سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 38

موضوع: دیر بالا اومدن ویندوز

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    598
    تشکر تشکر شده 
    3,067
    اعتبار کاربر
    1

Unhappy دیر بالا اومدن ویندوز

دوستان من ویندوز تازه عوض کردم و نرم افزارهای Task Bar رو هم غیر فعال کردم و حتی آنتی ویروسم رو ریموو کردم امّا ویندوزم دیر میاد بالا و دیر دسکتاپ رو نشون میده. از لحاظ سخت افزاری هم مشکلی نداره سیستمم و قطعات خوبی داره. مشکل چی میتونه باشه پس؟

عضو ممتاز
    تشکر تشکر کرده 
    2,323
    تشکر تشکر شده 
    1,054
    اعتبار کاربر
    1

شاید سیستم شما ویروسی هستش و یک بار دیگه یک آنتی ویروس قوی رو نصب کنید و آپدیت کنید و یک اسکن کنید و همچنین شاید نرم افزار های زیادی بر روی درایو ویندوز شما نصب هستش
    محتاجیم به دعا

خدایا به امید تو
    خدایا تنها امیدم تویی

مدیریت سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Microsoft Security Essential
    تشکر تشکر کرده 
    23
    تشکر تشکر شده 
    2,116
    اعتبار کاربر
    1

بنده می تونم DEFRAG کردن سیستم رو هم پیشنهاد بدم، مطمئنا کمک می کنه و بعدش هم اگه مشکلت باقی موند بگو که دستور chkdsk رو هم بگم
    برای عضویت در انجمن تخصصی سافت گذر کلیک نمایید.

4. تشکرها از این نوشته :

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    598
    تشکر تشکر شده 
    3,067
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran34 نمایش پست ها
    شاید سیستم شما ویروسی هستش و یک بار دیگه یک آنتی ویروس قوی رو نصب کنید و آپدیت کنید و یک اسکن کنید و همچنین شاید نرم افزار های زیادی بر روی درایو ویندوز شما نصب هستش
    خیر بنده هرگز اجازه ندادم سیستمم ویروسی بشه و همیشه آپدیت بوده آنتی ویروسم، واسه امتحان ریمووش کردم اما تأثیر در بالا اومدن ویندوز نداشت.

مدیریت سابق انجمن
    محصول امنیتی
    تشکر تشکر کرده 
    23
    تشکر تشکر شده 
    2,116
    اعتبار کاربر
    1

شما روش بنده را نیز امتحان نمایید، احتمالا جواب بده یک Defrag کلی بزارید بشه

7. تشکرها از این نوشته :

ناظم ارشد
    تشکر تشکر کرده 
    14,264
    تشکر تشکر شده 
    10,965
    id تلگرام
    mostafa_sefidi
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط amirkia نمایش پست ها
    دوستان من ویندوز تازه عوض کردم و نرم افزارهای Task Bar رو هم غیر فعال کردم و حتی آنتی ویروسم رو ریموو کردم امّا ویندوزم دیر میاد بالا و دیر دسکتاپ رو نشون میده. از لحاظ سخت افزاری هم مشکلی نداره سیستمم و قطعات خوبی داره. مشکل چی میتونه باشه پس؟
    دوست عزیز

در صورتی که ویندوز را تازه عوض کرده باشید و ویندوز دیر بالا بیاید احتمالا به دلایل زیر باشد :

1- ویندوز شما از ویندوز های دستکاری شده می باشد که به همراه خود تم ها و نرم افزار های دیگری رو هم نصب می کند و موجب کند شدن بالا آمدن ویندوز می شود پس در این صورت سعی کنید از ویندوز اورجینال استفاده کنید.

2- سیستم شما ویروسی است و سعی کنید با اسکن سیستم توسط نرم افزار هایی مانند Trojan Remover از ویروسی نبودن سیستم خود مطمئن شوید.

3- درایور های قطعات مختلف را نصب نکرده اید سعی کنید جدید ترین درایور قطعات سیستم رو نصب کنید.

4- در صورتی که بعد از نصب نرم افزار یا درایور خاصی این مشکل به وجود آمده باشد آن را حذف کنید و به دنبال دلایل آن باشید.

5- شاید سخت افزار سیستم شما برای ویندوزی که نصب می کنید کمی پایین باشد مثلا در صورتی که رم شما یک گیگ باشد برای ویندوز 7 سیستم پایینی محسوب می شود در حالی که در ویندوز xp با همین مقدار رم مشکلی نخواهید داشت.

6- هارد شما مشکل دارد که در این مورد سعی کنید درایو ویندوز را به صورت کامل و نه از نوع Quick Format فرمت نمایید و از قسمت Error checking درایو ویندوز رو از بابت نداشتن بدسکتور اسکن نمایید.

7- فن شما مشکل دارد و داغ شدن قطعات هم (به خصوص cpu) می تواند در سرعت سیستم عامل و سرعت بالا آمدن آن تاثیر داشته باشد.

8- دیفرگ کردن درایو ویندوز هم در سرعت بالا آمدن ویندوز تاثیر دارد اما زمانی که شما به دفعات زیاد اقدام به حذف و نصب نرم افزار کرده باشید.

لطفا احتمالات بالا را تست کرده و نتیجه را اعلام کنید. با تشکر

9. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما opera برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    598
    تشکر تشکر شده 
    3,067
    اعتبار کاربر
    1

Angry

نقل قول نوشته اصلی توسط opera نمایش پست ها
    دوست عزیز

در صورتی که ویندوز را تازه عوض کرده باشید و ویندوز دیر بالا بیاید احتمالا به دلایل زیر باشد :

1- ویندوز شما از ویندوز های دستکاری شده می باشد که به همراه خود تم ها و نرم افزار های دیگری رو هم نصب می کند و موجب کند شدن بالا آمدن ویندوز می شود پس در این صورت سعی کنید از ویندوز اورجینال استفاده کنید.

2- سیستم شما ویروسی است و سعی کنید با اسکن سیستم توسط نرم افزار هایی مانند Trojan Remover از ویروسی نبودن سیستم خود مطمئن شوید.

3- درایور های قطعات مختلف را نصب نکرده اید سعی کنید جدید ترین درایور قطعات سیستم رو نصب کنید.

4- در صورتی که بعد از نصب نرم افزار یا درایور خاصی این مشکل به وجود آمده باشد آن را حذف کنید و به دنبال دلایل آن باشید.

5- شاید سخت افزار سیستم شما برای ویندوزی که نصب می کنید کمی پایین باشد مثلا در صورتی که رم شما یک گیگ باشد برای ویندوز 7 سیستم پایینی محسوب می شود در حالی که در ویندوز xp با همین مقدار رم مشکلی نخواهید داشت.

6- هارد شما مشکل دارد که در این مورد سعی کنید درایو ویندوز را به صورت کامل و نه از نوع Quick Format فرمت نمایید و از قسمت Error checking درایو ویندوز رو از بابت نداشتن بدسکتور اسکن نمایید.

7- فن شما مشکل دارد و داغ شدن قطعات هم (به خصوص cpu) می تواند در سرعت سیستم عامل و سرعت بالا آمدن آن تاثیر داشته باشد.

8- دیفرگ کردن درایو ویندوز هم در سرعت بالا آمدن ویندوز تاثیر دارد اما زمانی که شما به دفعات زیاد اقدام به حذف و نصب نرم افزار کرده باشید.

لطفا احتمالات بالا را تست کرده و نتیجه را اعلام کنید. با تشکر
    1- ویندوز من سون 32 بیتی هست که از سایت سافت گذر دانلود کردم که آپدیت شده ی آپریل 2012 هست. اگه فکر میکنید مشکل داره پس ویندوز سافت گذر مشکل داره و میتونم از ویندوزهای دیگه استفاده کنم.

2- بنده آنتی ویروسم همیشه آپدیت هست و کاملاً هم اسکن میشه هر 2 هفته یک بار و الانم که ویندوز عوض کردم باز اسکن کردم.

3- آخرین آپدیت تمامی درایورهای مادربرد و گرافیکم رو نصب کردم.

4- چون بعد از نصب هر نرم افزار ریستارت نمیکنم نمیدونم دقیقاً کدوم نرم افزاره که موجب کندی سیستم شده. میتونم یه اسکرین شات از لیست نرم افزارهای نصب شده واستون بذارم. اما تنظیمات Startup رو چک کردم و تیک اکثر نرم افزارها رو ورداشتم اما تأثیری نداشت.

5- سیستم سخت افزاری من واقعاً میشه گفت جزء سیستم های پر سرعته، من فقط مشکلم در بالا اومدن ویندوزه وگرنه در اجرای هیچ نرم افزار یا بازی مشکلی ندارم.

6- هارد رو قبل از ریختن ویندوز فرمت کردم.

7- دمای CPU رو چک کردم و نرمال بود.

8- دفرگمنت هم واسه درایوهاش انجام دادم.

با استفاده از نرم افزار Soluto زمان بالا اومدن ویندوز رو از 1:58 دقیقه به 1 دقیقه کاهش دادم اما نمیخوام با استفاده از نرم افزار این کار رو انجام بدم. و در ضمن بازم زمان زیادیه چون قبلاً من واقعاً به سرعت سیستمم بالا میومد و نرم افزارهایی رو هم که از استارت آپ ورداشتم قبلاً ور نمیداشتم!
    من خودم به Microsoft .NET Framework شک دارم. آیا لازمه که این سری نرم افزار که مربوط به مکمل های ویندوزه همیشه در قسمت سرویس های ویندوز فعال باشه؟
    ویرایش توسط Amirkia : 01-10-2012 در ساعت 11:20

11. تشکرها از این نوشته :

مدیریت سابق انجمن
    محصول امنیتی
    تشکر تشکر کرده 
    23
    تشکر تشکر شده 
    2,116
    اعتبار کاربر
    1

سلام البته واقعا 1 دقیقه زملن مناسبیه و شاید کمی حساسیت بیش از حد باشه و اینو هم در نظر داشته باشید که آپدیت های ویندوز خیلی کم در سرعت هم تاثیر میزاره
    در مورد MS .NET Framework هم اجبار نیست نصب باشه ولی اکثر نرم افزار های جدید به این گونه نرم افزار ها جهت اجرا نیاز دارند....
    اگر واقعا به کمتر از 1 دقیقه اینا نیاز داری به نظرم باید از هارد SSD استفاده کنی که به چند ثانیه کاهش میده ولی خوب هزینه خودش رو هم در بر داره

13. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما Soroush برای ارسال این پست سودمند:

ناظم ارشد
    تشکر تشکر کرده 
    14,264
    تشکر تشکر شده 
    10,965
    id تلگرام
    mostafa_sefidi
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط amirkia نمایش پست ها
    1- ویندوز من سون 32 بیتی هست که از سایت سافت گذر دانلود کردم که آپدیت شده ی آپریل 2012 هست. اگه فکر میکنید مشکل داره پس ویندوز سافت گذر مشکل داره و میتونم از ویندوزهای دیگه استفاده کنم.

2- بنده آنتی ویروسم همیشه آپدیت هست و کاملاً هم اسکن میشه هر 2 هفته یک بار و الانم که ویندوز عوض کردم باز اسکن کردم.

3- آخرین آپدیت تمامی درایورهای مادربرد و گرافیکم رو نصب کردم.

4- چون بعد از نصب هر نرم افزار ریستارت نمیکنم نمیدونم دقیقاً کدوم نرم افزاره که موجب کندی سیستم شده. میتونم یه اسکرین شات از لیست نرم افزارهای نصب شده واستون بذارم. اما تنظیمات Startup رو چک کردم و تیک اکثر نرم افزارها رو ورداشتم اما تأثیری نداشت.

5- سیستم سخت افزاری من واقعاً میشه گفت جزء سیستم های پر سرعته، من فقط مشکلم در بالا اومدن ویندوزه وگرنه در اجرای هیچ نرم افزار یا بازی مشکلی ندارم.

6- هارد رو قبل از ریختن ویندوز فرمت کردم.

7- دمای CPU رو چک کردم و نرمال بود.

8- دفرگمنت هم واسه درایوهاش انجام دادم.

با استفاده از نرم افزار Soluto زمان بالا اومدن ویندوز رو از 1:58 دقیقه به 1 دقیقه کاهش دادم اما نمیخوام با استفاده از نرم افزار این کار رو انجام بدم. و در ضمن بازم زمان زیادیه چون قبلاً من واقعاً به سرعت سیستمم بالا میومد و نرم افزارهایی رو هم که از استارت آپ ورداشتم قبلاً ور نمیداشتم!
    من خودم به Microsoft .NET Framework شک دارم. آیا لازمه که این سری نرم افزار که مربوط به مکمل های ویندوزه همیشه در قسمت سرویس های ویندوز فعال باشه؟
    دوست عزیز

سعی کنید یکی از ویندوز های اورجینال سافت گذر رو دانلود و نصب کنید ببینید آیا باز هم همین مشکل رو دارید؟

اینجانب غیرفعال کردن سرویس های Microsoft .NET Framework رو توصیه نمی کنم چرا که نصب این نرم افزار تاثیر چشمگیری در افزایش زمان بالا آمدن ویندوز ندارد.

در ضمن در صورتی که شما نرم افزار های زیادی رو نصب کرده باشید و یا نرم افزار های سنگینی مانند فتوشاپ و یا اتوکد و ... رو نصب کرده باشید این مدت زمان بالا آمدن ویندوز طبیعی خواهد بود.

در ضمن می توانید از نرم افزار های بهینه ساز مانند TuneUp Utilities هم استفاده کنید به احتمال زیاد مفید خواهد بود.
    ویرایش توسط opera : 01-10-2012 در ساعت 11:54 دلیل: اصلاح املایی

15. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما opera برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    تشکر تشکر کرده 
    156
    تشکر تشکر شده 
    238
    اعتبار کاربر
    1

دوست عزیز بنده هم چند ماهی همین مشکل شما رو داشتم و راستش داشتم از دست این مشکل به ستو میومدم

ولی از وقتی که ویندوز 7 64 بیت رو نصب کردم خیلی از سرعت ویندوزم راضی هستم

راستش اصلا انتظار نداشتم سرعت این وسندوز منحصر به فرد انقدر بالا باشه

سرعت نرم افزار ها و بالا اومدنش بی نظیره

البته من ویندوزم اورجینال هستش و بابتش 300 هزار تومن پول دادم و نمیدونم آیا فرقی میکنه بازم یا نه؟؟؟؟؟

بهتون پیشنهاد میکنم حتمی ویندوز 7 64 بیت رو نصب کنید چون واقا سرعتش نصبت به ایکس پی10 برابره
    رفیق چپ رو اسب راست سرباز ها حرکت و جنگ هم دراز

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •