قوانـین انجمن تخصصی سافت گذر

منع فعالیت تبلیغاتی:
هرگونه فعالیت تبلیغاتی (ایجاد تاپیک، ارسال پست، قرار دادن لینک در امضا و....) خلاف قوانین انجمن خواهد بود.

قانون شماره 1) تمامی کاربران می بایست در هنگام ثبت نام در سایت، از کلمات مناسب جهت استفاده در نام کاربری خود استفاده نمایند. در صورت مشاهده ی کلمات نامناسب، اكانت آن كاربر در اولین فرصت حذف خواهد شد. حتي المقدور نام كاربري را با حروف انگيسي به جاي فارسي ايجاد نماييد. همچنين پس از عضويت، امكان لغو عضويت توسط کاربر وجود نخواهد داشت.

قانون شماره 2) مطالب جدید در رابطه با انجمن و نحوه ی استفاده از آن در انجمن " تازه های انجمن " معرفی می شود. کاربران ملزم هستند این موضوعات را مشاهده کنند.

قانون شماره 3) ارائه ی لینک سایت های رقیب سافت گذر خلاف قوانین انجمن می باشد و در صورت مشاهده بلافاصله پست مورد نظر ویرایش خواهد شد. در صورت تکرار پست های کاربر معلق و در صورت ادامه با کاربر برخورد خواهد شد.
سایت های رقیب سافت گذر: تمامی سایت های فارسی زبانی که در زمینه ی ارائه ی نرم افزار فعالیت می کنند.

قانون شماره 4) کاربران سایت می بایست در هنگام ارسال پست از کلمات مناسب استفاده نمایند. در صورت مشاهده کلمات نامناسب، پست های کاربر معلق و در صورت تکرار کاربر از انجمن اخراج خواهد شد. همچنین تنها زبان مورد قبول، زبان فارسی بوده و نوشتن به شیوه ی پینگلیش غیر مجاز می باشد.

قانون شماره 5) کاربران می بایست در هنگام ارسال سوالات و مشکلات و پیغام های خود از یک عنوان موضوع مناسب استفاده نمایند. این عنوان موضوع می بایست در رابطه با سوال، مشکل و یا پیغام ایشان باشد.
از انتخاب عناويني از جمله "كمك، تورو خدا كمكم كنيد، خيلي مهم، هر كي ميتونه جواب بده، نياز به پاسخ فوري، يك برنامه، جطوري ميتونم، كرك برنامه" و جملاتي عمومی شبيه به اين پیام ها جدا خودداري نماييد
راهنمايي: در اين زمينه براي انتخاب موضوع مي توانيد از كلمات كليدي سوال خود استفاده كنيد.

قانون شماره 6) این سایت محلی جهت رد و بدل اطلاعات در رابطه با اهداف سايت و IT می باشد. پس لطفا سعی کنید مطالب خود را در رابطه با این موضوع و يا با موضوعات وابسته به آن ارسال نمایید.

قانون شماره 7) مسئولیت مطالب ارسال شده توسط کاربران به عهده ی خود ایشان می باشد و لزوماً نظر و یا مورد تایید تیم مدیریت و مدیران سایت نیست.

قانون شماره 8) ارائه ی هرگونه خبر، آموزش، توضیح از دیگر سایت های فارسی زبان خلاف قوانین انجمن می باشد. تنها در صورت پاسخ به سوالات کاربران مجاز هستید از دیگر منابع استفاده کنید. در صورت برخورد پست مورد نظر حذف خواهد شد و در صورت ادامه پست های کاربر معلق می شود.

قانون شماره 9) به هیچ عنوان در امضاء از تصاویر و نوشته هایی با سایز بزرگ استفاده نکنید.

قانون شماره 10) از ساخت بیشتر از یک حساب در انجمن جداً خودداری فرمایید. در صورت مشاهده ی بیشتر از یک حساب از طرف یک کاربر، اکانت جدید کاربر حذف خواهد شد و در صورت تکرار با کاربر برخورد خواهد شد.

قانون شماره 11) مباحث مربوط به هک و مسائلی که باعث آزار و اذیت دیگران شود اکیداً در سایت ممنوع می باشد. فقط موارد مثبت که برای کاربران مفید واقع شود، مجاز است. تشخیص این امر به عهده تیم مدیریت خواهد بود.

قانون شماره 12) لطفا در هنگام مطرح کردن سوالات خود، انجمن یا موضوع مناسب را انتخاب نمایید و از مطرح کردن سوالات خود در انجمن ها و موضوع های نامتناسب با سوالتان خودداری نمایید. کاربران موظفند قبل از ایجاد تاپیک جدید از قسمت جستجوی انجمن استفاده نمایند. همچنین ایجاد چندین تاپیک و پست برای یک موضوع خلاف قوانین انجمن می باشد و درصورت مشاهده تنها پست اول باقی می ماند و باقی پست ها حذف خواهد شد. در صورت تکرار پست های کاربر معلق خواهد شد.

قانون شماره 13) لطفا در هنگام جواب دادن به سوالات از به کار گیری الفاظ و جملاتی که باعث دلسردی کاربر سوال کننده شود خودداری فرمایید. این را بدانید که این سایت محل آموزش است و کسانی هستند که سوال هایشان بسیار ابتدایی می باشد. لذا از به کارگیری کلماتی که باعث شود کاربر به جای گرفتن جواب سوال خود دلسرد شود اکیداً خودداری فرمایید.

قانون شماره 14) لطفا در صورتی که جواب سوالی را نمی دانید از ارسال مطالبی که باعث شلوغ کردن آن تاپیک شود خودداری فرمایید.

قانون شماره 15) از ایجاد تاپیک و ارسال پست های تبلیغاتی و تبلیغات در امضا جدا پرهیز کنید.

قانون شماره 16) مسئوليت تمامي فايل ها و يا تصاوير و ... كه از طريق انجمن رد و بدل ميشوند بر عهده ی كاربر فرستنده می باشد و سايت در قبال اين گونه مسايل هيچ تعهدي در زمينه سالم بودن آنها ندارد. ما به شما پيشنهاد ميكنيم حتما پس از دريافت فايل ها و ... آنها را قبل از اجرا بررسی نمایید.

قانون شماره 17) براي امنيت بيشتر جهت گرفتن پاسخ سوال از انجمن ها استفاده نماييد در صورتي كه مستقيما با يك كاربر از طريق ايميل، چت، شماره تلفن و يا هر طريقه ديگري ارتباط داشته باشيد انجمن هيچ گونه تعهدي در مقابل بوجود آمدن مشکلات احتمالي نخواهد داشت.

قانون شماره 18) در صورت مشاهده ی هر گونه بي احترامي به كاربران ديگر و مديران و مسئولان سایت و انجمن با كاربر مربوطه برخورد شدید خواهد شد.

قانون شماره 19) تغيير نام كاربري فقط توسط مدير سايت انجام میشود. چنانچه تمايل به تغيير نام كاربر خود داريد براي مدير انجمن پیام خصوصي ارسال نماييد و در آن پیام، نام كاربري جديد و آدرس ايميل خود را قيد نماييد. ذکر دلیل برای تغییر نام کاربری بسیار مهم است.

قانون شماره 20) لطفاْ در زمان مطرح كردن مطلبي در انجمن ها، به مسايل و قوانين جمهوري اسلامي احترام بگذاريد و از قرار دادن مطالب و تصاوير مخالف با آن جداْ خودداري فرماييد. ضمناْ از نوشتن هرگونه مطلب عقیدتی سیاسی جدا خودداری كنيد. می توانید اینگونه پست ها را توسط دکمه گزارش پست خلاف به تیم مدیریت گزارش دهید.

قانون شماره 21) چنانچه تاپیک و یا پیغامی از کاربران توسط مدیری در انجمن حذف و یا ویرایش شد در صورت داشتن سوال در این رابطه و یا خواهان جویا شدن علت موضوع لطفا برای مدیر آن انجمن یک پیغام خصوصی ارسال کرده و سوال خود را به صورت خصوصی مطرح کنید تا آن مدیر نیز در اینباره شما را راهنمایی و جواب سوالات شما را بطور کامل بدهد. در صورت مطرح کردن سوال در این رابطه و یا جویا شدن علت موضوع در انجمن های عمومی آن ارسال و یا تاپیک زائد سریعا حذف خواهد شد و شما نیز جواب سوال خودرا دریافت نخواهید کرد.

قانون شماره 22) در صورت ملاحظه هرگونه مسایل خلاف قوانین انجمن از یک کاربر، در صورت تمایل پست مربوطه را توسط دکمه گزارش پست خلاف به تیم مدیریت گزارش دهید تا سریعا به موضوع رسیدگی شود. چنانچه کاربری خود بجای مدیر در زمینه ای تصمیم گیری و شخصا با کاربر دیگری برخورد کند سریعا ارسال کاربر تذکر دهنده حذف و به او اخطار داده خواهد شد.

قانون شماره 23) هرگونه بحثی که موجب انحراف تاپیک ها از مسیر اصلی خود بشود که به نوعی برخلاف قوانین انجمن باشد در صورت تشخیص مدیران، در صورت لزوم تاپیک و یا بحث های اضافه حذف خواهد شد. بنابراین کاربران موظف هستند از تاپیک های ارسال شده خود مراقبت کنند و از منحرف شدن آن جلوگیری کنند. در صورتی که کاربری باعث انحراف تاپیک های ارسالی شما شد می توانید لینک تاپیک را برای ناظم آن انجمن ارسال نمائید تا در صورت لزوم با آن کاربر برخورد شود.

قانون شماره 24) بعضي از بخش هاي انجمن يك سري قوانين خاص خود را دارند كه تمامي كاربران علاوه بر رعايت قوانين ذكر شده در اين بخش ملزم به رعايت قوانين هر بخش نيز ميباشند. به عنوان مثال بخش مقالات آموزشی

قانون شماره 25) در صورت داشتن انتقاد از یک مدیر و یا ناظم در صورت تمایل به وسیله پیغام خصوصی آن را برای او ارسال نمائید، چنانچه انتقاد و یا اعتراض نسبت به عمل یا رفتار مدیری در انجمن دارید لطفا آن را فقط از طریق پیغام خصوصی برای یکی از مدیران اصلی ارسال نمائید تا به موضوع رسیدگی و در صورت لزوم مشورت های لازم انجام شود. همچنین می توانید از طریق گزینه ارتباط با ما برای ارتباط با مدیریت انجمن استفاده کنید.

قانون شماره 26) جهت تشكر از مطالب ارائه شده در يك تاپيك و يا تاييد حرف هاي نويسنده آن تاپيك به جاي ارسال يك پست جداگانه و پاسخ به آن تاپيك از كليد تشكر كه در زير هر پست وجود دارد استفاده كنيد. همچنین می توانید از دکمه ی اعتبار برای افزایش اعتبار فرد استفاده کنید.

قانون شماره 27) خرید و فروش در پیغام خصوصی تنها در صورت دو طرفه بودن رابطه مجاز می باشد. اما در صورتی که کاربری از شما به دلیل ارسال پیغام های خصوصی تبلیغاتی، اسپم، توهین و غیره شکایت کرد، بعد از بررسی شدن موضوع، در صورت ضرورت بخش پیغام خصوصی کابر خاطی بسته خواهد شد.

قانون شماره 28) ایجاد حساب کاربری شبیه نام کاربری مدیران انجمن و یا استفاده از آواتار و یا اطلاعات آنها که باعث سردر گمی کاربر خواهد شد، ممنوع است در صورت مشاهده، امضاء و یا آواتار فرد ویرایش خواهد شد.

قانون شماره 29) معرفی اسکریپت، نرم افزار، محصولات و... برنامه نویسان و طراحان ایرانی که رایگان نیست، فقط در صورت رضایت خود سازنده امکان نشر دارد، در صورتی که از طرف سازنده ایمیل دریافت شود پست حذف میگردد.

قانون شماره 30) مزاحمت برای مدیران در پیغام خصوصی یا تشویق دیگران برای این امر، خلاف قوانین محسوب می شود و در صورت انجام این عمل با کاربر برخورد جدی خواهد شد.

قانون شماره 31) در صورت مشاهده هرگونه پست خلاف قوانین انجمن می توانید علاوه بر گزارش توسط دکمه "گزارش پست خلاف" برای پیگیری سریع تر آن پست را به تیم مدیریت نیز پیغام خصوصی نمایید.

قانون شماره 32) در صورتی که تیم مدیریت، فعالیت یک کاربر را مغایر با اهداف انجمن و در جهت تخریب فروم تشخیص دهند، میتوانند کاربر را از انجمن اخراج نمایند.

قانون شماره 33) در صورتي كه مي خواهيد از مطالب و آموزش هايي كه در انجمن تخصصی سافت گذر ارائه شده است در جايي ديگر و يا در سايت خود استفاده كنيد ذكر نام سايت و نام نويسنده مطلب الزاميست و در صورت امكان لينك پست مربوطه را هم براي اطلاعات بيشتر ذكر نماييد.