سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6

موضوع: عدم دسترسی به محیط bios

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    598
    تشکر تشکر شده 
    3,067
    اعتبار کاربر
    1

Exclamation عدم دسترسی به محیط bios

دوستان بنده میخوام روی یک لپ تاپ ویندوز بریزم و نیاز دارم که به منوی بوت داخل bios وارد شم! اما متأسفانه bios کد داره و بنده کد رو نمیدونم و همچنین امکان اینکه بخوام cmos رو در بیارم تا کد ریست بشه رو ندارم! آیا راهی هست که بتونم منوی بوت رو روی dvd-rom تعریف کنم؟
    من الان نمیدونم ویندوز به صورت پیش فرض چطور داره بوت میشه! اگه روی hdd تنظیم شده باشه چطوری میتونم هارد رو bootable کنم؟ اگه بخوام فلش مموری یا هارد اکسترنال رو bootable کنم باید چیکار کنم؟
    خواهشاً راهنمایی کنید هر چه سریعتر. ممنونم.

عضو معمولی
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    4
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض روش ساخت فلش مموریBootable برای ویندوز ۷

برای این کار بایستی طبق مراحل زیر اقدام نماییم و از موارد استفاده از فلش مموری bootable برای نصب ویندوز به جای استفاده از CD یا DVD و سایر نرم افزار هایی که به صورت bootable راه اندازی می شوند و از مزایای این روش سرعت بالای نصب ویندوز نامبرد . مراحل ساخت فلش مموری bootable
    در Run دستور CMD را تایپ و Enter را میزنیم . و مراحل را مانند شکل ادامه می دهیم .
    ۱-فرمان Diskpart را در خط فرمان CMD تایپ و اجرا می کنیم .
    ۲- سپس فرمان list disk را اجرا می کنیم .- بعد از اجرای فرمان تعداد حافظه های وصل شده به سیستم را نمایش می دهد .که در این آموزش از یک فلش ۴ گیگابایت استفاده شده است که شماره disk آن مشخص شده است .
    ۳-با توجه به شماره دیسک فرمان select diks را اجرا می کنیم که در اینجا شماره دیسک ۱ می باشد . فرمان را اینگونه می نویسم و اجرا می کنیم .(select disk 1)
    4- دستور clean را اجرا می کنیم .
    ۵-سپس فرمان create partition primary را اجرا می کنیم.
    ۶- فرمان select partition 1 را اجرا می کنیم.
    ۷- فرمان active را اجرا می کنیم.
    ۸- فرمان format fs=ntfs را اجرا می کنیم .
    ۹- فرمان assign را اجرا می کنیم .
    ۱۰- فرمان exit را اجرا می کنیم .
    قبل از اجرای مرحله بعد، DVD ویندوز ۷ را در داخل درایو قرار داده و با توجه به نام درایو که در اینجا درایو G می با شد به مرحله بعد می رویم .
    ۱۱- با فرمان :g وارد درایو DVD می شویم .
    ۱۲-با فرمان CD Boot وارد شاخه Boot می شویم .
    ۱۳-بعد از اجرای فرمان بالا دستور:Bootsect.exe /nt60 i را اجرا می کنیم .
    بعد از اتمام این مراحل تمام فایل های موجود درDVD را به فلش مموری کپی می کنیم .بعد از اتمام کپی فلش برای استفاده آماده می باشد.
    عدم دسترسی به محیط bios تصاویر پیوست شده

3. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما javid_yekkalar برای ارسال این پست سودمند:

ناظم ارشد
    تشکر تشکر کرده 
    14,271
    تشکر تشکر شده 
    10,972
    id تلگرام
    mostafa_sefidi
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط amirkia نمایش پست ها
    دوستان بنده میخوام روی یک لپ تاپ ویندوز بریزم و نیاز دارم که به منوی بوت داخل bios وارد شم! اما متأسفانه bios کد داره و بنده کد رو نمیدونم و همچنین امکان اینکه بخوام cmos رو در بیارم تا کد ریست بشه رو ندارم! آیا راهی هست که بتونم منوی بوت رو روی dvd-rom تعریف کنم؟
    من الان نمیدونم ویندوز به صورت پیش فرض چطور داره بوت میشه! اگه روی hdd تنظیم شده باشه چطوری میتونم هارد رو bootable کنم؟ اگه بخوام فلش مموری یا هارد اکسترنال رو bootable کنم باید چیکار کنم؟
    خواهشاً راهنمایی کنید هر چه سریعتر. ممنونم.
    دوست عزیز

در صورتی که می تونید وارد ویندوز شوید توصیه می کنم از نرم افزار CMOS De-Animator v 2.1 استفاده کنید.

البته استفاده از این نرم افزار گاهی موارد می تواند خطرناک هم باشد اما در تست های اینجانب هیچ گونه مشکلی برای سیستم به وجود نیامده است.

در ضمن اینجانب از این نرم افزار فقط برای پاک کردن پسورد بایوس pc استفاده کرده ام و بر روی لپ تاپ تست نکرده ام.

توجه : نرم افزار مورد نظر به پیوست می باشد.
    عدم دسترسی به محیط bios فایل های پیوست شده

5. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما opera برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    598
    تشکر تشکر شده 
    3,067
    اعتبار کاربر
    1

Exclamation

نقل قول نوشته اصلی توسط opera نمایش پست ها
    دوست عزیز

در صورتی که می تونید وارد ویندوز شوید توصیه می کنم از نرم افزار CMOS De-Animator v 2.1 استفاده کنید.

البته استفاده از این نرم افزار گاهی موارد می تواند خطرناک هم باشد اما در تست های اینجانب هیچ گونه مشکلی برای سیستم به وجود نیامده است.

در ضمن اینجانب از این نرم افزار فقط برای پاک کردن پسورد بایوس pc استفاده کرده ام و بر روی لپ تاپ تست نکرده ام.

توجه : نرم افزار مورد نظر به پیوست می باشد.
    آقا من سه تا سؤال دارم:
    1. از چه لحاظ میگید خطرناکه؟
    2. در این نرم افزار کدوم گزینه رو باید استفاده کنم؟
    3. توی شکل که گذاشتم نوشته non-standard CMOS RAM - e.g. laptops منظورش چه نوع لپ تاپ هاییه؟ گفته ممکنه مشکل پیش بیاره توی اینجور لپ تاپ ها. من نمیدونم CMOS استاندارد داره یا نه!

ناظم ارشد
    تشکر تشکر کرده 
    14,271
    تشکر تشکر شده 
    10,972
    id تلگرام
    mostafa_sefidi
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط amirkia نمایش پست ها
    آقا من سه تا سؤال دارم:
    1. از چه لحاظ میگید خطرناکه؟
    2. در این نرم افزار کدوم گزینه رو باید استفاده کنم؟
    3. توی شکل که گذاشتم نوشته non-standard CMOS RAM - e.g. laptops منظورش چه نوع لپ تاپ هاییه؟ گفته ممکنه مشکل پیش بیاره توی اینجور لپ تاپ ها. من نمیدونم CMOS استاندارد داره یا نه!
    دوست عزیز

1- بایوس سیستم همانند سایر قطعات نیست و کوچک ترین مشکل در آن موجب مشکل جدی در سیستم می شود و سیستم راه اندازی نمی شود در صورت خرابی بایوس در سیستم های معمولی باید به نمایندگی مادربرد مراجعه کرد تا بایوس آن به صورت سخت افزاری تعویض شود در مورد لپ تاپ اطلاعات خاصی در این زمینه ندارم به همین دلیل شاید در لپ تاپ این کار غیر ممکن بوده و باعث از رده خارج شدن لپ تاپ شود .

2- در این نرم افزار باید از گزینه Proceed استفاده کنید.

3- توصیه اینجانب هست که در صورت نداشتن مشکل خاصی با سیستم همین طور به استفاده از سیستم ادامه دهید در غیر این صورت به یک متخصص مراجعه کنید.

این راه حل در واقع آخرین راه حل می باشد.

اما یک مورد رو هم تست کنید این که از طریق گزینه Save CMOS اقدام به تهیه یک بکاپ از اطلاعات بایوس نمایید در صورتی که نرم افزار مربوطه در این کار موفق باشد به احتمال زیاد در حذف پسورد بایوس هم موفق خواهد بود در ضمن سعی کنید از بکاپ اطلاعات بایوس در جایی خارج از سیستم مثلا در فلش مموری نگه داری کنید چرا که شاید روزی به آن نیاز داشته باشید.

8. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما opera برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    598
    تشکر تشکر شده 
    3,067
    اعتبار کاربر
    1

Lightbulb

من خودم هم مطالعه کردم توی چند تا سایت، یه روش دیگه هم فهمیدم.
    وارد محیط CMD باید بشیم و این دستورات رو تایپ کنیم:

DEBUG
    -O 70 71
    -O 71 72
    -O 72 73
    Q-

با این کار هم رمز BIOS ریست میشه.
    یکی از منابع: پاک کردن رمز BIOS ازقسمت Dos ویندوز به ساده ترین شکل ممکن

10. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما Amirkia برای ارسال این پست سودمند:

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •