سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4

موضوع: کمک در نصب ویندوز 7 روی ssd

عضو معمولی
    تشکر تشکر کرده 
    1
    تشکر تشکر شده 
    7
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض کمک در نصب ویندوز 7 روی ssd

سلام دوستان
    لپ تاپ تازه ای خریدم و میخوام در کنار هارد hdd یه هارد ssd 128 بخرم و ویندوز 7 رو روی اون نصب کنم. ممنون میشم از دوستان که پاسخ بدن.

شرایط موجود:
    در حال حاضر یه هارد 640 گیگی روش نصبه. یه پارتیشن c با 60 گیگ ظرفیت داره که روش ویندوز 8 نصب شده. (بقیه ظرفیت هنوز پارتیشن نشده)
    حالا من میخوام هارد ssd اضافه و ویندوز 7 روش نصب کنم. طبق یه جمع بندی که از سایتهای مختلف کردم به مراحل زیر رسیدم: (خطوطی که قرمز نوشتم باهاشون مشکل دارم)

1- ssd رو در کنار هارد اصلی که روش ویندوز نصب هست قرار بدم.
    2- از طریق disk management خود ویندوز (که روی هارد اصلی نصب هست) هارد ssd رو از حالت unallocted به primary تغییر بدم. و بعد به صورت NTFS فرمتش کنم.
    3- کابل ساتای هارد اصلی رو جدا کنم. (یعنی باید لپ تاپ رو باز کنم):
    4- از تنظیمات بایوس مادر بورد
    تنظیم کنترلر ساتا رو بر روی AHCI قرار بدم و حالت HOT PLUGING رو برای پورتهای ساتا ENABLE کنم.
    5- dvd ویندوز رو بذارم تو دیسک خوان و ویندوز رو تو ssd نصب کنم. (گزینه دیگه ای نیست چون کابل هارد اصلی رو جدا کردم. ssd هم پارتیشن بندی نشده)
    6- وقتی ویندوز بالا اومد اول کابل برق و بعد کابل ساتای هارد اصلی رو وصل کنم.
    7- از داخل disk management ویندوز فعلی System Reserved هارد اصلی رو فرمت کنم. و البته درایو c فعلی رو.
    8- از بایوس درایو ssd رو به عنوان اولین بوت هارد انتخاب کنم.

حالا سوال من اینه که اولا مراحل بالا درست هستن؟ دوما اینکه امکان نداره این فرآیند بدون قطع و وصل کردن هارد اصلی انجام بشه؟ (یعنی بعد از وصل کردن ssd دیگه لپ تاپ رو باز نکنم) به روش زیر میشه این کار رو انجام داد؟
    به جای مرحله 3 ، dvd ویندوز رو بندازم و پارتیشن c و
    System Reserved هارد اصلی رو فرمت کنم. بعد باقی مراحل رو برم. مسئله ای که هست اینه که با انجام این کار موقع نصب ویندوز پارتیشن ssd ظاهر میشه تا اون رو به عنوان مقصد نصب ویندوز انتخاب کنیم؟

عضو متخصص
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    14,683
    تشکر تشکر شده 
    4,970
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط hbeyrami نمایش پست ها
    سلام دوستان
    لپ تاپ تازه ای خریدم و میخوام در کنار هارد hdd یه هارد ssd 128 بخرم و ویندوز 7 رو روی اون نصب کنم. ممنون میشم از دوستان که پاسخ بدن.

شرایط موجود:
    در حال حاضر یه هارد 640 گیگی روش نصبه. یه پارتیشن c با 60 گیگ ظرفیت داره که روش ویندوز 8 نصب شده. (بقیه ظرفیت هنوز پارتیشن نشده)
    حالا من میخوام هارد ssd اضافه و ویندوز 7 روش نصب کنم. طبق یه جمع بندی که از سایتهای مختلف کردم به مراحل زیر رسیدم: (خطوطی که قرمز نوشتم باهاشون مشکل دارم)
    ......
    درود.

دوست عزیز من یه پیشنهادی کنم به شما :
    بجای اینکه کابل هارد لپ تاپ رو هی قطع و وصل کنید و به SSD بزنید شما
    SSD رو بجای دی وی دی رایتر لپ تاپ وصل کنید.
    ویندوز رو هم از طریق فلش نصب کنید تا این همه دردسر نداشته باشین.

بازم منتظر نظر سایر دوستان باشید
    **آموزش تصويري فعال سازي ويندوز 8 از طريق اسکايپ**

میبینی چی به روزم عشق آورد ،،، منی که گرگ بارون دیده بودم
    تموم لحظه های این عذابـو ،،، از آشوب نگات فهمیده بودم

3. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما N!MA برای ارسال این پست سودمند:

عضو معمولی
    تشکر تشکر کرده 
    1
    تشکر تشکر شده 
    7
    اعتبار کاربر
    1

سلام دوست عزیز.
    مرسی از جوابتون.
    نصب از روی فلش مشکلی نیست. اما برداشتن dvd رو راستش نمیتونم. خیلی استفاده دارم. اما یه نکته ای. با انجام این کارها بازم احتمالا مشکل سر جاش هست. چون مشکل خیلی از کاربرا اینه که تو مرحله انتخاب پارتیشن موقع نصب ویندوز 7 درایو ssd وجود نداره که انتخابش کنن. به خاطر همین میگن hdd رو جدا کنید تا سیستم بتونه ssd رو شناسایی کنه. البته این راه حل خیلی جالب نیست. باید راهی بدون جدا کردن hdd باشه.

پ.ن: راستی لپ تاپ من به شکل جداگانه جا برای ssd داره. hdd رو به خاطر اینکه کابلشو به ssd وصل کنیم جدا نمیکنیم. گفتن جدا کنیم که سیستم بتونه ssd رو بشناسه.

5. تشکرها از این نوشته :

عضو معمولی
    سیستم عامل
    Windows XP 32Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    1
    اعتبار کاربر
    1

Cool

نقل قول نوشته اصلی توسط hbeyrami نمایش پست ها
    سلام دوستان

شرایط موجود:

1- ssd رو در کنار هارد اصلی که روش ویندوز نصب هست قرار بدم.
    2- از طریق disk management خود ویندوز (که روی هارد اصلی نصب هست) هارد ssd رو از حالت unallocted به primary تغییر بدم. و بعد به صورت NTFS فرمتش کنم.
    3- کابل ساتای هارد اصلی رو جدا کنم. (یعنی باید لپ تاپ رو باز کنم):
    4- از تنظیمات بایوس مادر بورد
    تنظیم کنترلر ساتا رو بر روی AHCI قرار بدم و حالت HOT PLUGING رو برای پورتهای ساتا ENABLE کنم.
    5- dvd ویندوز رو بذارم تو دیسک خوان و ویندوز رو تو ssd نصب کنم. (گزینه دیگه ای نیست چون کابل هارد اصلی رو جدا کردم. ssd هم پارتیشن بندی نشده)
    6- وقتی ویندوز بالا اومد اول کابل برق و بعد کابل ساتای هارد اصلی رو وصل کنم.
    7- از داخل disk management ویندوز فعلی System Reserved هارد اصلی رو فرمت کنم. و البته درایو c فعلی رو.
    8- از بایوس درایو ssd رو به عنوان اولین بوت هارد انتخاب کنم.

حالا سوال من اینه که اولا مراحل بالا درست هستن؟ دوما اینکه امکان نداره این فرآیند بدون قطع و وصل کردن هارد اصلی انجام بشه؟ (یعنی بعد از وصل کردن ssd دیگه لپ تاپ رو باز نکنم) به روش زیر میشه این کار رو انجام داد؟
    به جای مرحله 3 ، dvd ویندوز رو بندازم و پارتیشن c و
    System Reserved هارد اصلی رو فرمت کنم. بعد باقی مراحل رو برم. مسئله ای که هست اینه که با انجام این کار موقع نصب ویندوز پارتیشن ssd ظاهر میشه تا اون رو به عنوان مقصد نصب ویندوز انتخاب کنیم؟
    من دقیقا مشکل شما را داشتم روی lenovo y750
    بهترین و سریع ترین راه حل که من بش رسیدم اینه که بری با win 7 live بیای بالا و با disk managment خود ویندوز پارتیشن بندی را انجام بدی و در صورت off line بودن اونا on line کنی به همین راحتی بعد از ریستارت میتونی هم ویندوز 7 نصب کنی هم 10 فقط یادت باشه کل هارد ssd را یه پارتیشن کنی
    موفق باشید و پیروز
    لبخند فراموش نشود

7. تشکرها از این نوشته :

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •