صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 25
test
  1. Top | #11

ميانگين پست در روز
    0.47
    تشکر شده 2,688 بار در 647 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ba13 نمایش پست ها
    دوستان کسی نیست کمک کنه
    ---------------------------------------------------------------------------------

با سلام دوستان عزیز کمکم کنید لطفا
    من لب تاب فوجیستو دارم همانند عکس ضمیمه
    دو سری ویندوز 8 رو گرفتم که نصب کنم چون رمم 8 گیگه که بتونم از بیشترین فضای رمم استفاده کنم
    در ویندوز 32 بیتی پیامی میده که البته چندان در عکسش مشخص نیست با دوربین گرفتم و نسخه 64 هم در همان مراحل ابتدایی نصب پیام میده
    در ماشین مجازی ورژن 9 اون که ویندوز 8 رو شناسایی میکنه نسخه 32 نصب شد ولی 64 پیام میداد که عکسش کامل مشخصه
    و در پایان هم عکس از مشخصات سیستمم با ویندوز 7 دارم
    لطفا کمکم کنید تا بتونم ویندوز 8 رو نصب کنیم
    با سپاس فراوان
    تصاویر در بالا که قبلا اعلام کردم هست
    ممنون
    به تنظیمات بایاس ماردبرد رفته و گزینه‌ی Intel Visualization Technology را فعال (Enable) کنید.
    ضمناً؛ حدس می‌زنم پارتیشن‌بندی شما برای نصب ویندوز ۸ مناسب نیست!
    لطفاً یه عکس از Disk Management ویندوز قرار بدید...
    Mo.Re.Za
    رفتی و آدمکا رو جا گذاشتی
    قانون جنگلو زیر پا گذاشتی

این‌جا قهرن سینه‌ها با مهربونی
    تو تو جنگل نمی‌تونستی بمونی

2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Mo.Re.Za برای ارسال این پست سودمند:

3. Top | #12

ميانگين پست در روز
    0.06
    تشکر شده 10 بار در 9 پست

با سلام دوست عزیز
    اول عکس رو ضمیمه کردم
    دوم چگونه به
    نظیمات بایاس ماردبرد رفته و گزینه‌ی Intel Visualization Technology فعال کنم لطفا مراحل شو برام کامل بگید
    ممممممممممممممممممممممممم مممممممممممنون
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

4. تشکرها از این نوشته :

5. Top | #13

ميانگين پست در روز
    0.47

با سلام دوست عزیز
    اول عکس رو ضمیمه کردم
    دوم چگونه به
    نظیمات بایاس ماردبرد رفته و گزینه‌ی Intel Visualization Technology فعال کنم لطفا مراحل شو برام کامل بگید
    ممممممممممممممممممممممممم مممممممممممنون
    رفتن به تنظیمات بایاس:
    برای PC‌ها در اکثر موارد با فشردن کلید Delete‌ (و برای Laptopها در اکثر موارد، فشردن کلید F2) بلافاصله بعد از روشن کردن سیستم و دیدن صفحه‌ی Post Screen !

Post Screen: صفحه‌ی سیاهی که بعد از روشن کردن سیستم نشان داده می‌شه؛ مثل این‌:

یا این:

ببینید: دقیقاً زیرش نوشته:
    Press DEL to enter SETUP

بعدش از اینجا به بعدش بسته به مادربردتون فرق می‌کنه و شما باید تو گزینه‌های مختلف بگردین و Virtualization Technology رو پیداش کنید.
    مثلا به این چند نمونه از محیط بایاس دقت کنید:

یا

یا

-----------------------------
    خب!
    حالا می‌رسیم به هاردتون؛ [منظورم هارد سیستم‌تون هست که تو تصویری که گذاشتین Disk0 هست. فکر می‌کنم Disk 1 هارد اکسترنال شماست؛ درسته؟!]
    باید بهتون عرض کنم که دیری نخواهد پایید که اگه به دادش نرسید اطلاعاتتون رو از دست خواهید داد!!!!
    چرا که هارد شما به صورت Dynamic شده و این کار توسط شما صورت نگرفته و خود به خود بوده. (دلیل اینکه هارد‌ها خود به خود Dynamic می‌شن مشخص نیست و بعضی‌ها می‌گویند ویروس‌هایی هستند که چنین کاری می‌کنن که متأسفانه هیچ آنتی‌ویروسی تا به حال نتوانسته تشخیصشان بدهد! (من خودم زیاد با این گفته موافق نیستم ولی در هر حال باید دید چرا این‌گونه می‌شود!)
    جدا از این مسئله که چرا این اتفاق افتاده؛ برای حل مشکل شما؛ باید ابتدا تمام اطلاعات روی هارد سیستم که کارش دارید را بردارید. (مثلاً در صورت وجود حجم (!) روی هارد اکسترنال‌تون بریزید)
    سپس هارد اکسترنالتون را قطع کرده و با دیسک بوت ابزار‌های پارتیشن‌بندی جدید (که من Acronis Disk Director را پیشنهاد می‌کنم) سیستم را بالا بیاورید. در محیط Acronis تمام پارتیشن‌های هارد را Delete کرده و در نهایت که تمام هارد به صورت Unallocated Space در آمد؛ روی فضای خام هارد راست کلیک کرده و گزینه‌ی Convert to Basic را انتخاب کنید.
    بعد از تبدیل هارد به Basic؛ حال می‌تونید مطابق میلتان (که خیلی هم رو هوا نمی‌تونه باشه!) پارتیشن‌بندی کرده و در نهایت عملیاتی که انجام دادین رو Proceed (یا Confirm) کنید تا پشت سر هم کارهای شما انجام پذیرد!

بعد از این‌کار؛ حالا می‌تونید سیستم را با دیسک ویندوز 8 بوت کنید و اقدام به نصب ویندوز نمائید.

توجه مهم:
    بهتر است پارتیشنی که می‌خواین Windows 7 یا Windows 8 روش نصب کنید؛ توسط خود دیسک ویندوز 7 یا 8 ساخته شود تا علاوه بر اون پارتیشن System Reserved نیز ایجاد شود که Active نیز می‌شود و برای فایل‌های بوت هست.)

توجه مهم‌تر:
    حجم پارتیشن System Reserved‌ در توسط دیسک ویندوز 7 ؛ 100MB و توسط دیسک ویندوز 8 ؛ 350MB در نظر گرفته می‌شه، که دلیلش تفاوت نحوه‌ی بوت و قابلیت‌های اضافی ویندوز ۸ هست که می‌تونه خیلی سریع‌تر بوت شود و به خاطر همین حجم فایل‌های بوتش رفته بالاتر.
    پس اگر ویندوز ۷ دارید و می‌خواین به ویندوز ۸ مهاجرت کنید؛ باید یا خودتون توسط نرم‌افزار‌های پارتیشن‌بندی حجم پارتشین System Reservedتون رو از 100 به 350 افزایش بدین؛ یا پارتیشن System Reserved را همراه با پارتیشن بعد از اون (که ویندوز 7 روش نصبه) Delete کرده و با خود دیسک ویندوز 8 اونو دوباره بسازید!

نکته:
    ممکنه هم‌اکنون، بدون تبدیل هاردتون به Basic و با پاک کردن درایو‌های اول و دومتون (منظورم System Reserved صد مگابایتی ویندوز 7 و درایوی که ویندوز ۷ توش نصب شده هست!)، و ساخت دوباره‌ی درایو اول‌تون با دیسک ویندوز ۸، بتونید ویندوز ۸ رو نصب کنید؛ ولی بدونید که اطلاعاتتون در خطر هست و ممکنه چند روز یا هفته یا ماه بعد بپره!
    (این رو به تجربه دارم می‌گم و شما نیز جدی بگیرید!)
    پس قبل از هر چیز هاردتون رو به Basic تبدیل کنید.

+++++++++++++++++
    پی‌نوشت:
    Basic یا Dynamic‌ بودن؛ خصیصه‌ای از هارد هست که در 99٪ موارد، حالت Dynamic برای کاربران خانگی کاربردی نداشته و برای کسب اطلاعات بیشتر می‌تونید لینک زیر را مشاهده کنید:
    Basic and Dynamic Disks

Mo.Re.Za

6. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما Mo.Re.Za برای ارسال این پست سودمند:

7. Top | #14

ميانگين پست در روز
    0.06
    تشکر شده 10 بار در 9 پست

Mo.Re.Za عزیزم
    شما که تا اینجای کار با من بودید
    ممکنه کمکم کنید نحوه و مراحل تبدیل به بیسیک و فضای 350 رو بهم به صورت کامل تشریح کنید
    خواهش میکنم کمکم کنید با این گفته شما میترسم که اطلاعاتم پاک شه
    خواهش میکنم برام یک خورده وقت بزارید
    این لطف تون رو هرگز فراموش نمی کنم
    ممنون
    ممممممممممممممممممممممممم مممممنون

8. تشکرها از این نوشته :

9. Top | #15

ميانگين پست در روز
    0.47

mo.re.za عزیزم
    شما که تا اینجای کار با من بودید
    ممکنه کمکم کنید نحوه و مراحل تبدیل به بیسیک و فضای 350 رو بهم به صورت کامل تشریح کنید
    خواهش میکنم کمکم کنید با این گفته شما میترسم که اطلاعاتم پاک شه
    خواهش میکنم برام یک خورده وقت بزارید
    این لطف تون رو هرگز فراموش نمی کنم
    ممنون
    ممممممممممممممممممممممممم مممممنون
    دوست من!
    اگر شما قبلاً کار پارتیشن‌بندی انجام داده باشید، فکر می‌کنم توضیحات پست قبلی‌م باید براتون کافی باشه؛ ولی در هر حال کمک دیگری از دستم بربیاد هستم ;-)
    آیا شما پست من رو به دقت خوندین؟!
    یه سؤال کرده بودم:
    اون هارد 1tbیی که تو عکستون بود؛ هارد اکسترنال‌تون بود؟

----------------------
    راستی! از کلید امتیاز هم استفاده کنید بد نیستا ! ;-)
    Mo.Re.Za

10. تشکرها از این نوشته :

11. Top | #16

ميانگين پست در روز
    0.06
    تشکر شده 10 بار در 9 پست

Mo.Re.Za عزیزم
    فزموده بودید
    اون هارد 1tbیی که تو عکستون بود؛ هارد اکسترنال‌تون بود؟
    بله آن هارد اکسترنال‌م
    در ضمن این درایو های لب تا بم هستش
    من کل اطلاعاتم رو که لازم بود داخل هارد اکسترنال‌م کپی کردم که اگه رفت هم مشکلی ندارم
    و هارد رو هم از لب تاب جدا کردم
    حالا بفرمایید چکار کنم

12. تشکرها از این نوشته :

13. Top | #17

ميانگين پست در روز
    0.06
    تشکر شده 10 بار در 9 پست

Mo.Re.Za عزیزم
    سلام عزیز
    من بلاخره از توی سایتها اون هم فقط یک جا بود به شکل ضمیمه عمل کردم و با حفظ اطلاعات درست شد حا لا بفرمایید برای ویندوز 8 چکار کنم
    ممنون
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

14. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما ba13 برای ارسال این پست سودمند:

15. Top | #18

ميانگين پست در روز
    0.47

Mo.Re.Za عزیزم
    سلام عزیز
    من بلاخره از توی سایتها اون هم فقط یک جا بود به شکل ضمیمه عمل کردم و با حفظ اطلاعات درست شد حا لا بفرمایید برای ویندوز 8 چکار کنم
    ممنون
    سلام دوست من.
    شما از نسخه‌ی نصبی Acronis استفاده کردید؟!
    چون من از نسخه‌ی نصبی اکرونیس استفاده نمی‌کنم نمی‌دونستم که همچین قابلیتی داره؛ چون تو نسخه‌ی تحت بوت‌ش ابتدا باید پارتیشن‌ها Delete بشن تا بشه Convert کرد!
    البته نرم‌افزار EaseUS این کار رو می‌تونه بدون از دست دادن اطلاعات انجام بده. طبق گفته‌اش تو این لینک:

که ظاهراً Acronis نیز می‌تونه!

خب! از این که بگذریم؛ برای نصب ویندوز ۸ همان‌طور که قبلاً هم گفتم، کافیه که شما با دیسک خود ویندوز ۸، ابتدا پارتیشن‌های اول و دوم‌تون را (100MB و 48.73MB رو می‌گم) Delete کنید و بعد دوباره بسازینشون! (کافیه که یه پارتیشن بسازید؛ خودش اون 350MB را هم می‌سازه.) همین! و ویندوز رو رو پارتیشن دوم بریزید. (که البته وقتی پارتیشن اول 350MB باشه اصلاً نمی‌شه روش ویندوز ریخت!)
    تبریک می‌گم! ویندوز ۸ بر روی سیستم شما نصب شد!
    Mo.Re.Za

16. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما Mo.Re.Za برای ارسال این پست سودمند:

17. Top | #19

ميانگين پست در روز
    0.06
    تشکر شده 10 بار در 9 پست

Mo.Re.Za عزيزم
    من هر کار ميکنم چه با F2 چه با Delete نميتونم وارد ستاب بشم آیا کلید دیگه ایی داره لب تابم فوجیستو هستش
    ممنون

18. Top | #20

ميانگين پست در روز
    0.47

Mo.Re.Za عزيزم
    من هر کار ميکنم چه با F2 چه با Delete نميتونم وارد ستاب بشم آیا کلید دیگه ایی داره لب تابم فوجیستو هستش
    ممنون
    همان‌طور که گفتم کلید F2 برای عموم لپ‌تاپ‌ها هست.
    ولی بعضی دیگه از لپ‌تاپ‌ها با فشردن Esc یا F10 یا حتی Delete (!) وارد ستاپ می‌شن.

پیشنهاد من به شما و بقیه‌ی دوستان این هست که برید تو Setup و گزینه‌ی اول بوت را روی هاردتون تنظیم کنید و برای نصب ویندوز دیگه نیازی نیست که First Boot Device رو از تو Setup تغییر داد و گذاشت روی DVD Drive یا... ؛ فقط کافیه هنگامی که سیستم روشن می‌شه به جای فشردن Del یا F2 (برای ورود به ستاپ) کلید مربوط به Boot Menu را فشار دهید تا از شما پرسیده بشه که با چه وسیله‌ای می‌خواین سیستم را بوت کنید؟!
    و شما CD-DVD را انتخاب می‌کنید و بقیه‌ی مراحل..!
    حسن این کار این هست که دیگه بوت پیش‌فرض سیستم (که باید هارد باشه) دیگه تغییر نمی‌کنه و فقط زمانی که بخواین می‌تونید اونو به طور موقت تغییر بدین و دیگه هنگام نصب ویندوز بعد از اینکه سیستم Restart شد، دیگه نمی‌ره سراغ دیسک ویندوز و از روی هارد بوت می‌شه.
    ---------------------------
    پی‌نوشت:
    کلید مربوط به Boot Menu برای مادربرد‌های مختلف فرق می‌کنه که معمولاً به صورت زیر است:
    Asus: F8 or Esc
    Gigabyte: F12
    EliteGroup: F11
    و ...

شکل‌های زیر نمونه‌ای از بوت‌منو‌ها هستند:

Mo.Re.Za

19. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Mo.Re.Za برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

SEO by vBSEO 3.6.0