گرفت؟به درد میخوره؟موقع ریکاوری چه اتفاقی میوفته؟

عضو حرفه ای
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    1,120
    تشکر تشکر شده 
    1,508
    اعتبار کاربر
    1

تشکر دوست عزیز
    1-منظورم استفاده از همون بک آپ هست ، اگر سیستم ویروسی بشه اون وقت با اکرونیس Recovery کنیم ویروس از بین میره؟
    2-اگر از درایوهای دیگه بک آپ بگیریم اون وقت مثلا چندتا نرم افزار توی اون درایو نصب شده ، اون نرم افزار ها بعد از ریکاوری باز هم کار میکنه و برمیگرده؟
    3-از عکس و موزیک و ... هم میشه بک آپ گرفت؟به درد میخوره؟موقع ریکاوری چه اتفاقی میوفته؟
    1.اگر بکاپ شما در معرض ویروس نباشه بله.ویروس از بین می ره تا جایی که من میدونم.البته اینم باز بستگی به بکاپ شما داره.امکان داره شما فقط از درایو C بکاپ گرفته باشید و ویروس در سایر درایوهای شما هم منتشر شده باشه
    در اینصورت مسلما حتی اگر ریکاوری هم کنید باز ویروس از بین نخواهد رفت چون فقط درایو C شما بازیابی میشه و تاثیری بر محتویات دیگر درایوها نخواهد داشت
    2.بله کار میکنه.البته بستگی به اون نرم افزارم داره.مثلا امکان داره شما از چند تا قایل PDF بکاپ گرفته باشید و این فایل ها برای خوانده شدن نیاز به نرم افزار پیش فرض مثل Aadobe reader دارند.در اونصورت خب مسلمه تا اون نرم افزار رو نصب نداشته باشید عملا فایلهای شما هم کار نمیکنه.باید به این نکته توجه کنید!
    3.بله.از عکس و موزیک و امثال این فایل ها هم میشه بکاپ گرفت.گاها افرادی هستند که عکس ها و فایلهای مهمی دارند که نمیخوان براشون مشکلی پیش بیاد و خیلی حساسه.از اونا بکاپ می گیرن و بر روی حافظه های خارجی یا خود هارد ذخیره می کنند تا در صورتی که مشکلی برای فایل هاشون پیش بیاد پشتیبان ها رو داشته باشن.بستگی به شرایط آدم داره که تا چه حد براش اطلاعات مختلفش مهم هستند.موقع ریکاوری هم دقیقا اون فایل ها به همون صورتی که بکاپ گرفتین بر میگردن.البته باز هم میگم.ممکنه احتیاج به نرم افزار پیش فرض برای باز شدن داشته باشن که باید حتما اونو نصب داشته باشین
    کاش گل هاتو می سوزوندم
    کاش می رفتم نمی موندم
    اما موندم ...
    کاش یکم بارون بگیره
    کاش فراموشت کنم من
    اما دیره ...

6. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما غروب برای ارسال این پست سودمند:

عضو حرفه ای
    محصول امنیتی
    Norton
    تشکر تشکر کرده 
    1,042
    تشکر تشکر شده 
    2,726
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط ali68124 نمایش پست ها
    من با برنامه های های زیادی کار کردم واسه بک آپ برنامه ای نیست بشه سیستم عامل لینوکس را بک آپ بگیره به طور کامل
    سلام دوست من.
    من فکر نمی‌کنم برنامه‌ی Acronis نتونه از لینوکس به طور کامل بکاپ بگیره! بلکه می‌تونه!
    Mo.Re.Za
    رفتی و آدمکا رو جا گذاشتی
    قانون جنگلو زیر پا گذاشتی

این‌جا قهرن سینه‌ها با مهربونی
    تو تو جنگل نمی‌تونستی بمونی

8. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما Mo.Re.Za برای ارسال این پست سودمند:

عضو حرفه ای
    محصول امنیتی
    Norton
    تشکر تشکر کرده 
    1,042
    تشکر تشکر شده 
    2,726
    اعتبار کاربر
    1

تشکر دوست عزیز
    سلام دوست من.
    سؤالات قبلی‌تون را که دوست خوبم <غروب> جواب دادن؛ ولی آموزشی که معرفی کردن کمی اشکال داشت که فعلاً وارد اون نمی‌شم.
    در مورد این سؤالات:

1- هنگام بازگردانی (restore) بکاپ ویندوز، درایو ویندوزتون Delete می‌شه و دوباره ساخته می‌شه و بکاپ‌تون ریخته می‌شه روش. پس اگه ویندوزی که ازش بکاپ گرفتین ویروسی نبوده (!)، ویندوز بازگردانی‌شده هم مثل همون و خود همونه! پس وقتی برگشت، تا وقتی‌که ویروسی نشده، ویروس نداره! (منظور این هست که ممکنه در درایور‌های دیگه‌تون ویروس باشه و شما بدون اطلاع اجراشون کنید و ویندوز بازگردانی‌شده را ویروسی کنید!)

2- اگر از درایو‌های دیگه که حاوی نرم‌افزار هستند، بکاپ بگیرید؛ در صورتی نرم‌افزار‌هاتون صحیح کار می‌کنن که ویندوز مربوطه همان ویندوزی باشه که اون نرم‌افزار‌ها روش نصب شدن! منظور اینکه چون نرم‌افزار نصب شده محدود به فایل‌هایش نمی‌شود (به تنظیمات رجیستری و ... هم نیاز دارد) پس بکاپ از فایل‌های نرم‌افزار‌ها بدون بکاپ از ویندوز به درد نمی‌خوره و در صورتی نرم‌افزار‌ها درست کار می‌کنن که همراه ویندوز ازشون بکاپ گرفته بشه و همراه ویندوز بازگردانی بشه.

3- بله؛ از هر فایلی می‌شه بکاپ تهیه کرد. اینکه به درد می‌خوره یا نه را شما و هدف‌تون مشخص می‌کنید!
    منظورتون از اتفاقی افتاده را می‌شه واضح‌تر بگین؟!
    Mo.Re.Za

10. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما Mo.Re.Za برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    119
    تشکر تشکر شده 
    124
    اعتبار کاربر
    1

تشکر از همه دوستان
    1-یعنی میفرمایید از نرم افزرای که مثلا در درایو D نصب هست ، وقتی بک آپ گرفتم برای Restore کردن نیازمند ریستور کردن درایو C هم هست؟
    2-منظورم اینه موقع بک آپ عکس و فیلم و .... اون فایل ها دقیقا به همون شکل بازگردانی میشند؟خوب چرا اون ها رو مثلا روی یه فلش مموری یا دی وی دی کپی نمیکنیم و نگهشون نمیداریم؟

مدیریت کل
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    12,357
    تشکر تشکر شده 
    15,557
    اعتبار کاربر
    1

تشکر از همه دوستان
    1-یعنی میفرمایید از نرم افزرای که مثلا در درایو D نصب هست ، وقتی بک آپ گرفتم برای Restore کردن نیازمند ریستور کردن درایو C هم هست؟
    2-منظورم اینه موقع بک آپ عکس و فیلم و .... اون فایل ها دقیقا به همون شکل بازگردانی میشند؟خوب چرا اون ها رو مثلا روی یه فلش مموری یا دی وی دی کپی نمیکنیم و نگهشون نمیداریم؟
    با سلام . دوست عزیزمون دقیقا اشاره به تمام مسائل کرده اند و منتظر جواب ایشون بمانید یه مطلب هم اینه که وقتی نرم افزاری در درایو دیگری نصب دارید حتما فایل هایی در درایو ویندوزتون ذخیره خواهد کرد و از پیش نیازهای ویندوز اون زمان استفاده میکرده و در ضمن کی ها و ریجستری ها و تنظیمات انها هم بماند و در مورد بک اپ فیلم و عکس و یا ذخیره در فلاش یا دی وی دی باید یه نکته عرض کنم که در بک اپ , فرمت فایلهای شما محفوظ میماندو تغییری نمیکند البته در مورد ذخیره کردن روی فلاش هم مقدار حجم ان هم مسئله هست
    MY ALBUM

کاربران عزیز لطفا قبل از هر گونه فعالیتی قوانین و مقررات انجمن مطالعه شود .
    هر گونه تبلیغات در پست و امضا>>> بن دائم و اخراج کاربر

تشکر از پستها نشانه قدردانی از زحمات دوستان هست .
    قدردان زحمات همدیگر باشیم .

13. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما S!RUS برای ارسال این پست سودمند:

عضو حرفه ای
    محصول امنیتی
    Norton
    تشکر تشکر کرده 
    1,042
    تشکر تشکر شده 
    2,726
    اعتبار کاربر
    1

تشکر از همه دوستان
    1-یعنی میفرمایید از نرم افزرای که مثلا در درایو d نصب هست ، وقتی بک آپ گرفتم برای restore کردن نیازمند ریستور کردن درایو c هم هست؟
    سلام.
    همان‌طور که در پست قبل گفتم و دوست عزیزم اشاره کردن، در صورتی می‌تونید نرم‌افزار نصب شده در درایو d را برگردانید و بدون مشکل استفاده کنید که:
    - یا ویندوز همان ویندوزی باشه که نرم‌افزار روش نصب شده و تغییری در تنظیمات مربوط به آن نرم‌‌افزار ایجاد نشده باشه؛
    - یا به همراه بازگردانی نرم‌افزار نصب شده روی درایو d ، ویندوزی که نرم‌افزار توش نصب شده هم بازگردانی بشه!
    - یا نرم‌افزار فایل‌ها و تنظیمات خاصی نداشته باشه که روی ویندوز اعمال بشه و نصبش بیشتر شبیه کپی شدن فایل‌ها باشه! (این مسئله در مورد تعداد کمی از نرم‌افزار‌ها صدق می‌کنه.) که در این صورت می‌تونید بدون بازگردانی درایو ویندوز نیز از نر‌م‌افزار بازگردانی‌شده در درایو d استفاده کنید.

در مورد سؤال دوم‌تون:
    بله! همان‌طور که هستند بازگردانی می‌شن.

بکاپ از فایل‌ها به منظور ویروسی نشدن و همچنین حجم پایین‌تر بکاپ نسبت به مجموع حجم فایل‌ها و انتقال راحت‌تر و ... صورت می‌گیرد!
    Mo.Re.Za

15. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Mo.Re.Za برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    20
    تشکر تشکر شده 
    32
    اعتبار کاربر
    1

به سفارش دوست عزیز جناب player این پست درخواست کمک رو اینجا می زنم دوستان لطف کنید و کمک کنید:
    من روی سیستمم 2 تا هارد داشتم مکستور250 و سیگست500، هارد سیگیت رو با خود ویندوز به صورت داینامیک پارتیشن بندی کرده بودم که شامل 10 پارتیشن داینامیک با ظرفیت های حدود 45 گیگ و بالاتر بود، یک هارد جدید روی سیستمم بستم و وقتی روش ویندوز نصب کردم و وارد ویندوز شدم متوجه شدم که هارد 500 شناخته شده ولی پارتیشن های داینامیکش شناسایی نمیشن و قابل دسترسی نیستن، هارد جدید رو باز کردم و مکستور250 که هنوز ویندوز قبلی روش بود رو بستم ولی با هارد و ویندوز قبلی هم دیگه پارتیشن های داینامیک شناسایی نمی شوند!!!
    قبلا وقتی وارد ابونتو میشدم از کل هارد 500 یک پارتیشن شناسایی میشد، الان هم وقتی با ابونتو چک کردم هنوز همون یکی شناسایی میشه و اطلاعاتش موجودند، این یعنی پارتیشن ها و اطلاعات سرجاشون هستند ولی ویندوز نمی تونه بهشون دسترسی داشته باشه.
    مشکل و نیازم به این هارد و اطلاعاتش خیلی جدیه، تمام پروژهای دانشگاهیم که چیزیم به تحویلشون نمونده همه روی پارتیشن های داینامیک این هاردن، دستم به دامن همه، لطفا هر کس میتونه کمک کنه.
    توی دیسک منیجمنت هارد رو بدون پارتیشن با یک فلش قرمز روش به سمت پایین نشون میده که زیرش هم نوشته Invalid.
    عکس از دیسک منیجمنت:
    555555555.png
    بازهم خواهش میکنم هر کس میتونه کمک کنه و تاکید میکنم که اطلاعات روی هاردم خیلی مهمه و نمیتونم به ریسک ریکاوری تن بدم.
    -------------------------------------------------
    بعد از تست چند نرم افزار مختلف اعم از EaseUS Partition Master و Acronis Disk Director و Aomei Dynamic Disk Converter چیزی که به نظرم میرسه اینه که این نرم افزارها برای هاردهایی هست که مشکلی ندارند و عادی توی حالت داینامیک کار میکنند و
    فقط با این نرم افزارها کار انتقال امن از داینامیک با بیسیک رو روی پارتیشن ها رو انجام میدن؛ و برای هاردهایی مثل مال من که Invalid شدن نیستن!؛ اگر لطف کنند دوستان و یک سری به این لینک بزنن تاپیک این مشکل رو از ابتدای باز کردن و بحث های مختلفی
    که پیش اومده و نتیجه ای که گرفته شده، خواهید دید:

مشکل عدم شناسایی پارتیشن های داینامیک در ویندوز جدید!!
    این لینک توی درک بهتر و کامل موضوع کمک میکنه؛
    ---
    برای مشکل من فکر میکنم راه حل این لینک باشه:
    How to fix Invalid Dynamic Disk with AOMEI Dynamic Disk Converter 3.5?
    البته هیچ توضیحی در مورد این که اطلاعات حفظ میشن یا نه نداده! و در ضمن اصلا کامل و مرحله به مرحله توضیح نداده باید چیکار کرد! کسی میتونه این راه رو کامل تشریح کنه؟
    کسی نظری نداره؟؟؟ راه همینه یا باید کار دیگه ای بکنم؟

17. تشکرها از این نوشته :

صفحه 3 از 5 اولیناولین 12345 آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •