سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8

موضوع: نمایش فایل desktop.ini و $RECYCLE.BIN در دسکتاپ و درایوها

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    209
    تشکر تشکر شده 
    120
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض نمایش فایل desktop.ini و $RECYCLE.BIN در دسکتاپ و درایوها

سلام به همه دوستان
    چند سالی بود که به لپ تابم فلش و ... وصل نمیکردم و حتی desktop.ini هم نداشتم.
    اما از وقتی که فلش های محل کارم رو به لپ تابم میزنم روی صفحه دسکتاب desktop.ini و توی درایوها $RECYCLE.BIN می بینم. حتی هارد اکسترنالم هم اینجوری شده. میدونم که ویروس نیستند اما میخوام که توی لپ تاب و هاردم نباشند دیگه!!
    چه کار باید بکنم؟؟؟

2. تشکرها از این نوشته :

مدیریت کل
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    12,336
    تشکر تشکر شده 
    15,377
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط abc3x نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    چند سالی بود که به لپ تابم فلش و ... وصل نمیکردم و حتی desktop.ini هم نداشتم.
    اما از وقتی که فلش های محل کارم رو به لپ تابم میزنم روی صفحه دسکتاب desktop.ini و توی درایوها $RECYCLE.BIN می بینم. حتی هارد اکسترنالم هم اینجوری شده. میدونم که ویروس نیستند اما میخوام که توی لپ تاب و هاردم نباشند دیگه!!
    چه کار باید بکنم؟؟؟
    سلام .
    اگه خیلی ساده و روشن بشه اشاره کنم , طبق تصویر عمل کنید و گزینه ریستور دیفالت را بزنید . دلیل اینکه شما مواردی که اشاره کردید را میبینید در تصویر نشون داده ام . در هر صورت نتیجه را هم اطلاع دهید .
    نکته : البته در بعضی اوقات که ویروس به سیستم میزنه بدون اینکه کاربر خودش این مواردی که در تصویر مشخص کرده ام را تغییر بده یا ( شو ) کنه , انجام میشه .

ویرایش توسط S!RUS : 09-02-2016 در ساعت 19:58 دلیل: اضافه کردن نکته و قرار دادن تصاویر در اسپویلر
    MY ALBUM

کاربران عزیز لطفا قبل از هر گونه فعالیتی قوانین و مقررات انجمن مطالعه شود .
    هر گونه تبلیغات در پست و امضا>>> بن دائم و اخراج کاربر

تشکر از پستها نشانه قدردانی از زحمات دوستان هست .
    قدردان زحمات همدیگر باشیم .

4. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما S!RUS برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    209
    تشکر تشکر شده 
    120
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط S!RUS نمایش پست ها
    سلام .
    اگه خیلی ساده و روشن بشه اشاره کنم , طبق تصویر عمل کنید و گزینه ریستور دیفالت را بزنید . دلیل اینکه شما مواردی که اشاره کردید را میبینید در تصویر نشون داده ام . در هر صورت نتیجه را هم اطلاع دهید .
    نکته : البته در بعضی اوقات که ویروس به سیستم میزنه بدون اینکه کاربر خودش این مواردی که در تصویر مشخص کرده ام را تغییر بده یا ( شو ) کنه , انجام میشه .

سلام و درود
    بنده این مراحلی را که فرمودید دقیقا بلد بودم.
    اما قبلا چه این تنظیمات بودند و چه نبودند فایل $RECYCLE.BIN داخل کامپیوتر من وجود نداشت. بحث نمایش دادن و ندادن نیست بحث اینکه که چکار کنم تا مجددا به طور کلی حذف شود

با تشکر

مدیریت کل
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    12,336
    تشکر تشکر شده 
    15,377
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط abc3x نمایش پست ها
    سلام و درود
    بنده این مراحلی را که فرمودید دقیقا بلد بودم.
    اما قبلا چه این تنظیمات بودند و چه نبودند فایل $RECYCLE.BIN داخل کامپیوتر من وجود نداشت. بحث نمایش دادن و ندادن نیست بحث اینکه که چکار کنم تا مجددا به طور کلی حذف شود

با تشکر

درود .
    بله , حتما , اشکالی نداره , بلاخره یه بازگویی و یاداوری مجددی براتون شده ,
    دقیقا نمیدونم قبلا به چه علتی در سیستم شما دیده نشده با اینکه تنظیمات فولدر آپشن هم دیفالت بوده و شما هم گزینه های فوق را از حالت هایدن خارج نکرده بودید و با اینکه ریستور دیفالت هم زده اید بازم قبلا براتون قابل مشاهده نبوده ,
    بنابراین فکر کنم که شاید دلیلش اجرای بعضی فایلها و یا برنامه های خاصی و یا اسکریپت هایی و دستوراتی ... فایلهای فوق قابل مشاهده شده اند, ( البته با توجه به توضیحات اشاره شده قبلی ).
    چنین موردی خیلی بعیده , که بشه حذفش کرد و ...
    حتی در صورت حذف مجددا برخواهند گشت .
    MY ALBUM

7. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما S!RUS برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش سیستم عامل
    محصول امنیتی
    Microsoft Security Essential
    تشکر تشکر کرده 
    2,413
    تشکر تشکر شده 
    2,421
    اعتبار کاربر
    1

سلام دوست عزیز احتمالا سیستم شما آلوده به ویروس خاصی شده که دقیق اسمش نمیدونم ولی قبلا تجربه کردم که این ویروس پوشه و فایل
    $RECYCLE.BIN میساخت و حتی به نظرم یک انتی ویروس خاص هم برای پاگ کردنش ساخته بودن شما این مسله رو در نظر بگیرید و ببینید سیستمون ویروسی شده و کار ویروس هست یا نه میتونید در موردش یک سرچ بکنید

9. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Mahdinim برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش سیستم عامل
    محصول امنیتی
    تشکر تشکر کرده 
    2,413
    تشکر تشکر شده 
    2,421
    اعتبار کاربر
    1

من این مطلب پیدا کردم ببینید به دردتون میخوره

ویروس recycler با نام علمی W32.Lecna.H می باشد که در تمام درایوها فایل autorun.inf و پوشه ای سیستمی با نام recycler را کپی میکند ، با وصل کردن فلش مموری به سیستم آن هم آلوده می شود زیرا این ویروس autorun هست و در انتظار برای مشاهده یک حافظه جدید و کپی کردن فایل های خودش در این حافظه است . این ویروس از یک فایل batch برای تغییر رجیستری و اجرای خودش همراه با startup ویندوز استفاده می کند این ویروس بسیار خطرناک است و با اتصال به سایتهای مخرب ، کدهای خطرناک و مخرب را دانلود می کند که باعث سرقت اطلاعات محرمانه شما می شود . بیشتر آنتی ویروسها یا توانایی شناسایی این ویروس را ندارند یا در صورت شناسایی قدرت پاک کردن آن را نخواهند داشت برای خود من باعث تعجب بود که حتی کسپراسکای هم نتونست این ویروس رو پاک کنه البته این ورژن بسیار خطرناکی از recycler بود . حالا که با این ویروس آشنا شدین می پردازم به روش پاک سازی ویروس :مراحلی رو که عرض میکنم باید حتما به ترتیب انجام بدین تا جواب بگیرین

:1- دکمه های alt+ctrl+delete رو بزنین تا task manager با ز بشه حالا در سر برگ process فایل CTFMON.EXE را پیدا کرده آن را انتخاب و گزینه end process را کلیک کنین .

2- بدون هیچ کلیک اضافه ای به منوی start برین و search رو کلیک کنین و در این پنجره CTFMON.EXE رو سرچ کنین و در هر کدام از درایوهاتون پیداش کردین اون رو پاک کنین .

3- از منوی start گزینه run رو انتخاب کنین در این پنجره msconfig را تایپ و اینتر کنین سپس در سربرگ startup تیک گزینه CTFMON.EXE را بردارید و ok کنین .یه نکته ای که در اینجا لازم میدونم عرض کنم CTFMON.EXE یک فایل ویروسی نیست بلکه مدیریت کلیه فایل های متنی رو در ویندوز به عهده داره و چون recycler طوری برنامه ریزی شده که از یک فایل متنی باز شده که مخفی هستش برای محافظت از خودش استفاده می کنه بنابراین ما باید اول اجرای کلیه فایل های متنی رو از این طریق متوقف کنیم .

4- ویندوز را restart کرده و پس از اون قبل از این که سیستم بخواد وارد محیط ویندوز بشه کلید F8 رو بزنینن و پس از اون گزینه safe mode را با استفاده از کلیدهای جهتی انتخاب و اینتر کنین(در ضمن باید با یوزر admin وارد شین ،قابل توجه اونایی که سیستمشون چند تا کاربر داره)
    5- حالا بدون کلیک اضافی از منوی استارت وارد run بشین و تایپ کنین cmd و اینتر کنین تا وارد command prompt بشین سپس با استفاده از دستور زیر صفات read only ,hidden,system file/folder رو از فایل autorun.inf و پوشه recycler بگیرین حالت کلی دستور به صورت زیر است: ATTRIB -R -H -S d:\filenameیک بار برای recyclerATTRIB -R -H -S C:\recycler و سپس اینتر کنین و برای تک تک درایوهاتون (به جای Cنام درایو مورد نظر رو وارد کنین) این دستور رو بنویسین و هربار پس از نوشتن دستور حتما اینتر کنین تا دستور شما اجرا بشهنکته: شما لازم نیست هربار این دستور رو تایپ کنین در این محیط کافیه یه بار دستور رو تایپ کنین و اینتر کنین و برای درایو بعدی فقط کافیه با استفاده از کلید های جهتی و زدن کلید بالا یک کپی از دستور قبل رو در این خط داشته باشین و فقط نام درایو رو تغییر بدین(با استفاده از کلید های جهتی روی نام درایو قرار بگیرین و delete کنین و نام درایو مورد نظر رو تایپ کنین) تادر کلیه درایوهاتون این دستور برای پوشه recycler اجرا بشه.حالا نوبت به فایل autorun .inf میرسه در ادامه باز هم همین دستور قبل رو منتها این بار برای autorun.inf اجرا کنینATTRIB -R -H -S C:\autorun.infمراحلی رو که برای دستور قبلی عرض کردم برای کلیه درایو هاتون انجام بدین یعنی همین دستور استفاده میشه و باز هم فقط هربار نام درایو رو تغییر بدین تا در کلیه درایوهاتون اجرابشه البته توجه داشته باشین در این بین کار اضافه ای انجام ندین و فقط دستورات رو دنبال کنین و کلیک اضافه نکنین و وارد درایوهاتون هم لازم نیست بشینالان این ویروس کاملا بی دفاع شده و وقت پاک کردنش فرا رسده حال در ادامه دستور زیر رو برای پاک کردن کلیه درایوها اجرا کنین :del C:\recyclerباز هم این دستور رو باری تمام درایوهاتون اجرا کنین و پوشه recycler رو از کلیه درایوهاتون پاک سازی کنین فقط هربار کافیه طبق روشی که در قسمت های قبل گفتم نام درایو رو تغییر بدین و هر بار بازدن کلید اینتر سراغ درایو بعدی برین .در آخرین مرحله نوبت به پاک کردن فایل autorun.inf می رسه با استفاده از دستور زیر کلیه درایوها رو از این فایل پاک کنینdel C:\autorun.infاین دستور ور هم برای کلیه درایوها اجرا کنین و هر بار با زدن کلید اینتر سراغ درایو بعدی برید و فقط نام درایو رو که در این مثال ها من درایو C رو مثال زدم تغییر بدین واینتر کنین تا کلیه درایوها پاک سازی بشن6- یه نگاهی به recycle bin ویندوز بندازین و هر چی که اونجا هست رو پاک کنین7- حالا سیستم رو restart کنین و وارد محیط ویندوز شین در اینجا پیشنهاد می کنم قبل از هر کاری آنتی ویروس خودتون رو آپدیت کنین و کل سیستم رو یه اسکن کنین و با خیال راحت از سیستمتون استفاده کنین

منبع مطلب

11. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما Mahdinim برای ارسال این پست سودمند:

مدیریت کل
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    12,336
    تشکر تشکر شده 
    15,377
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdinim نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز احتمالا سیستم شما آلوده به ویروس خاصی شده که دقیق اسمش نمیدونم ولی قبلا تجربه کردم که این ویروس پوشه و فایل
    $RECYCLE.BIN میساخت و حتی به نظرم یک انتی ویروس خاص هم برای پاگ کردنش ساخته بودن شما این مسله رو در نظر بگیرید و ببینید سیستمون ویروسی شده و کار ویروس هست یا نه میتونید در موردش یک سرچ بکنید

سلام . با تشکر از توضیحات شما
    البته جسارتا مهدی جان , فکر کنم اون RECYCLER هست و با $RECYCLE.BIN که پیش فرض تمامی سیستمها هست متمایز باشه . و همچنین DESKTOP.INI .

الان فکر کنم اگه شما هم دقیقا در فولدر آپشن و قسمت View تیک گزینه های فوق را بردارید , در دسکتاپ و درون درایو ها چنین مواردی باشه .
    بصورت پیش فرض فایلهای فوق و پوشه های مشخص شده در تصویر ذیل مخفی هستند .

---------------------------------------------------------------
    تصویر وضعیت سیستم خودم , با توجه به توضیحات و تنظیمات در عکس دوم

R.S.L.jpg R.S.L _ 2.jpg

-------------------------------------------------

ضمنا دوست عزیز @abc3x
    خوندن مطالب این لینک خالی از لطف نخواهد بود.
    عنوان:
    How To Remove $RECYCLE.BIN , Desktop.ini
    and System Volume Information Files From Your Computer

و البته

no,my system is infected by virus because each folder in my drive displays $RECYCLE.BIN,System Volume Information and desktop.ini files and the worst thing is they are undeletable.These problem commonly occur in windows.Friends actually these files are not viruses,they are operating system files.They will display in each and every folder of drives and other external drives which is connected to your PC/Laptop.Since they are system files,so it’s undeleteable.But we can hide them by editing our folder options.So today we will show you how to hide them
    MY ALBUM

13. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما S!RUS برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش سیستم عامل
    محصول امنیتی
    تشکر تشکر کرده 
    2,413
    تشکر تشکر شده 
    2,421
    اعتبار کاربر
    1

سلام دوباره
    والا دوست گلم من ی زره عجله کردم ولی این ویروس که اشاره کردم وجود داره و احتمالا هر دو یا یکی هستند یا شبیه هم هستند
    یگ تاپیک هم یعنی در مورد این ویروس تاپیک زیاده ولی اینم پیدا کردم
    How to remove $Recycle.Bin? (Trojan Horse Removal Guide

$RECYCLE.BIN and System volume information Virus

یک ویدیو از این مشکل و راه حل

virus clean $RECYCLE.BIN and System Volume

15. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Mahdinim برای ارسال این پست سودمند:

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)