سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9

موضوع: آموزش بکاپ گرفتن از افزونه های فایر فاکس

عضو حرفه ای
    سیستم عامل
    Windows XP 32Bit
    محصول امنیتی
    Microsoft Security Essential
    تشکر تشکر کرده 
    3,786
    تشکر تشکر شده 
    3,923
    اعتبار کاربر
    1

Thumbs up آموزش بکاپ گرفتن از افزونه های فایر فاکس

سلام

نحوه ی بکاپ گرفتن از افزونه های مرورگر موزیلا

توی این روش از افزونه ی FEBE استفاده می کنم و روش کار طوری هست که فایل های بکاپ گرفته شده از اکستنشن ها دارای فرمت xpi. هستند.
    1.ابتدا افزونه ی FEBE رو از سایت افزونه های موزیلا دانلود و نصب می کنیم.
    2.بعد از نصب افزونه برای شروع بکاپ گیری ابتدا به سراغ تنظیمات FEBE می ریم.
    وارد مسیر TOOL>FEBE>FEBE Option می شویم.در پنجره ای که باز می شه بخش what to back up رو انتخاب می کنیم و از قسمت back up type گزینه ی both رو انتخاب می کنیم.(این گزینه باعث میشه هم از موارد انتخاب شده در قسمت پایین پنجره و هم از پروفایل موزیلا هم زمان بکاپ گرفته بشه. اگر مایل نیستید از پروفایل موزیلا بکاپ بگیرید می تونید صرفاً گزینه ی Selective رو انتخاب کنید تا تنها از موارد تیک زده شده بکاپ بگیره که مسلماً توی زمان بکاپ گیری تاثیر داره چون حجم بکاپ گیری رو مشخص می کنه ولی من همون گزینه both رو انتخاب می کنم.)
    بعد از قسمت backup item مواردی که می خواهیم بکاپ بگیریم رو علامت می زنیم.قسمت additional items هم هست که هر کدوم رو که خواستید بنابر سلیقه یا نیاز انتخاب می کنید.

3.بعد بخش how to backup رو انتخاب می کنیم.اینجا گزینه های سلیقه ای زیاد داره ولی مهمترینش به نظرم همان گزینه ای هست که مشخص کردم و با فعال کردنش در صورتی که در طی فرآیند بکاپ نتونه از افزونه ای بکا بگیره هشدار میده.

قسمت where to backup هم هست می تونید به اون قسمت برید و تنظیمات موردنظرتون رو اعمال کنید ولی لازمه بگم که اکستنشن های بکاپ گرفته شده به طور پیش فرض برای من در دسکتاپ ذخیره می شند نه محلی که خودم تعیین کردم.

4.خب حالا برای بکاپ گیری وارد مسیر tool>FEBE>perform backup now می شیم. با انتخاب perform backup now فرآیند بکاپ گیری بلافاصله شروع میشه.

نکته: به محض انتخاب گزینه ی perform backup now لطفاً تا پایان بکاپ گیری اصلاً با موزیلا کار نکنید.
    چند ثانیه بعد از شروع بکاپ گیری این پنجره رو می بینید:

و در انتهای کار این پنجره:
    بعد از اتمام فرآیند پنجره فوق به سرعت بسته شده و تبی به شکل زیر توی موزیلا باز میشه که اقلام و مسیر فایل های ذخیره شده رو با جزییات کامل هر افزونه با یک پاپ آپ نمایش می ده(البته همون طور که گفتم اکستنشن ها برای من در دسکتاپ ذخیره میشن نه مسیری که به FEBE دادم.)

همونطور که می بینید از تمام اکستنشن ها به خصوص افزنه ی آنتی ویروس هم بکاپ با موفقیت گرفته شده.
    خب حالا مرحله ی اصلی کار تمام شده.اگر مدت زمان بکاپ گیری بیش از حد(5 دقیقه. البته بسته به حجم فایل هایی که قراره بکاپ گیری بشه هم بستگی داره) طول کشید از موزیلا خارج بشید سیستم رو ری استارت کنید و دوباره امتحان کنید.

این یک روش .روش سریعتری هم داره این افزونه که به این صورت هست:
    از مسیر tool>FEBE>Quick backup اقدام می کنیم. با انتخاب گزینه Quick backup پنجره ای مطابق زیر داریم که به ترتیب ابتدا محل ذخیره ی فایل ها رو مشخص می کنیم .بعد اگر خواستیم گزینه ی Create single xpi رو انتخاب می کنیم تا همه ی افزونه های مورد نظر رو در قالب یک فایل xpi. تحویل بدهد که اگر بخوایم هر افزونه رو فایلش رو جدا داشته باشیم مناسب نیست پس من هم انتخابش نکردم.
    بعد از مشخص کردن مسیر ذخیره دکمه ی Get list رو می زنیم تا کلیه ی افزونه های نصب شده روی موزیلا رو واسمون لیست کنه.
    از لیست جدید مواردی که می خواهیم رو انتخاب می کنیم. مثلاً من افزونه ی انتی ویروس و آی دی ام رو انتخاب کردم و در نهایت دکمه ی backup now رو می زنیم.

چند ثانیه صبر می کنیم در صورت موفقیت امیز بودن کار این پاپ آپ نمایش داده میشه:

حالا کافیه به محل ذخیره ی افزونه ها بریم و از افزونه های بکاپ گرفته شده استفاده کنیم.

خب در نهایت من از هر افزونه یک فایل xpi. دارم به خصوص از افزونه ی آنتی ویروس Qihoo 360 Total Security.
    حالا با درگ و دراپ کردنش توی مرورگر سایبر فاکس این افزونه توی سایبر هم نصب می شه که تصاویرش رو همراه خود افزونه ی آنتی ویروس پیوست کردم .

توجه:نسخه ی موزیلای استفاده شده: 33 و سایبر فاکس: 33.

ضمیمه: لینک دانلود افزونه
    عنوان: FEBE

امیدوارم مفید باشه.

توجه: این آموزش بنابر در خواست یکی از کاربران انجمن سافت گذر تهیه شده و استفاده از اون به صورت عمومی تنها باذکر نامِ "انجمن تخصصی سافت گذر" به عنوان منبع جایز هست.

تهیه کننده:صهبا
    آموزش بکاپ گرفتن از افزونه های فایر فاکس تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 1.jpg (234.8 کیلو بایت, 13 نمایش)
    • نوع فایل: jpg 2.jpg (203.3 کیلو بایت, 13 نمایش)
    • نوع فایل: jpg 3.jpg (252.7 کیلو بایت, 12 نمایش)
    • نوع فایل: jpg 4.jpg (258.0 کیلو بایت, 12 نمایش)
    آموزش بکاپ گرفتن از افزونه های فایر فاکس فایل های پیوست شده

رم -------------- مرورگرکروم

2. کاربران : 13 تشکر کرده اند از شما صهبا برای ارسال این پست سودمند:

مدیریت کل
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    12,353
    تشکر تشکر شده 
    15,483
    اعتبار کاربر
    1

سلام .
    از دوست عزیز صهبای گرامی تشکر میکنم بابت اموزش شون , و لازمه که یاداوری کنم که ایشون این اموزش را خودشون تهیه کرده اند و ضمنا جدا از توضیحات شیرین ایشون , در سایت اصلی افزونه هم توضیحاتی در مورد سایر منو ها هم داده شده جهت مطالعه بیشتر میتونید استفاده کنید .
    MY ALBUM

کاربران عزیز لطفا قبل از هر گونه فعالیتی قوانین و مقررات انجمن مطالعه شود .
    هر گونه تبلیغات در پست و امضا>>> بن دائم و اخراج کاربر

تشکر از پستها نشانه قدردانی از زحمات دوستان هست .
    قدردان زحمات همدیگر باشیم .

4. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما S!RUS برای ارسال این پست سودمند:

عضو ممتاز
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Qihoo 360
    تشکر تشکر کرده 
    1,054
    تشکر تشکر شده 
    886
    id تلگرام
    Autumn1994
    اعتبار کاربر
    1

آموزش کامل بود :::: تشکر ویژه ::::

لطفا تاپیک رو مهم کنید ( ممنون )

=======

موقع بکاپ گیری ارور زیر میده با اوکی کردن
    از افزونه بکاپ میگیره ولی برای نصب دوباره نمیشنسه

برای مثال از افزونه Reload Evry که از خود سایت فایرفاکس نصب کردمش بدرستی بکاپ میگیره و قابل نصب هم هست

ولی از IDM یا 360 ارور پیدا نکردن فایل اصلی رو میده

Untitled.png

6. تشکرها از این نوشته :

عضو حرفه ای
    سیستم عامل
    Windows XP 32Bit
    محصول امنیتی
    تشکر تشکر کرده 
    3,786
    تشکر تشکر شده 
    3,923
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط autumn1994 نمایش پست ها

برای مثال از افزونه Reload Evry که از خود سایت فایرفاکس نصب کردمش بدرستی بکاپ میگیره و قابل نصب هم هست

به مسیر مشابه این برید و ببینید می تونید فایلی مربوط به آی دی ام یا آنتی ویروس داخل اکستنشن پروفایل فعلی موزیلاتون پیدا کنید یا خیر.

توی تنظیمات افزونه هم backup type رو به selective تغییر بدید.
    C:\Users\Sahba\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Pro files\s7g7zqfc.default\extensions
    ویرایش توسط صهبا : 16-03-2015 در ساعت 16:22 دلیل: اصلاح اشتباه در پاسخ گویی

8. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما صهبا برای ارسال این پست سودمند:

عضو حرفه ای
    سیستم عامل
    Windows XP 32Bit
    محصول امنیتی
    تشکر تشکر کرده 
    3,786
    تشکر تشکر شده 
    3,923
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط autumn1994 نمایش پست ها

Untitled.png
    دوست عزیز من به شما یک عذر خواهی بدهکارم. من دیروز وقتی خواستم آنتی ویروسی که شما توی تاپیکتون معرفی کردید رو دانلود کنم اشتباهاً به جای نسخه ی توتال نسخه ی اینترنت سکیوریتی رو دانلود کردم و تبعاً افزونه متفاوت شد و عمکلرد FEBE هم متفاوت. این رو امروز که به اسم افزونه ی توی تصویرتون دقت کردم متوجه شدم. امید وارم من رو به خاطر این گیجی ببخشید.
    اگه وارد پروفایل موزیلا بشیم توی پوشه ی اکستنشن ها هیچ ردی نه از افزونه ی آی دی ام هست(البته در صورتی که افزونه توسط خود آی دی ام به برنامه معرفی شده باشه) و نه اثری از افزونه ی آنتی ویروس مذکور.اما توی خودِ پروفایل دوتا فایل هست به نام های :extensions.ini و extensions.json.اگه فایل رو با موزیلا باز کنیم آدرس محل واقعی قرارگيرى افزونه ها رو می بینیم. که براى نمونه تو این مسیر هیچ فایل xpiـای نداره.
    Extension0=C:\Program Files (x86)\360\Total Security\safemon\webprotection_firefox

بله دوست عزیز افزونه ى FEBE از افزونه ى برنامه ى آی دی ام و بعضی افزونه هایی که صرفاً توسط نرم افزار مربوطه شون به موزیلا معرفی می شوند نمی تونه بکاپ بگیره چون به قول سازنده ی افزونه ی FEBE در حقیقت این ها اصلاً افزونه نیستند و پلاگين هستند.
    اینکه تونستم از آی دی ام بکاپ بگیرم احتمالاً به این دلیل هست که قبلاً توسط نرم افزار Mozbackup از اکستنشن ها بکاپ گرفته بودم و قبلاً این بکاپ رو به موزیلا بر گردانده بودم. (mozbackup بعد از بکاپ تنها یک فایل اونم با فرمت pcv. تحویل میده.)چون وقتی پروفایل موزيلا رو حذف و مجدد موزیلا رو نصب کردم دیگه FEBE قادر نبود از افزونه ى آی دی ام بکاپ بگیره.
    حالا دلیل این FEBE توی بکاپ گرفتن بعضی افزونه ها ناتوانه رو توی پست بعدی می گم.

10. کاربران : 9 تشکر کرده اند از شما صهبا برای ارسال این پست سودمند:

عضو حرفه ای
    سیستم عامل
    Windows XP 32Bit
    محصول امنیتی
    تشکر تشکر کرده 
    3,786
    تشکر تشکر شده 
    3,923
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض افزونه هایی که FEBE قادر به بکاپ گرفتن از آنها نیست.

پیرو پست های قبلی برای پیدا کردن راهی جهت بکاپ گیری از افزونه ی انتی ویروس مذکور توی نت به نکته ای برخوردم که جهت تکمیل پست آموزشی اینجا میگم:
    طبق انجمن پشتیبانی افزونه ی FEBE؛ لیستی از اکستنشن هایی که توسط FEBE یا بکاپ گیری نمی شوند یا باعث هنک کردنش می شوند به شرح زیره:

که طبق اين ليست و تشابه موجود با افزونه ى آى دى ام اين افزونه پلاگين هست و FEBE, از پلاگين ها بکاپ نمى گيره.

از طرفی توی همان فروم و در پاسخ به یکی از کاربران که در مورد افزونه ی آنتی ویروس آوست و اینکه FEBE نمی تونه ازش بکاپ بگیره سوال پرسيده بود این جواب رو داده بودند :
    ---اکستنشن بیشتر آنتی ویروس ها توسط FEBE قابل بکاپ گیری نیست. چون اینها در حقیقت اکستنشن نیستند و همان پلاگین هایی هستند که تغییر ظاهر دادند. اکستنشن های حقیقی با ساختار خیلی خاصی ساخته می شوند و FEBE با دونستن این ساختار اونها(اکستنشن های حقیقی) رو مجدد باسازی میکنه و در قالب یک فایل xpi قابل نصب تحویل میده.
    پلاگین ها از لحاظ ساختار با اکستنشن ها متفاوت اند و هر جایی از سیستم می تونند قرار بگیرند در حالی که اکستنشن ها تنها دوجا قرار می گیرند:یکی پروفایل موزیلا و دیگری محل نصب اون.(که به اکستنشن هایی که در محل نصب موزیلا قرار می گیرنداکستنشن هاى global گفته میشه.)و بعضی اکستنشن ها هم به روش سومی نصب میشوند که به اونها اکستنشن هاى proxy گفته میشه و FEBE به خاطر ساختار متفاوت اکستنشن های global و proxyاز اکستنشن هاى حقيقى نمی تونه ازشون بکاپ بگیره.
    و AvastOnlineSecurity هم یک پلاگین هست که خودش رو به موزیلا به عنوان یک اکستنشن معرفی کرده. و باید در لیست Ignore قرار بگیره.---

با توجه به متن بالا و تفاوت ساختارى که بین پلاگین و اکستنشن ها وجود داره؛ می شه این نتیجه رو گرفت که افزونه ی Qihoo 360 Total Security صرفاً يک پلاگین هست که تحت عنوان اکستنشن خودشون رو به موزیلا معرفی کرده، چراکه اکستنشن های واقعی در پروفایل موزیلا قرار می گیرند نه محل نصب موزیلا.مثل اکستنشن نسخه ى اينترنت سکيوريتى همين آنتى ويروس که به راحتى بکاپ گيرى مى شه.

این هم متن اصلی نقل قول بالا هست:
    (منبع نقل قول):
    Re: Extensions that do not work with FEBE

by cbaker_admin » Wed Nov 19, 2014 1:29 pm

"Most (if not all) anti-virus "extensions" for Fx cannot be backed up with FEBE. It is usually because these "extensions" are not truly extensions, but plugins masquerading as such. True Fx extensions are created using a very specific structure. FEBE knows this structure and uses it to reconstruct (or re-build) the extension into an installable form (the .xpi file). "Plugins" are different from extensions inasmuch as they have no formal, recognizable structure and can be located anywhere on your computer. "Extensions" usually reside in one of two places. The most common is the Fx profile directory and the other is the Fx installation directory (where they are considered "global" extensions that are used in every Fx profile - not just the currently running profile). An extension can be installed using a third method. These are called "proxy" extensions where, instead of locating the code in one of the two previously mentioned places, a text file is created that contains the path of the extension's executable code. Global and proxy extensions are not backed up with FEBE.

AvastOnlineSecurity is most likely a plugin that identifies itself to Fx as an extension. It is best you keep it on the FEBE ignore list
    ".

اينم بیان ساده ای از تفاوت بین اکستنشن و پلاگین:
    (نقل قول از اینجا)

Extensions modify the way Firefox works.
    Plugins are the "links" to external programs that handle files that Firefox doesn't, like audio and video such as Flash or Java, or document platforms such as PDF files

12. کاربران : 9 تشکر کرده اند از شما صهبا برای ارسال این پست سودمند:

عضو ممتاز
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Qihoo 360
    تشکر تشکر کرده 
    1,054
    تشکر تشکر شده 
    886
    id تلگرام
    Autumn1994
    اعتبار کاربر
    1

دوست عزیز توضیحات کامل و جای قدردانی داره کاش سوال نمیپرسیدم تا این همه دچار دردسر نشید

بازم ممنونم

14. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما autumn1994 برای ارسال این پست سودمند:

عضو حرفه ای
    سیستم عامل
    Windows XP 32Bit
    محصول امنیتی
    تشکر تشکر کرده 
    3,786
    تشکر تشکر شده 
    3,923
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض معرفی نرم افزار Mozbackup

سلام
    برنامه ی ساده و کم حجم Mozbackup برای پشتیبان گیری از نسخه ی فایر فاکس موزیلا بهترین هست حتی بهتر از افزونه ی FEBE به خاطر همین گفتم خوبه اینجا به شما معرفیش کنم.
    این برنامه بعد از بکاپ گیری تنها یک فایل با قابلیت رمز گذاری و حجم خیلی کم و پسوندpcv. ایجاد می کنه که تنها این فایل با خود برنامه قابل استفاده هست. محیط و کار با برنامه خیلی ساده است احتیاج به توضیح نداره. من فقط برای نمونه از فرایند کار عکس گذاشتم. ببینید؛ خودتون به سادگی برنامه پی می برید.

همینطور که توی تصویر 5ـام می بینید می تونید مواردی که می خواهید از اون ها بکاپ تهیه بشه رو انتخاب کنید. موارد غیر فعال اون هایی هستند که نرم افزار نتونسته براشون فایلی توی پروفایل مرورگر پیدا بکنه. اگر مطمئن هستید که مثلا اطلاعاتی در مورد لیست فایل های دانلودی توسط مرورگر در تنظیمات مرورگرتون وجود داره ولی برنامه این گزینه رو غیر فعال نشون می ده یک بار برنامه رو ببندید؛ موزیلا رو اجرا کنید و دوباره برنامه ی موزبکاپ رو اجرا کنید.

این برنامه صرفا برای بکاپ گیری مناسب هست و نمی تونه فایلی رو جدا استخراج بکنه(برخلاف FEBE) اما مزیتش نسبت به افزونه ی FEBE این هست که تم ها رو راحت بازگردانی میکنه و سریعتر و قابل اطمینان تر از افزونهFEBE هست. ضمن اینکه تنظیمات پیچیده ای نداره.
    سلامت و شاد باشید
    لینک دانلود برنامه:
    عنوان: MozBackup app

16. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما صهبا برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    سیستم عامل
    Windows 10
    محصول امنیتی
    BitDefender
    تشکر تشکر کرده 
    356
    تشکر تشکر شده 
    137
    اعتبار کاربر
    1

با سلام و درود .

البته الان میشه با قابلیت sync خود مرورگر از همه اطلاعاتتون لحظه به لحظه بک آپ بگیرید .

لازم به ذکر است اگه بخواید از تب ها و تاریخچه مرورگر بک آپ بگیرید حجم مصرفی اینترنت رو زیاد میخوره

در آدرس بار مرورگر تایپ شود
    کد:
    about:preferences#sync
    پاسخ هایی که برای بنده ارسال میکنید رو در تگ نقل قول قرار بدید ، اطلاع رسانی بشه بهم

18. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما haj_farbod برای ارسال این پست سودمند:

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •