سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 15 از 15 اولیناولین ... 5131415
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 از مجموع 150

موضوع: مباحث و مشکلات مرتبط با پارتیشن بندی هارد

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    4
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط hepta_pc نمایش پست ها
    توصیه میکنم با دیسک بوت acronis disk maneger پارتیشن رو پاک کنی و دوباره ایجاد کنی.اگه مشکلت حل نشد با h-dat 2 که اونم دیسک بوته هاردت رو یه چک بکن که اگه مشکلی تو هاردت هست قبل از مشکل آفرین شدن حل شه.
    ممنونم دوست عزیز حالا چک کنم ببینم میتونه این برنامه هر 4 پارتیشنو شناسایی کنه یا نه ، یا مثل برنامه پارتیشن ویزارد سه درایو نشون میده.

2. تشکرها از این نوشته :

مدیریت کل
    سیستم عامل
    Windows 10 32Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    12,028
    تشکر تشکر شده 
    14,135
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط nasimetasnim نمایش پست ها
    حقیقت این سیستم رو تازه گرفتم که از قبل پارتیشن بندی بودنمیدونم کل هاردش چقدره ، ولی تو مای کامپیوتر خوب 4 تا درایو که حجم هر کدوم حدود 80 گیگ هست
    منتهی میگم از طریق بوت ویندوز 7 که میرم سه تا درایو هست با پارتیشن ویزارد هم که میرم سه تا درایو داره البته یه حدود 15 گیگی خالی اون وسطها نشون میده(پارتیشن ویزارد) ولی حجم این درایو خرابه حدود 80 گیگی ازطریق مای کامپیوتر نشون میده ، بخوام همه درایوهارو پاک کنم و از طریق بوت ویندوز 7 از اول پارتیشن بندی کنم هم حقیقت تنبلیم میاد یعنی من از اون اول یهو تو درایو اول ویندوز رو ریختم و بعد هم برنامه ها رو نصیبدم. باز اگه راهی داره ممنون میشم راهنمایی کنیئ.

, درود .
    فقط برای اینکه از بعضی موارد مربوط به سیستم تون خبر ندارید , یه پیشنهاد دارم .
    تنبلی نکنید , نصب ویندوز و برنامه ها خیلی وقت نمیبره , و خیلی هم ساده ست .
    این وسط میمونه اطلاعاتی که لازم دارید و در سیستم هست , که شما اگه یه هارد اکسترنالی یا ... در دسترس دارید از اونها یه کپی بگیرید و اینبار واسه همیشه یه پارتیشن بندی تر و تمیز انجام دهید و یه عمر با خیال راحت از سیستم استفاده کنید .
    به نظر من کلیه پارتیشن ها را دلیلت کنید و سپس توسط خود دی وی دی ویندوز فقط یه پارتیشن مخصوص نصب ویندوز درست کنید و یا خارج شوید و یا ادامه نصب ویندوز را بدید و .... ,
    و سایر فضای تخصیص نیافته را توسط دیسک بوت اکرونیس و نهایتا حداکثر با توجه به حجم هاردتون و ... دو پارتیشن دیگه لاجیکال بسازید . سوالی هم بود درخدمتیم .
    ضمنا در خصوص مشکل تون هم میتونید منتظر نظرات سایر دوستان باشید .
    MY ALBUM

کاربران عزیز لطفا قبل از هر گونه فعالیتی قوانین و مقررات انجمن مطالعه شود .
    تبلیغات در پست و امضا >>> بن دائم و اخراج کاربر

4. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما S!RUS برای ارسال این پست سودمند:

عضو معمولی
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    اعتبار کاربر
    0

Angry پاک شدن به یکباره ی درایو پر محتوا و بالا نیومدن my computer

سلام
    اقا من یبار ویندوز 10 نصب کرده بودم این مشکل براش پیش اومد مجبور شدم چند روز ریکاوری کنم تا دوباره اطلاعات درایوم برگرده
    الان باز این بلا سرم اومده الان ویندوزم 7 هستش
    مشکل چیه؟چطوری حل میشه؟
    راهنمایی کنین خواهشا...
    Cacpture.jpg

مدیریت کل
    سیستم عامل
    Windows 10 32Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    12,028
    تشکر تشکر شده 
    14,135
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط tsk_43 نمایش پست ها
    سلام
    اقا من یبار ویندوز 10 نصب کرده بودم این مشکل براش پیش اومد مجبور شدم چند روز ریکاوری کنم تا دوباره اطلاعات درایوم برگرده
    الان باز این بلا سرم اومده الان ویندوزم 7 هستش
    مشکل چیه؟چطوری حل میشه؟
    راهنمایی کنین خواهشا...
    Cacpture.jpg
    سلام و خیلی به انجمن خوش آمدید .
    قبل از هر چیز از وضعیت پارتیشن بندی تون بنده که نتوستم سر در بیارم , اما با اینکه دیگه ویندوز 10 را ندارید , بازم همون 500 مگ سیستم ریسرود را دارید و گویا بوت ویندوز 7 کنونی را روی همون ریخته اید که میبایست قبل از نصب ویندوز 7 اون 500 مگ سیستم ریسرود ویندوز 10 را دلیت میکردید و از نو میساختید ( 100 مگ , که خود ویندوز خودش میسازه , البته روشهای دیگه ای هم داره ...) . از این ها که بگذریم از هر روشی که قبلا انجام دادید و اطلاعات تون را برگردوندید , همون کار را انجام دهید و یه جایی نگهداری کنید و سپس کل اون پارتیشن هاتون را دلیت کنید و از نو اصولی و خیلی تر و تمیز یه بار برای همیشه پارتیشن بندی کنید , یه پارتیشن پریماری برای ویندوزتون و یک الی دو پارتیشن لاجیکال دیگه برای سایر اطلاعات تون , البته در خصوص پارتیشن بندی و ... خیلی جزیی اشاره کردم . بعدا" هم میتونید یه چک کامل هاردتون را انجام دهید.
    MY ALBUM

7. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما S!RUS برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    149
    تشکر تشکر شده 
    13
    اعتبار کاربر
    0

با سلام دو تا سوال داشتم:

اولی : Dynamic Partition یعنی چی ؟

دومی : این قابلیت Change Cluster Size واقعا در جلوگیری از هدر رفتن حجم هارد و سرعت کامپیوتر تاثیر چشمگیری داره یا نه ؟

چون میخواستم نسخه رایگان MiniTool Partition Wizard رو نصب کنم پرسیدم که اگه موارد فوق مهم نیست، همین نسخه رایگان رو نصب کنم.

9. تشکرها از این نوشته :

مدیریت کل
    سیستم عامل
    Windows 10 32Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    12,028
    تشکر تشکر شده 
    14,135
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط RezaBani75 نمایش پست ها
    با سلام دو تا سوال داشتم:

اولی : Dynamic Partition یعنی چی ؟

دومی : این قابلیت Change Cluster Size واقعا در جلوگیری از هدر رفتن حجم هارد و سرعت کامپیوتر تاثیر چشمگیری داره یا نه ؟

چون میخواستم نسخه رایگان MiniTool Partition Wizard رو نصب کنم پرسیدم که اگه موارد فوق مهم نیست، همین نسخه رایگان رو نصب کنم.
    با سلام و تبریک سال نو
    و عذر خواهی از قطع موقت سرور انجمن .

دوست عزیز مقالات زیادی در خصوص پارتیشن ها و تقسیم بندی اونها هست که مفصلا توضیح داده شده , در این مقاله میتونید بهترین استفاده را ببرید , و به نوعی تفاوتی که دینامیک دیسک دارد در خاصیت dual boot هست که نمیشه دو سیستم عامل را بطور همزمان در هارد داشته باشد.
    در خصوص کلاستر سایز هم باید عرض کنم که بله تا حدودی در سرعت و حجم هارد تاثیر دارد اما مناسب ترین و بهینه ترین حالت همان پیش فرض هست . ضمنا در این خصوص هم میتونید در این پست که قبلا در انجمن توضیح داده شده بود توجه کنید .
    MY ALBUM

11. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما S!RUS برای ارسال این پست سودمند:

عضو معمولی
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    1
    تشکر تشکر شده 
    1
    اعتبار کاربر
    0

سلام ، با نرم افزار minitool partition wizard ميخواستم حجم درايو c رو افزايش بدم كه فك كنم علاوه بر اينكه از درايو هاى ديگه به درايو c حجم اضافه كردم دو تا درايوى كه تو ماى كامپيوتر هيدن بود(ممكنه درايوش مربوط به سيستم باشه) ولى تو اين برنامه نشون داد هم حجم اونا رو هم كلن گرفتم دادم به c و وقتى انجام شد ديگه و سيستم بالا نيومد دى وى دى ويندوزو گذاشتم و ريپير شد و سيستم اومد بالا و ولى كلى ارور ميداد از طريق سيستم ريكاورى ويندوزو ريكاورى كردم به قبل از حذف پارتيشن ارور ميداد ، خود برنامه minitool partition wizar رو باز كردم و با اون ريكاورى كردم درايوا رو برگردوندهمه درايوا رو انتخاب كردم ولى وقتى finish رو ميزدم ارور ميداد فك كردم واسه حجم زياده اومدم دونه دونه انتخاب كردم اول يه درايو كم حجمو انتخاب كردم و ريكاورى زدم اين بار قبول كرد ريكاورى شه و نرم افزار دستور ريسنارت داد وقتى ريستارت شد سيستم بالا نيومد فك كنم كل پارتيشنا رفت فقط همونى كه ريكاورى كردم موند الان سي دى ويندوزو ميذارم ديگهrepair نميشه و تو advance هم كه ريكاورى ميزنم ميگه درايو قفله سيستم هم آپگريد نميشه ميزنه ريستارت كنيد ولى باز نميشه و اگه بخوام از نو ويندوز نصب كنم اطلاعاتم ميره كه خيلى مهمه بايد چى كار كنم؟

مدیریت کل
    سیستم عامل
    Windows 10 32Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    12,028
    تشکر تشکر شده 
    14,135
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط A&A نمایش پست ها
    سلام ، با نرم افزار minitool partition wizard ميخواستم حجم درايو c رو افزايش بدم كه فك كنم علاوه بر اينكه از درايو هاى ديگه به درايو c حجم اضافه كردم دو تا درايوى كه تو ماى كامپيوتر هيدن بود(ممكنه درايوش مربوط به سيستم باشه) ولى تو اين برنامه نشون داد هم حجم اونا رو هم كلن گرفتم دادم به c و وقتى انجام شد ديگه و سيستم بالا نيومد دى وى دى ويندوزو گذاشتم و ريپير شد و سيستم اومد بالا و ولى كلى ارور ميداد از طريق سيستم ريكاورى ويندوزو ريكاورى كردم به قبل از حذف پارتيشن ارور ميداد ، خود برنامه minitool partition wizar رو باز كردم و با اون ريكاورى كردم درايوا رو برگردوندهمه درايوا رو انتخاب كردم ولى وقتى finish رو ميزدم ارور ميداد فك كردم واسه حجم زياده اومدم دونه دونه انتخاب كردم اول يه درايو كم حجمو انتخاب كردم و ريكاورى زدم اين بار قبول كرد ريكاورى شه و نرم افزار دستور ريسنارت داد وقتى ريستارت شد سيستم بالا نيومد فك كنم كل پارتيشنا رفت فقط همونى كه ريكاورى كردم موند الان سي دى ويندوزو ميذارم ديگهrepair نميشه و تو advance هم كه ريكاورى ميزنم ميگه درايو قفله سيستم هم آپگريد نميشه ميزنه ريستارت كنيد ولى باز نميشه و اگه بخوام از نو ويندوز نصب كنم اطلاعاتم ميره كه خيلى مهمه بايد چى كار كنم؟
    سلام .
    دقیقا بنده نمیدونم که الان شرایط سیستم تون در چه وضعیتی هست , اما یه پیشنهاد برای تست بهتون میدم که انجام دادنش ضرری نداره :
    توسط ویندوز لایو ها ( مینی ویندوز اکس پی و یا حتی توسط دیسک نجات کسپر ) تست کنید که دسترسی به اطلاعات تون را دارید که یه کپی ازشون بگیرید . چون در حالت بوت عمل میشه امکان داره که بتونید ..
    مینی ویندوز اکس پی را هم قبلا در انجمن گذاشته بودم که میتونید از این لینک دریافت کنید .
    دیسک نجات کسپر هم که در سایت موجود هست .
    MY ALBUM

14. تشکرها از این نوشته :

ناظم بخش سیستم عامل
    محصول امنیتی
    Microsoft Security Essential
    تشکر تشکر کرده 
    2,406
    تشکر تشکر شده 
    2,420
    اعتبار کاربر
    1

جسارته ولی تا جای که من فهمیدم حسابی خراب کاری کردید برای تغییر اضافه کردن حجم به یک درایو فقط میشه از درایور بقلی بهش حجم اضافه کرد بهترین کار حذف درایو ویندوز و نصب دوباره ویندوز
    از اطلاعاتتون با روش سیروس جان کپی بگیرید رو درایو دیگه یا هارد جدا

16. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Mahdinim برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,397
    تشکر تشکر شده 
    11,673
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط A&A نمایش پست ها
    اگه بخوام از نو ويندوز نصب كنم اطلاعاتم ميره كه خيلى مهمه بايد چى كار كنم؟
    سلام
    دیسک بوت لینوکس لایو (اکثر دیسترو ها دارن مثل فدورا، اوبونتو و غیره) هم اگه دانلود کنید دارای file manager هستن که می تونید وارد بشید و درایو هایی رو که امکان دسترسی دارید اطلاعات رو از توشون کپی کنید به فلاش مموری یا هارد ثانویه. یکی از دوستان هم چیزهایی در مورد گرفتن raw image از هارد می دادن که خب اطلاعی ندارم اما اگه هار اضافی داشته باشید و بگیرید شاید بعدها بدردتون خورد.
    :)

18. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 15 از 15 اولیناولین ... 5131415

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •