سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 14

موضوع: کم شدن سرعت ویندوز 7 بعد از چند ماه

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    3
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض کم شدن سرعت ویندوز 7 بعد از چند ماه

سلام به همه دوستان من یه لب تاب hp 4530 دارم روش ویندوز 7 ارجینال هست الان بعد از گذشت چند ماه سرعتش خیلی اومده پایین کمک کمک
    در ضمن رم 8gb و cpu corei5 هست

ناظم سابق انجمن
    سیستم عامل
    macOS Sierra
    تشکر تشکر کرده 
    1,256
    تشکر تشکر شده 
    5,148
    اعتبار کاربر
    1

دوست عزیز ورود شما رو به انجمن تبریک می گویم.
    در درجه ی اول نرم افزار TuneUp Utilities رو از سافت گذر دانلود،نصب کنید و با آن رجیستری ویندوز و ... را پاکسازی کنید.
    در درجه ی دوم آنتی ویروس خود را همیشه آپدیت نگاه دارید.

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    3
    اعتبار کاربر
    1

مرسی ممنون با یه برنامه دیگه ریجستری رو پاکسازی کردم آنتی ویروس هم mse هست و همیشه آپدیت

ناظم سابق انجمن
    سیستم عامل
    macOS Sierra
    تشکر تشکر کرده 
    1,256
    تشکر تشکر شده 
    5,148
    اعتبار کاربر
    1

اگر هنوز مشکل برطرف نشده خودتون یه بررسی انجام بدید.مثلاً msconfig ویندوز رو چک کنید و برنامه هایی رو که نیاز نیست از لیست Start up حذف کنید و هم چنین پروسه های Task Manager رو بررسی کنید در زمان کندی سیستم کدام پروسه بیشترین استفاده از پردازنده رو داره و مربوط به چه برنامه ای هست و...
    هم چنین می توانید برای اطمینان خاطر از دیسک نجات یک آنتی ویروس مثل Kaspersky جهت اسکن سیستم از طریق بوت استفاده کنید.

ناظم ارشد
    تشکر تشکر کرده 
    14,266
    تشکر تشکر شده 
    10,965
    id تلگرام
    mostafa_sefidi
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط uakelis نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان من یه لب تاب hp 4530 دارم روش ویندوز 7 ارجینال هست الان بعد از گذشت چند ماه سرعتش خیلی اومده پایین کمک کمک
    در ضمن رم 8gb و cpu corei5 هست

دوست عزیز

1- برای این مورد نیاز به ایجاد موضوع جدیدی نبود و شما می توانستید این موضوع را در ادامه بخش مباحث ویندوز 7 مطرح کنید.

2- در صورتی که ویندوز شما اورجینال هست (خودتان گفته اید) به احتمال زیاد در کنار لپ تاپ دی وی دی بکاپ ویندوز هم داده شده است می توانید بکاپ را برگردانید و ویندوز رو در حالت اولیه آن یعنی زمانی که آن را خریده اید مشاهده و استفاده کنید.

3- می توانید نرم افزار های اضافی را پاک کنید و از نرم افزار های بهینه سازی ویندوز استفاده کنید.

4- سیستم خود را با یک آنتی ویروس قوی اسکن کرده و در صورت آلوده بودن به ویروس اقدام به پاک سازی کنید.

5- توصیه من این هست که ابتدا یک بکاپ از ویندوز گرفته و سپس اعمال گزینه 3 و 4 را انجام دهید تا اگر یک لحظه ویندوز دچار مشکل شد بتوانید دوباره ویندوز رو به حالت اولیه بر گردانید.

6- با توجه به قوی بودن سیستم شما افت سرعت آن بعید به نظر می رسد مگر این که شما استفاده غیر متعارف از آن می کنید و یا سیستم تان به شدت به ویروس آلوده است.

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    150
    تشکر تشکر شده 
    2,347
    اعتبار کاربر
    1

سلام
    دوست عزیز همانطور که ملاحظه نمودید کاربران و اساتید محترم انجمن در صدد کمک به شما هستند.ضمن خیر مقدم به شما و تشکر از دوستان عزیز پیرو پیشنهاداتی که دوستان عزیزم به شما نمودند در صورتیکه از سلامت سخت افزاری سیستم خود و بالاخص هارد و رم اطمینان دارید مشکل شما یقینا نرم افزاری بوده و یا آلودگی به ویروس میباشد.برای اینکه بتوانید مشکلتان را اصولی حل کنید ابتدا آنتی ویروس مایکروسافت را پاک نموده و اینترنت سکوریتی آواست را به صورت تریال روی سیستم نصب نمایی و پس از آپدیت سعی کنید با استفاده از ابزار موجود در این آنتی ویروس سیستم خود را از طریق بوت اسکن نمایید.این آنتی ویروس دارای چنین ابزاری هست.
    سپس با نصب برنامه Smart Defrag 2 هارد خود را دفراگ گیری نمایید.سپس با نصب برنامه Advanced SystemCare 5 اقدام به پاکسازی رجیستری و بهینه سازی ویندوز نمایید.
    امیدوارم پس از این موارد مشکلتان حل شود.
    در اینمدت هم لطفا ما را از روند پیشرفت مطلع نمایید.

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    3
    اعتبار کاربر
    1

ممنون بخاطر راهنمایی هایتان در ضمن پیشنهادات را انجام میدم نتیجه رو میگم

8. تشکرها از این نوشته :

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    3
    اعتبار کاربر
    1

عزیزان TuneUp Utilities و Advanced SystemCare 5 جواب نداد در ضمن وقتی موزیلا رو باز میکنم هنگ میکنه میرم از task maneger که نگاه میکنم 5% cpu داره استفاده میشه دوباره موزیلا رو میدم بالا میبینم درست شده avast رو هم قبلا داشتم اینجوری که شد گفتن پاک کن MSE نصب کن . از ویروسی نبودن مطمعن هستم چون با چند تا آنتی ویروس full scan چیزی پیدا نکرد اگه هم پیدا کرده remove کردم

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    150
    تشکر تشکر شده 
    2,347
    اعتبار کاربر
    1

دوست عزیز البته امیدوار بودم و هستم با این روند مشکلتان حل شود.در اصل امیدوارم مشکلتان نرم افزاری باشد تا سخت افزاری.البته حل این قبیل مشکلات نیاز به صرف وقت و حوصله دارد.اما نهایتا بعد از انجام این امورات سعی کنید هارد و سپس رم دستگاهتان را چک نمایید.در صورتیکه مشکل سخت افزاری نداشته باشید و با اقداماتی که خدمتتان گفتم مشکل حل نشود مجبورید ویندوزتان را عوض کنید.

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    3
    اعتبار کاربر
    1

خیلی ممنون امشب ویندوز عوض میکنم ببینم چی میشه .. یه سوال داشتم روی لب تاب من سی دی ندادن می تونم یه 7 دیگه بزنم البته home premium بعد کد و وارد کنم ؟ اصلا فرقی داره با کرک ؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •