سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 29

موضوع: درخواست توضیح پیرامون نرم افزار های بک آپ گیری

عضو متخصص
    تشکر تشکر کرده 
    3,258
    تشکر تشکر شده 
    4,273
    اعتبار کاربر
    1

از این استفاده کن

دانلود از سافت گذر - BootCD 2015

فرق شون تو همون آموزش بصورت کامل گفته شد
    دانلود فیلم آموزش برنامه نویسی Visual Studio C#.NET
    فیلم آموزش کامل Autoplay Media Studio

وقتی انسان ، حیوان هست ، پس قیمت میتونی براش بذاری ولی وقتی انسان حَیّ متاله هست که قیمت نداره ، بها داره. "دکتر حسن عباسی"

2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما SajjadKhati برای ارسال این پست سودمند:

ناظم ارشد
    تشکر تشکر کرده 
    14,251
    تشکر تشکر شده 
    10,956
    id تلگرام
    mostafa_sefidi
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsannasir نمایش پست ها
    یه نسخه هست نوشته BootCD یکی دیگه نوشته Bootable شما نسخه Bootable رو میگید نصب کنم ؟
    فایل پیوست 18778
    یه سوال دیگه اینکه من اگه بخوام از ویندوز xp به همراه درایورها و نرم افزارهام بک آپ بگیرم حجمش از یه CD بیشتر میشه درسته؟
    چه تفاوتی توی بک آپ گرفتن با خود ویندوز یا این نرم افزار وجود داره؟
    دوست عزیز

نسخه نصبی معمولا زمانی کاربرد دارد که مثلا سیستم شما سیستم یک شرکت بوده و اطلاعات مهمی دارد (مثلا یک سرور) و شما طوری تنظیم کرده اید که هر یک ساعت یک بار یک بکاپ تهیه کند و در ضمن ویندوز شما اورجینال بوده و محدویت و مشکلات خاص اعمال تنظیمات بعد از نصب مجدد رو دارید.

اما برای کاربران ایرانی (خصوصا کاربران خانگی) نسخه بوتیبل (سی دی بوت)نیاز هست که بعد از نصب ویندوز و احیانا نصب نرم افزار های دلخواه یک بکاپ تهیه نماید و زمانی که ویندوز دچار مشکل شد توسط همان سی دی بوت بکاپ مورد نظر رو از درایو دیگر یا از حافظه های جانبی بازگردانی نمایید.

توجه : در ضمن شما باید نسخه چهارم یعنی Bootable رو دانلود و بر روی سی دی رایت نمایید.

موفق باشید.

4. تشکرها از این نوشته :

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    364
    تشکر تشکر شده 
    389
    اعتبار کاربر
    1

سلام من اموزش رو خوندم بدتر قاطی کردم !! درمورد اون نکات میشه واضح تر بگید من از بک آپ گرفتم چیزه زیاده نمیدونم و اولین باره میخوام انجامش بدم

6. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Ehsannasir برای ارسال این پست سودمند:

ناظم ارشد
    تشکر تشکر کرده 
    14,251
    تشکر تشکر شده 
    10,956
    id تلگرام
    mostafa_sefidi
    اعتبار کاربر
    1

سلام من اموزش رو خوندم بدتر قاطی کردم !! درمورد اون نکات میشه واضح تر بگید من از بک آپ گرفتم چیزه زیاده نمیدونم و اولین باره میخوام انجامش بدم
    دوست عزیز

اگر بخواهیم به صورت ابتدایی بیان کنید :

امیدوارم با مفهوم ایمیج برداری از روی سی دی و دی وی دی آشنایی داشته باشد یک کپی از سی دی یا دی وی دی با این تفاوت که در ایمیج برداری یک کپی به صورت یک فایل ایزوله تهیه می شود.

حالا در بکاپ گیری با سی دی بوت نرم افزار آکرونیس در واقع یک ایمیج از درایو C تهیه و مثلا در درایو D ذخیره می شود. (البته لازم به ذکر است فقط از اطلاعات موجود ایمیج گرفته می شود و نه از فضای خالی موجود)

حالا زمانی فرا می رسد که به هر دلیل ویندوز شما مشکل پیدا می کند و نصب ویندوز و اعمال تنظیمات دلخواه و گاه نصب نرم افزار های مورد نظر زمانی بین دو الی سه ساعت و شاید هم بیش تر زمان بطلبد اما در بازگردانی بکاپ مورد نظر معمولا در کمتر از ده دقیقه درایو c فرمت شده و اطلاعات موجود در بکاپ به درایو C بازگردانی می شود.

اگر سوال دیگری بود در خدمتم.

موفقب باشید.

8. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما opera برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    364
    تشکر تشکر شده 
    389
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط opera نمایش پست ها
    دوست عزیز

اگر بخواهیم به صورت ابتدایی بیان کنید :

امیدوارم با مفهوم ایمیج برداری از روی سی دی و دی وی دی آشنایی داشته باشد یک کپی از سی دی یا دی وی دی با این تفاوت که در ایمیج برداری یک کپی به صورت یک فایل ایزوله تهیه می شود.

حالا در بکاپ گیری با سی دی بوت نرم افزار آکرونیس در واقع یک ایمیج از درایو C تهیه و مثلا در درایو D ذخیره می شود. (البته لازم به ذکر است فقط از اطلاعات موجود ایمیج گرفته می شود و نه از فضای خالی موجود)

حالا زمانی فرا می رسد که به هر دلیل ویندوز شما مشکل پیدا می کند و نصب ویندوز و اعمال تنظیمات دلخواه و گاه نصب نرم افزار های مورد نظر زمانی بین دو الی سه ساعت و شاید هم بیش تر زمان بطلبد اما در بازگردانی بکاپ مورد نظر معمولا در کمتر از ده دقیقه درایو c فرمت شده و اطلاعات موجود در بکاپ به درایو C بازگردانی می شود.

اگر سوال دیگری بود در خدمتم.

موفقب باشید.
    سلام
    بله با اون مباحث اشنايي دارم
    من ميخوام بك آپ رو روي cd يا dvd بريزمش و به صورت بوت ازش استفاده كنم، اونوقت براي ريستور كردن بك آپ روي سيستم ديگه يا سيستم خودم بايد محتواي بك آپ رو روي هارد خودم يا سيستم ديگه اي حتما كپي كنم؟

10. تشکرها از این نوشته :

عضو متخصص
    تشکر تشکر کرده 
    3,258
    تشکر تشکر شده 
    4,273
    اعتبار کاربر
    1

سلام
    من ميخوام بك آپ رو روي cd يا dvd بريزمش و به صورت بوت ازش استفاده كنم، اونوقت براي ريستور كردن بك آپ روي سيستم ديگه يا سيستم خودم بايد محتواي بك آپ رو روي هارد خودم يا سيستم ديگه اي حتما كپي كنم؟
    فیلم آموزش رو ببین برا درک بهتر (درک خاصی هم لازم نداره)
    آره حتما باید غیر از جایی جز dvd کپی کنی (البته مشکل اکرونیس تا نسخه ی 2012 این بود . الان نمیدونم)
    دانلود فیلم آموزش برنامه نویسی Visual Studio C#.NET
    فیلم آموزش کامل Autoplay Media Studio

وقتی انسان ، حیوان هست ، پس قیمت میتونی براش بذاری ولی وقتی انسان حَیّ متاله هست که قیمت نداره ، بها داره. "دکتر حسن عباسی"

12. تشکرها از این نوشته :

ناظم ارشد
    تشکر تشکر کرده 
    14,251
    تشکر تشکر شده 
    10,956
    id تلگرام
    mostafa_sefidi
    اعتبار کاربر
    1

سلام
    دوست عزیز

البته اینجانب بیش تر از هارد و فلش مموری استفاده کرده ام.

مثلا شما می توانید از یک ویندوز xp سالم و تمیز (بدون این که هیچ نرم افزاری بر روی آن نصب شده باشد) یک بکاپ تهیه کنید و بکاپ رو به فلش مموری تان انتقال دهید (معمولا حجم بکاپ ویندوز xp یک الی دو گیگ می باشد) و سپس با استفاده از سی بوت آکرونیس و همچنین فلش ممورتان بکاپ مورد نظر رو روی هر سیستمی که دوست دارید بازگردانی کنید. فقط یادتان باشد برای این که بر روی سیستم دیگری جواب دهد باید حین بازگردانی بکاپ تیک گزینه Universal Restore رو بگذارید و همچنین حتما موس یا صفحه کلید (فقط یک کافی است) مجهز به درگاه PS/2 باشد اگر هر دو usb باشند فکر نمی کنم بتوانید این کار رو با موفقیت انجام دهید.

در ضمن می توانید نسخه نصبی رو بر روی ویندوز نصب کنید سپس توسط آن یک فلش مموری بوتیبل از نرم افزار آکرونیس ساخته و سپس بکاپ رو هم در همان فلش مموری ریخته و کلیه عملیات رو فقط از طریق یک فلش مموری انجام دهید.

موفق باشید.

14. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما opera برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    364
    تشکر تشکر شده 
    389
    اعتبار کاربر
    1

فيلم هاي اموزشي رو دانلود ميكنم و ميبينم
    من فقط يه چيزي رو باز متوجه نشدم ، اينكه من اگه بخوام بك آپ رو روي سيستم خودم يا سيستم ديگه اي ريستور كنم علاوه بر دي وي دي بوتيبلي كه دارم بايد فايل هاي بك آپ رو روي سيستم خودم يا كس ديگه اي كپي كنم؟؟ يعني هم دي وي دي بوتيبل داشته باشم هم فايل هاي بك آپ روي هارد سيستم ، درسته؟
    دوم اينكه اگه كارهايي كه بالا گفتم لازم باشه ، امكان اينكه روي اون دي وي دي بوتيبل فايل هاي بك اپ هم كپي كنم هست؟

16. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Ehsannasir برای ارسال این پست سودمند:

ناظم ارشد
    تشکر تشکر کرده 
    14,251
    تشکر تشکر شده 
    10,956
    id تلگرام
    mostafa_sefidi
    اعتبار کاربر
    1

فيلم هاي اموزشي رو دانلود ميكنم و ميبينم
    من فقط يه چيزي رو باز متوجه نشدم ، اينكه من اگه بخوام بك آپ رو روي سيستم خودم يا سيستم ديگه اي ريستور كنم علاوه بر دي وي دي بوتيبلي كه دارم بايد فايل هاي بك آپ رو روي سيستم خودم يا كس ديگه اي كپي كنم؟؟ يعني هم دي وي دي بوتيبل داشته باشم هم فايل هاي بك آپ روي هارد سيستم ، درسته؟
    دوم اينكه اگه كارهايي كه بالا گفتم لازم باشه ، امكان اينكه روي اون دي وي دي بوتيبل فايل هاي بك اپ هم كپي كنم هست؟
    دوست عزیز

بله ، شما علاوه بر سی دی بوتیبل که شامل نرم افزار آکرونیس می باشد باید فایل بکاپ (که یک فایل ایزوله با پسوند tib می باشد) رو هم بر روی هارد داشته باشید به همین دلیل گفتم که می تونید بکاپ رو بر روی فلش مموری ریخته و فلش مموری رو به سیستم وصل کرده و سپس سیستم رو با سی دی بوت بالا بیاورید و اقدام به بازگردانی بکاپ از فلش مموری بر روی هارد نمایید.

اما جواب سوال دوم تان : بله امکان پذیر است اما روشی که در این زمینه اینجانب می دانم پیچیده بوده و جالب نمی باشد اما همین روش بر روی فلش مموری آسان و راحت می باشد.

یعنی به جای سی دی بوت می توان تنها از طریق یک فلش مموری بوتیبل هم نرم افزار آکرونیس رو اجرا کرد و هم فایل بکاپ رو از همان فلش مموری بازگردانی نمود.

موفق باشید.

18. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما opera برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    364
    تشکر تشکر شده 
    389
    اعتبار کاربر
    1

سلام دوستان
    من BootCD 2015 رو دانلود کردم ولی فایل exe داخلش نیست چجوری باید باش کار کنم ؟
    Untitled.jpg

20. تشکرها از این نوشته :

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •