سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 5 از 5 اولیناولین ... 345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 47 از مجموع 47

موضوع: آموزش سانسور (حذف قسمت های دلخواه) فیلم بهمراه زیرنویس ( avi , mkv و mp4 )

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    7
    تشکر تشکر شده 
    10
    اعتبار کاربر
    0

سلام،یه سوال ؟من بعد کات کردن فیلم وقتی فیلمو داخل برنامه mkvextract gui2 میزارم تا زیرنویس کات شده رو خارج کنم چنین چیزی نیست،فقط صدا و تصویر هست برای استخراج؟
    برای کات کردن هم از solveig mm استفاده کردم،اخه اون برنامه که خودتون گفتید وقتی اسپلیت میکردم چند ثانیه جلوتر رو کات میکرد ولی زیرنویس داشت
    چرا با solveig mm نمیشه زیرنویسو برداشت؟راهی نیست؟

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    107
    تشکر تشکر شده 
    27
    اعتبار کاربر
    0

سلام.
    با کسب اجازه از دوست خوبمون M-Audio عزیز که اکثر مراجعین آموزشات خودشونو از ایشون یاد گرفتند.
    قبلا تشکر میکنم بخاطر این آموزش خوب. من یه نکته به نظرم میرسه که بیان می کنم.
    به نظر من استفاده از قسمت دوم آموزش یعنی کار با نرم افزار های Boilsoft Video Splitter and Joiner نیازی نیست.
    همونطوری که خود ایشون در لینک زیر گفتند خود MKVMerge قابلیت حذف قسمتهای فیلم رو داره:

مباحث MeGUI

بنابر این فکر میکنم می تونیم به جای قسمت دوم آموزش، مقادیر دلخواه رو توی قسمت Split نرم افزار MKVMerge وارد کنیم.
    حاصل کار فیلم MKV سانسور شده به همراه زیر نویس هماهنگ خواهد بود.
    امیدوارم اگر جایی رو اشتباه می کنم خود ایشون توضیح بدند.

باز هم ممنون.

3. تشکرها از این نوشته :

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,535
    تشکر تشکر شده 
    11,739
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط SnailMan نمایش پست ها
    سلام.
    به نظر من استفاده از قسمت دوم آموزش یعنی کار با نرم افزار های Boilsoft Video Splitter and Joiner نیازی نیست.
    همونطوری که خود ایشون در لینک زیر گفتند خود MKVMerge قابلیت حذف قسمتهای فیلم رو داره:
    سلام
    کاملا بجا و صحیح @SnailMan گرامی
    اگر دقت کنید خود Boilsoft video splitter در پس زمینه برای برش از mkvmerge استفاده می کنه (Boilsoft\Boilsoft Video Joiner\mkvtool) و تنها امکانش داشتن Preview هست که اون هم بقول شما با یک مدیا پلیر میشه بدست آورد مدت زمان هارو. و نکته ی که باقی می مونه این هست که الان حدود 2 سال هست (از تاریخ این پست) که boilsoft آپدیت نشده و یعنی mkvmergـش پوسیده هست و مثلا از hevc یا اکستنشن های جدید DTS پشتیبانی نمی کنه. فقط یه نکته ای هست اینکه ظاهرا سازنده mkvmerge هم در ورژن های جدیدیش توسعه mmg رو متوقف کرده و یک ظاهر گرافیکی برای کل مجموعه mkvtoolnix زده به اسم MKVToolNix GUI که تمام کارای header edit و mux و اینهارو "ظاهرا قراره" توش پوشش بده که امیدوارم پست های قدیمی انجمن به راحتی قابل تطبیق باشه.
    :)

5. کاربران : 11 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    20
    تشکر تشکر شده 
    2
    اعتبار کاربر
    1

سلام دوستان
    دنبال آموزش ورژن جدید mkvtoolnix میگردم چون اینترفیسش تغییر کرده و mkvmerge هم رو دیگه انگار حذف کردن و یکپارچه کردن,
    چون یه آموزشی برای سانسور فیلم با برنامه mkvmerge بود که الان نمیدونم چطور میشه انجام داد
    چون مثلا میخوام زمان 00:00:00 تا 00:00:12 و زمان 00.23.22 تا 00.24.22 رو از فیلم حذف کنم و بقیه فیلم رو به صورت یک فایل داشته باشم
    نمیدونم چطور باید انجام بشه
    ممنون
    اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

السلام علیک یا حضرت امام علی بن ابی طالب (ع)

السلام علیک یا حضرت امام حسن مجتبی (ع)

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

السلام علیک یا ابا صالح المهدی (عج)

السلام علیک یا ابا الفضل العباس (ع)

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,535
    تشکر تشکر شده 
    11,739
    اعتبار کاربر
    1

@hamid3pnn
    سلام دوست گرامی
    mkvmerge سر جای خودش باقی هست. در اصل یک نرم افزار کنسولی هست. چیزی که حذف شده ظاهر گرافیکی اون هست (mmg.exe) همونطور که خودتون حدس زدید و یک ظاهر گرافیکی برای کل مجموعه بجاش اضافه شده (mkvtoolnix-gui.exe).
    طبق این پست، در mkvtoolnix-gui شما باید فایلتون رو وارد کنید و بعد قسمت هایی که می خواهید نگه دارید رو در تب output و در قسمت split وارد کنید و بعد start muxing کنید. split mode هم مثل همون پست در حالت split by parts based on timecodes باشه.
    کد:
    00:00:13-00:23:21,+00:24:23-
    تصویر
    :)

8. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو معمولی
    تشکر تشکر کرده 
    1
    تشکر تشکر شده 
    2
    اعتبار کاربر
    1

سلام به همه دوستان.
    من تو کار زیرنویس کردن بازی های کامپیوتری هستم
    توی این کار محدودیت های زیادی وجود داره و گاهی باید از راهکار های خاصی برای پیشبرد کار استفاده کرد.

الانم برای حل یکی از مشکلات یه ایده ای دارم ولی نمیدونم عملی هست یا خیر.

برای همین خواستم نظر شمارو در این مورد بدونم.
    وقتی صحبت زیرنویس کردن بازی های کامپیوتری میشه دو تا گزینه وجود داره:

1- فایل های زیرنویس بازی رو مستقیما تغییر داد.

که این کار سختیه و برای بعضی بازی ها تقریبا غیرممکنه.
    2- زیرنویس هارو به ویدیو های بازی اضافه کرد.

سوال من مربوط به مورد دوم میشه.
    یه بازی رو ترجمه کردم و با انکود مجدد زیرنویس هارو به ویدیوهاش اضافه کردم، ولی حجم نهایی چیزی بیشتر از ده گیگ شده.

(حجم اصل ویدیو هم تقریبا همین حدوده)
    قطعا دانلود همچین حجمی برای اکثریت افردا آسون نیست.

حتی اگه زیرنویس رو به تنهایی برای دانلود قرار بدم، هر بازیکن به صورت جداگونه مجبور میشه خودش زیرنویس رو اضافه کنه و اینکار میتونه ساعت ها وقت ببره.

(البته اینطوری بازم به صرفه تر از دانلود ویدیو هاس)

پس میرسیم به ایده ای که دارم.
    ایدم اینه که اختلاف ما بین ویدیو اصلی و ویدیو زیرنویس دار رو در قالب یه پتچ برای دانلود قرار بدم.

اینطوری بازیکن ها میتونن با اجرا اون پتچ ویدیو های اصل رو به ویدیو های با زیرنویس تبدیل کنن.

در این حالت هم حجم فایل دانلودی کم میشه، هم مدت زمانی که برای تبدیل طی میشه خیلی کمتر از انکود مجدده.

منتها مشکل اینه که بعد اضافه کردن زیرنویس به ویدیو و انکود مجدد، اختلاف میون فایل اصلی و زیرنویس دار به قدری زیاد میشه که پتچ تقریبا هم سایز کل ویدیو ها میشه!

پس از همین رو یه ایده به ذهنم خطور کرد.
    چی میشه اگه زیرنویس رو بدون انکود مجدد به ویدیو اضافه کرد؟

سایز تصویر 1280در 720 هستش.
    و از جایی که هدف ما فقط اضافه کردن زیرنویسه نیازی به انکود مجدد کل تصویر نیست.

هدف ما فقط انکود بخشیه که زیرنویس در اون قرار میگیره.

مثلا عوض اینکه کل تصویر رو مجددا انکود کنیم، بیایم فقط یه بخشی از تصویر رو حذف کنیم و زیرنویس رو در قالب کادری سیاه رنگ به اون بخش اضافه کنیم.

اینطوری تفاوت میون ویدیو اصلی و ویدیو با زیرنویس به حداقل میرسه و میشه با پتچ این اختلاف رو روی ویدیو اصلی اعمال کرد.

و به این شکل حجم فایلی که برای دانلود قرار میگیره به کمترین حد ممکن میرسه.

حالا برمیگردیم به سوال اصلی.
    آیا اینکار ممکنه؟ اگه جواب مثبته چطور و با چه برنامه ای؟
    پانویس: از هرکسی که وقت گذاشت و کل این متن طولانی رو خوند واقعا ممنونم!

10. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما dante h3 برای ارسال این پست سودمند:

عضو معمولی
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    3
    اعتبار کاربر
    0

تشکر ویژه از M-AUDIO عزیز بابت توضیحات کامل
    ولی خوب با گذشت 3 سال روش های ساده تر و بهتری برای این کار اومده .
    کافیه با نرم افزار MKVToolNix GUI مرحله 1 رو که در آموزش PDF هم توضیح داده پیاده کنید یعنی زیرنویس هماهنگ با فیلم سانسور نشده رو با هم MUX کنید . بعد فایل جدید رو در نرم افزار SolveigMM Video Splitter Business Edition باز کنید و در این نرم افزار فیلم با زیرنویس به صورت پیش نمایش نشون داده میشه و میتونید به راحتی قسمت هایی که میخواید حذف کنید. برای مثال در عکس اون قسمتی که بین مارکر یا همون نشانه ها مشخص شده رو انتخاب کردم برای حذف شدن و بعد با زدن گزینه TRIM در چند ثانیه فیلم و زیرنویس با حذف قسمت دلخواه تحویلمون میده به راحتی و دیگه نیازی نیست چند تیکه جدا تحویل بگیرید و دوباره بچسبونید و کلی مرحله اضافی دیگه

12. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما masoud908 برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 5 از 5 اولیناولین ... 345

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 2 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 2 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •